Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Artykuły

Malediwy, czyli błogie wakacje na wyspach

Malediwy

Egzotyczne wyspy, które kojarzą się z cudownym relaksem. Morze, które mieni się odcieniami błękitu, wszechobecna radość i błogie lenistwo. To bez wątpienia miejsce na ziemi, które można nazwać rajem. Miłośnicy beztroskiego leniuchowania na plaży, a także sportów wodnych czy nurkowania, znajdą tu wszystko, co jest im potrzebne do szczęścia.

Malediwy, czyli błogie wakacje na wyspach, snorkeling, rafa koralowa, Tropical Sun Tours

Malediwy to państwo położone w południowej Azji, w północno - zachodniej części Oceanu Indyjskiego. Państwo składa się z 1190 wysp, z czego 200 jest zamieszkałych przez tubylców i zagospodarowanych na cele turystyczne. Wyspy zgrupowane są w 26 wielkich Atolach. Każdy atol stanowi barierę raf koralowych, skrytych tuż pod powierzchnią morza, otaczających wiele wysp. Dodatkowo każdą wyspę otacza jej własna rafa koralowa. Rafy, oprócz tego, że są podziwiane przez amatorów nurkowania, stanowią ochronę przed cyklonami i towarzyszącymi im potężnymi falami sztormowymi. Dzięki temu charakterystycznemu ukształtowaniu wysp, Malediwy słyną z budowli na wodzie.

Domki, wille posadowione na specjalnych palach są jednym z najbardziej pożądanych form zakwaterowania gości hotelowych na wyspach. Inną ciekawostka jest fakt, że Malediwy to państwo, które położone jest najniżej na świecie, leży zaledwie dwa i pół metra ponad powierzchnią morza.

Malediwy, czyli błogie wakacje na wyspach, rajskie atole Oceanu Indyjskiego, Tropical Sun Tours

Stolicą Malediwów jest Male, miasto położone w północnej części atolu o tej samej nazwie. Tutaj znajduje się międzynarodowy port lotniczy i mieszka blisko 1/3 wszystkich mieszkańców Malediwów. W stolicy znajdziemy też ciekawe zabytki, które warto zwiedzić m.in. XVII- wieczny Meczet Piątkowy (Hukuru Mikkiiy). Malediwy to kraj, w którym religią dominującą jest Islam, co ma wpływ na turystów podróżujących do tego kraju. Przede wszystkim nie wwieziemy tu alkoholu i nie kupimy go w lokalnym sklepie. Wybierając na miejsce wypoczynku lokalne wyspy zamieszkałe przez malediwczyków, musimy liczyć się z tym, że będziemy mogli skorzystać wyłącznie z plaż wydzielonych dla turystów. Nie jest bowiem możliwe plażowanie w stroju kąpielowym w obecności wyznawców islamu.

Malediwy, ze względu na panujące tu cały rok upały, uznawane są za kierunek do całorocznego podróżowania. Jak w każdym kraju, są lepsze i gorsze miesiące aby się tutaj wybrać, więc warto dobrze zaznajomić się nie tylko z pogodą statystycznie występującą w danym miesiącu, ale również z cenami, których zróżnicowanie na przestrzeni roku jest bardzo duże.

Malediwy, czyli błogie wakacje na wyspach, plaża, Tropical Sun Tours

Malediwy, czyli błogie wakacje na wyspach, Tropical Sun Tours

Dla plażowiczów i amatorów nurkowania

Na Malediwach nie ma przemysłu, Rząd postawił na luksusową turystykę, dlatego możemy się tutaj spotkać z bardzo wysokimi cenami. Najlepiej wybrać ofertę hotelu wraz z wyżywieniem, w innym wypadku trzeba się przygotować na poniesienie dodatkowych wydatków na wyżywienie.

Kilka lat temu na Malediwach otworzyła się dla turystów możliwość wynajmowania kwater prywatnych (wcześniej najem prywatny był zabroniony), co otworzyło możliwości proponowania tańszych wyjazdów poprzez np. połączenie pobytu w luksusowym resorcie z pobytem w kwaterach, na lokalnej wyspie. Taka kombinacja ma nie tylko wpływ na obniżenie ceny, ale pozwala nam poznać lokalną kulturę czy skorzystać z atrakcji niedostępnych z większości hotelowych resortów. Z całą pewnością warto tu przyjechać przynajmniej raz w życiu.

Wyspy - hotele, domek tuż przy plaży, słońce, gorący biały piasek i krystalicznie czyste błękitne morze- to wszystko czeka na spragnionych słońca turystów. Malediwy są także atrakcyjnym miejscem dla amatorów nurkowania rekreacyjnego. Wypoczynek w takim miejscu z pewnością zostanie zaliczony do udanych.

Malediwy, czyli błogie wakacje na wyspach, snorkeling, rafa koralowa, Tropical Sun Tours

Malediwy, czyli błogie wakacje na wyspach, snorkeling, Tropical Sun Tours

Wróć do artykułów
Tropical Sun Tours
,
Artykuł Tropical Sun Tours
+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun