Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Malediwy - informacje

Malediwy - informacje

Malediwy, informacje, wypoczynek, Tropical Sun
Malediwy, informacje, wypoczynek, Tropical Sun
Malediwy, informacje, wypoczynek, Tropical Sun
Najwyższa jakość

Malediwy

Malediwy to piękne plaże z delikatnym białym piaskiem, palmy kokosowe i różnobarwne, pachnące krzewy. To również kraina cudownych raf koralowych i doskonałe miejsce na relaks.

 • Stolica: Male Powierzchnia: 298 km²
 • Język urzędowy: malediwski
 • Inne języki: angielski
 • Ludność:  336 tys. mieszkańców
 • Główne miasta: Male, Hithadhoo, Fuvammulah, Kulhudhuffushi i Thinadhoo.
 • Ustrój: republika prezydencka, parlament jednoizbowy
 • Głowa państwa: Abdullah Janin Podział administracyjny: 7 prowincji, 1 miasto wydzielone
 • Różnica czasu: Latem do czasu polskiego dodajemy 3, a zimą 4 godziny

Malediwy, informacje, wiadomości, Tropical Sun

Malediwy, informacje, wiadomości, Tropical Sun

Bezpieczeństwo

Malediwy są krajem bezpiecznym dla turystów. Ze względu na środki ostrożności zaleca się korzystanie z sejfów pokojowych lub skrytek w recepcji. Warto pamiętać, że jest to kraj muzułmański więc warto szanować i dostosować się do panujących tu zwyczajów. Podczas zwiedzania meczetów należy zakryć ciało. Ponadto, w strojach kąpielowych należy przebywać jedynie w strefach hotelowych. Na Malediwy nie wolno wwozić alkoholu, wieprzowiny oraz materiałów uznawanych za naruszające zasady islamu (również przedmiotów kultu innych religii).

Nie wolno również wywozić koralowców, muszli, skorup żółwi oraz przedmiotów pochodzenia zwierzęcego, gdyż grozi to konsekwencjami karnymi.

Bez opłaty cłowej można natomiast wwieźć 250 papierosów, 50 cygar lub 250g tytoniu oraz przedmioty upominkowe.

Zdrowie i opieka medyczna

Zaleca się stosowanie wody butelkowanej ze względu na inną florę bakteryjną oraz jedzenie potraw bezpośrednio po ugotowaniu. Nie wolno jeść surowego lub niedogotowanego mięsa ani ryb. Niektóre gatunki ryb mogą zawierać substancje trujące, biotoksyny aktywne nawet po ugotowaniu. Najważniejszym przykładem może być barakuda, której nie powinniśmy jeść pod żadną postacią.

Na Malediwach nie jest wymaganie międzynarodowe świadectwo szczepień. Warto zapoznać się z niebezpieczeństwem zarażenia tropikalnymi chorobami. Poszczególne zalecenia sanitarne pozwalające uniknąć zachorowania na różne choroby dostępne są na stronie internetowej Państwowej Inspekcji Sanitarnej: www.pis.gov.pl. W przypadku konieczności przywiezienia ze sobą leków, należy trzymać je w oryginalnych opakowaniach, wyraźnie oznaczonych. Warto mieć przy sobie dokument od lekarza, opisujący wszystkie choroby i listę potrzebnych leków. Muszą się one znajdować w bagażu podręcznym.

Przed wyjazdem na wyspy warto ubezpieczyć się od kosztów leczenia oraz wykupić międzynarodowe ubezpieczenie zdrowotne. W Male dostępna komora dekompresyjna, używana w przypadku problemów wynikających z nurkowania. Punkty udzielania pierwszej pomocy znajdują się prawie we wszystkich ośrodkach wypoczynkowych, ale na Malediwach nie ma wielu szpitali, a skomplikowane zabiegi wykonuje się na pobliskiej Sri Lance, co wpływa na wysokie koszty leczenia.

Waluta: rupia malediwska (MVR) = 100 laari

Malediwy, informacje, wiadomości, Tropical Sun

Co kupić na Malediwach?

 • egzotyczne, ręcznie wyrabiane tkaniny lub całe stroje
 • ceramikę
 • unikalną biżuterię
 • repliki miniaturowych łodzi
 • maty wykonana z lokalnych roślin
 

Należy pamiętać, że zabronione jest wywożenie wyrobów z czerwonego i czarnego koralu, muszli, żółwich skorup i tym podobnych przedmiotów pochodzenia zwierzęcego.

Tropical Sun Tours
,
+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun