Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Artykuły Meksyk

Xcaret – wizyta w jukatańskim parku rozrywki

Jukatan to znakomite połączenie historii, kultury i pięknych krajobrazów – w zależności od kierunku wycieczki, jaki obierzemy. A co gdyby tak zebrać wszystko w jednym miejscu i dorzucić do tego masę przedniej rozrywki? Ktoś wpadł na ten genialny pomysł i tak oto powstał Xcaret – park eco-archeologiczny na Jukatanie.

Xcaret to miejsce, gdzie historia przeplata się z naturą, a wszystko koncentruje się wokół motywu Majów, co nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę to, z czego słynie Jukatan. Park jest na tyle wielki i pełen atrakcji dla całej rodziny, że na wizytę w nim najlepiej przeznaczyć cały dzień. Nietypowość Xcaret polega również na tym, że nie jest to lunapark z karuzelami i zjeżdżalniami, a rozrywka polega tu głównie na podziwianiu, poznawaniu i odkrywaniu.

Wycieczka po Xcaret – od czego zacząć?

Najlepiej od opracowania planu wycieczki, chyba że zdecydujecie się na zwiedzanie parku z naszym polskim przewodnikiem – wtedy nie musicie obawiać się, że pominiecie jakąś ciekawą atrakcję. Jest to o tyle istotne w przypadku parku Xcaret, że część niesamowitych pokazów odbywa się o wyznaczonych godzinach – niektóre tylko raz dziennie, więc łatwo coś przegapić. Zacznijmy jednak od atrakcji, które są dostępne cały czas.

Jedną z najprzyjemniejszych jest spływ tratwą przez mały, choć piękny kanion. To dobra okazja, by się odprężyć, obserwując przyrodę, wśród której przed wiekami żyli Majowie. Chętni nieco bardziej wymagającej zabawy mogą zejść w dół rzeki o własnych siłach (rzecz jasna w kapokach i płetwach). Ich wysiłek zostanie nagrodzony odpoczynkiem na rajskiej plaży, gdzie kończy się przeprawa. Co kawałek można również wyjść z wody i iść dalej lądem wzdłuż rzeki.

Wycieczka do Xcaret – egzotyczne zwierzęta i spektakularne pokazy

Na terenie parku można natknąć się na wiele tropikalnych gatunków zwierząt, z których część znajduje się w specjalnym akwarium. Ci mniej odważni będą mieli okazję obcować z delfinami i żółwiami morskimi, zaś ci odważniejsi popływają w basenie z… rekinami! W Xcaret znajdziemy także licznych przedstawicieli zagrożonego gatunku papug, które tutaj rozmnażają się w kontrolowanych warunkach. Są na tyle oswojone, że z łatwością można do nich podejść i zrobić sobie zdjęcie.

W Xcaret nie brakuje atrakcji kulturalnych – tutaj jednak trzeba pilnować ustalonych godzin. Dla gości przygotowano rozmaite pokazy taneczne, rodeo, akrobacje na linach oraz główny punkt programu, czyli odbywający się wieczorem Espectacular Show. To niesamowite widowisko, którego tematem jest historia Półwyspu Jukatan, w bardzo wymowny sposób przedstawiająca najmroczniejszy dla rdzennej ludności okres, czyli hiszpańską kolonizację.

To wszystko to nawet nie połowa niespodzianek, jakie czekają na turystów w Xcaret. Chcecie przekonać się, co jeszcze oferuje park? Wybierzcie się tam z nami! Organizujemy wycieczki fakultatywne na Jukatanie (i nie tylko) dla polskich turystów – bezpiecznie, profesjonalnie i w atrakcyjnej cenie!

Wróć do artykułów
Tropical Sun Tours
,
Artykuł Tropical Sun Tours
+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun