Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Artykuły Dominikana

Wakacje na Dominikanie – co powinieneś wiedzieć ?

Zanim wybierzesz się w wymarzoną podróż w tropiki, warto zasięgnąć nieco praktycznej wiedzy. Im więcej dowiesz się przed wyjazdem, tym łatwiej będzie Ci przystosować się do tamtejszych realiów. Po wylądowaniu nie poczujesz się zagubiony, lecz szybko zaczniesz cieszyć się urokami przepięknej Dominikany. Zapraszamy zatem po garść przydatnych informacji!

Wakacje na Dominikanie – co powinieneś wiedzieć ? Tropical Sun Tours

Dominikana jest państwem stosunkowo bezpiecznym. Jej wskaźnik przestępczości jest znacznie niższy niż w przypadku krajów europejskich, a obszary uczęszczane przez turystów (w tym plaże) są nadzorowane przez agencje ochrony. Dzięki temu nie musisz obawiać się o swoje bezpieczeństwo podczas pobytu na wakacjach, co nie zmienia faktu, że chcąc zwiedzić najciekawsze miejsca na Dominikanie, warto podróżować w niewielkich zorganizowanych grupach polskich. Decydując się na takie rozwiązanie, możesz zdać się na profesjonalizm przewodnika i mieć pewność, że nie ominą Cię najciekawsze atrakcje.

Wakacje na Dominikanie – co powinieneś wiedzieć ? Bezpieczeństwo, opieka medyczna, waluta, Tropical Sun Tours

Wakacje na Dominikanie – co powinieneś wiedzieć ? Bezpieczeństwo, opieka medyczna, waluta, Tropical Sun Tours

Dominikana - opieka medyczna

Wyjazd do wielu tropikalnych krajów wiąże się z koniecznością przyjęcia odpowiednich szczepień. Dominikana należy jednak do wyjątków, gdyż panujące na niej warunki naturalne tego nie wymagają. Zdarza się natomiast, że turyści po pewnym czasie przebywania w tropikach odczuwają problemy żołądkowe. Wiąże się to z inną niż europejska florą bakteryjną, której przyjmowanie jest nieuniknione. Można jednak zminimalizować ryzyko wystąpienia dolegliwości, ostrożnie dozując ilość spożywanych owoców tropikalnych oraz drinków na bazie mleka – przynajmniej na początku pobytu na Dominikanie. Pamiętaj tylko, aby nie pić wody z kranu! Nie nadaje się ona do spożywania, należy więc korzystać tylko z wody butelkowanej.

Jeśli mim ostrożności zdarzy Ci się zachorować – bez obaw. W hotelach, do których kierujemy naszych turystów, najczęściej jest dostępny lekarz. W Punta Cana znajdują się również trzy kliniki medyczne. Co zaś tyczy się opłaty za wizytę – w większości przypadków pokrywa ją Twoje ubezpieczenie zdrowotne.

Dominikana - waluta

Podstawowa wiedza na temat lokalnych sposobów płatności zdecydowanie przyda Ci się podczas wycieczki. Dominikana operuje dwiema walutami: oficjalną – peso dominikańskim – oraz nieoficjalną, którą jest dolar amerykański. W większości sklepów możesz płacić kartą kredytową lub płatniczą (nie pobiera się prowizji), z tym że trzeba mieć przy sobie dowolny dokument potwierdzający tożsamość płacącego (ze zdjęciem). Da się także zapłacić w euro, czego jednak nie polecamy, ponieważ nie zawsze jest odpowiednio przeliczane.

To wystarczy na początek. Skoro posiadasz już przydatną wiedzę na temat pobytu na Dominikanie, pozostaje zaplanować wakacje. Możesz to zrealizować z naszą pomocą – jako polskie biuro z siedzibą w Punta Cana zorganizujemy Ci wymarzony urlop!

Wakacje na Dominikanie – co powinieneś wiedzieć ? Bezpieczeństwo, opieka medyczna, waluta, Tropical Sun Tours

Wakacje na Dominikanie – co powinieneś wiedzieć ? Bezpieczeństwo, opieka medyczna, waluta, Tropical Sun Tours

Wróć do artykułów
Tropical Sun Tours
,
Artykuł Tropical Sun Tours
+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun