Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Artykuły Dominikana

Dominikana z Niemiec

Dominikana z Niemiec czy warto Dominikana z Niemiec - obalamy ten mit

Dominikana z niemieckiego biura. Wciąż jeszcze w świadomości wielu turystów, którzy korzystali kiedyś z niemieckich biur kupując wakacje w Dominikanie czy na Kubie, panuje przekonanie, że oferta ta jest tańsza, a hotele lepsze. Nadal spotykamy się z takimi opiniami, natomiast w tym artykule chcemy obalić ten mit wskazując przy tym genezę takiego założenia.

Jeszcze parę lat temu dostępność wyjazdów wakacyjnych do kierunków egzotycznych za pośrednictwem polskich operatorów była mocno ograniczona. Wiele osób chcąc skorzystać z wypoczynku na tropikalnych plażach była zmuszona zakupić taki wyjazd za pośrednictwem niemieckich organizatorów. Od tego czasu sporo się zmieniło. Popularność wakacji w tropikach mocno wzrosła i systematycznie pojawiała się większa dostępność z Polski. W pierwszej fazie popularności oferta była jeszcze uboga a popyt był na tyle wysoki, że ceny u dużych polskich operatorów bywały wyższe niż te dostępne na rozwiniętym rynku niemieckim.

Dodam, że nasze biuro już nawet w tamtym okresie posiadało ofertę konkurencyjną do biur niemieckich. W tej chwili nasz rodzimy rynek jest już rynkiem dojrzałym a dostępność przelotów pozwala nam na jeszcze bardziej elastyczne dopasowanie się do potrzeb naszych klientów. W żadnym wypadku nie możemy jednak powiedzieć, że z niemieckich biur jest taniej, to raczej kwestia okazji, których w naszej, polskiej ofercie również nie brakuje.

Podstawową różnicą pomiędzy tymi okresami, to zapełnienie hoteli i cena. Najdroższy okres trwający od Świąt Bożego Narodzenia do końca marca to zwykle blisko 100 % obłożenie hoteli, a co za tym idzie wyższe ceny – działa tutaj podstawowe prawo popytu i podaży.

Odnosząc się do tematu jakości proponowanych hoteli – możemy zagwarantować, że żaden z rynków nie jest uprzywilejowany. Rozbieżności mogą jednak wynikać z kategorii wybranego pokoju w danym hotelu co ma wpływ na jego położenie, wyposażenie i serwis. Jeżeli chcielibyśmy dokonywać jakichkolwiek porównań to wyłącznie do tego samego hotelu, jego części (konkretnego resortu) i pokoju o określonej nazwie. Niektóre, bardzo rozbudowane kompleksy hotelowe na takim kierunku jak np. Dominikana mogą powodować trudności z precyzyjnym doborem pokoju, zwłaszcza, że hotele posiadają nawet do siedmiu resortów, a w niektórych z nich, jeden tylko resort dysponować może od do dziesięciu kategorii pokoi. Daje to sporą ilość dostępnych kombinacji. Niektórzy operatorzy nie oferują pełnej dostępności skupiając się na zakontraktowanych hotelach i pokojach, standaryzując oferta ale pozbawiając się często wymaganej elastyczności.

Jak widać dobór dostępnych wakacji jest duży, ale wymaga podjęcia często niełatwych decyzji. Nasza stała obecność w Dominikanie (nasze biuro jest w miejscowości Bavaro) bardzo pomaga nam w stałym monitorowaniu zmieniającej się bazy hotelowej w Dominikanie i rzetelnym doradztwie.


Jeżeli ktoś jednak chciałby wylecieć z Niemiec z polskim operatorem to zapraszamy. Organizowane przez nas wakacje mogą rozpocząć się niemalże z dowolnego większego miasta europejskiego, oczywiście pod warunkiem, że ktoś ze względu na miejsce w którym mieszka czy cenę wyjazdu z danego lotniska, takiej właśnie oferty sobie życzy.

Dominikana, kiedy najlepiej polecieć, wakacje, podróż, Karaiby, piasek. plaża, Tropical Sun

Wróć do artykułów
Tropical Sun Tours
,
Artykuł Tropical Sun Tours
+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun