Podróże jakich oczekujesz

Wycieczki fakultatywne - Dominikana

Samana, Park Los Haitises, Wodospad El Limon, wyspa Bacardi
Samana, Park Los Haitises, Wodospad El Limon, wyspa Bacardi
Samana, Park Los Haitises, Wodospad El Limon, wyspa Bacardi
Samana, Park Los Haitises, Wodospad El Limon, wyspa Bacardi
Najwyższa jakość

Wyjątkowa kombinacja najpiękniejszych miejsc w regionie Samana. Tylko u nas wyjątkowa wersja wycieczki na Samanę- Park Narodowy Los Haitises, jaskinia Indian Taino, wodospad El Limon i Wyspa Bacardii (Cayo Levantado).

Dominikana, Park Los Haitises, wodospad El Limon, Tropical Sun Tours
To cudowna wyprawa dla fanów fascynującej dzikiej przyrody Dominikany, rozpoczynająca się od około 2-godzinnej podróży, w czasie której będziemy mieli okazję podziwiać przepiękne widoki pobliskich gór, małych dominikańskich wiosek i tropikalnej roślinności. Po dotarciu do Sabana de la Mar krótka przerwa na kawę i śniadanie, następnie 20 minut drogi do wejścia Parku Narodowego Los HaitisesW odróżnieniu do innych firm, które Los Haitises mają tylko w nazwie, my udajemy się do serca tego wyjątkowego Parku Narodowego. Tam wsiadamy do łodzi i płyniemy poprzez cudowne, robiące niesamowite wrażenie kanały, wijące się wśród  napowietrznych korzeni mangrowców rosnących na wodach zatoki Samana. W lasach namorzynowych żyje ponad 100 gatunków ptaków, między innymi pelikany, ibisy, fregaty i papugi. Przedzieramy się wzdłuż szczytów nabrzeżnych wzgórz, maleńkich wysepek (cayos) i wapiennych formacji sklanych (mogotes). Wypływając z mangrowców kierujemy się na tajemniczą plażę, wciśniętą w skały, skąd udamy się w głąb jaskini Cueva de la Arena z autentycznymi inskrypcjami i rzeźbami Indian Taino. Po drodze ukazują nam się zapierające dech widoki niesamowitych dzikich plaż i bezludnych wybrzeży. W porcie Samana mamy okazję zobaczyć kolorową zabudowę jakże charakterystyczną dla kolonialnej atmosfery Karaibów. Wsiadamy do odkrytej ciężarówki typu truck safari, po czym pokonujemy dystans około 25 kilometrów, który wiedzie przez wioski i wzgórza, z których rozpościera się widok na wybrzeże oraz bujną roślinność półwyspu. Dojeżdżamy do ranczo, skąd konno (każdy zwiedzający pod opieką indywidualnego przewodnika) wyruszamy pod najwyższy na Dominikanie wodospad El Limon będącego od dzisiątek lat jest celem, do którego udają się turyści chcący poczuć magię tego miejsca. Trasa prowadzi przez góry, przejeżdżamy przez krystaliczną rzekę, integrując się z niesamowitą tropikalną przyrodą. Po 30 minutach docieramy do punktu, z którego dzieli nas jedynie krótki marsz. Kąpiel u podnóża wodospadu dopełni poczucie przynależności do karaibskiej przyrody. Po około trzydziestominutowym odpoczynku w tym niesamowitym miejscu nabierzemy siły na drogę powrotną kierując się na rancho. Tam czeka na nas obiad, kawa, zimne napoje i drinki. To nie koniec naszej przygody przed nami jeszcze wyspa Bacardi. Udajemy się do portu Samana skąd łodzią wypływamy na wyspę Cayo Levantado zwaną „Bacardi Island”. Jej bajkowe widoki stały się inspiracja dla firmy alkoholowej, która tam kręciła reklamy swoich produktów. Na wyspie ciesząc się drobnym, białym piaskiem można poleżeć pod palmami popijając małe co nieco, popływać w lazurowej wodzie lub posnorkować.
Od 1.11.2017 wycieczka będzie odbywać się w każdą środę.

Podczas trwania całej wycieczki i przejazdów zimne napoje i woda w cenie. Wycieczka realizowana jest wraz z polskim porzewodnikiem Tropical Sun Tours

W rejonie Punta Cana, Uvero Alto  odbiór bezpośrednio z hotelu w cenie.

W regionie Bayahibe z hoteli m.in. Viva Wydham Palace i Beach, Be Live Collection Canoa, Catalonia Gran Dominicus, Dreams La Romana oraz Iberostar Hacienda Dominicus koszt transferu wynosi +20$/ os.

Powrót do hotelu ok. godz. 21.00

Uwaga:

Wymienione czasy są szacowane i mogą się różnić w zależności od natężenia ruchu i warunków pogodowych oraz niespodziewanego wydarzenia.
Proponowany program wycieczki może nieznacznie różnić się od powyższego opisu - szczegóły u sprzedawcy.

Zarezerwuj wycieczkę

Wycieczka odbywa się 1 raz w tygodniu od 01.05.2017 do 31.10.2017 w soboty.

Rezerwuj

Ceny wycieczki

Standardowa cena:
Dorośli:
21500 USD
76650 PLN
Dzieci:
15000 USD
53477 PLN
Niemowlęta:
10000 USD
35651 PLN
CENA ONLINE:
Dorośli:
15499 USD
55255 PLN
Dzieci:
8999 USD
32082 PLN
Niemowlęta:
000 USD
000 PLN
Rezerwacja tylko:
Dorośli:
1999 USD
7127 PLN
Dzieci:
1999 USD
7127 PLN
Niemowlęta:
000 USD
000 PLN

Rezerwuj


+
-

+
-

* pola obowiązkowe