Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Artykuły Kuba

Wizyta w kubańskim Trinidadzie

Czym jeszcze jest w stanie zaskoczyć nas Kuba? Jeśli poczujecie się zmęczeni zwiedzaniem miasta o dwóch twarzach, czyli Hawany, a imprezowe klimaty Varadero nie są dla Was, w zanadrzu pozostaje zawsze jedno miejsce, któremu nie sposób się oprzeć. Dziś opowiemy Wam o bajecznym Trinidadzie.

Trininad to przepiękne, kolorowe miasto, przepełnione najprawdziwszym kubańskim klimatem. Otaczające je zewsząd zielone wzgórza sprawiają wrażenie, jakbyśmy przebywali w spokojnej oazie pośrodku rozległej dziczy. Przemierzając wąskie uliczki z kostki brukowej, podziwiamy nastrojową starówkę, pełną sklepików i kameralnych knajpek, z których dobiega nas charakterystyczna lokalna muzyka. Przy okazji wstępujemy na pysznego drinka canchanchara. To tutejszy specjał – słodki napój na bazie miodu, brandy i soku z cytryny lub limonki, z dodatkiem kruszonego lodu. Jeśli już tutaj jesteś, grzech nie spróbować. 
Jednym z charakterystycznych punktów Trinidadu jest typowy kubański targ, na którym znaleźć możemy całe mnóstwo różnobarwnych rozmaitości. Takie cudeńka jak chusty, obrusy, serwety, koraliki, lokalna biżuteria oraz wszelkiego rodzaju rękodzieła wystawiane są na straganach i sprzedawane przez głośno nawołujące do handlu kobiety. Życie zdaje się toczyć tutaj bardzo leniwie i beztrosko, co tylko podkreśla wyjątkową aurę Trinidadu.

Wakacje Kuba – co warto zobaczyć w Trinidadzie?

Jednodniowy wyjazd do Trinidadu proponujemy w ramach oferty ‘Kuba wycieczki fakultatywne’. Można (i zdecydowanie warto) odbyć go, realizując swój pobyt w Varadero. To doskonała okazja, by zaznać uroków tego spokojnego miasta. Jednym z miejsc, które koniecznie powinieneś odwiedzić, przebywając w Trinidadzie, jest Pałac Cantero z wieżą widokową. Z tego punktu rozciąga się bowiem przepiękna panorama miasta z zielonymi przestrzeniami w tle. Na Twoją uwagę zasługują również Convento de San Francisco de Asis (katedra św. Franciszka z Asyżu) z zabytkowymi malowidłami i rzeźbami oraz liczne muzea i galerie wystawiające kubańską sztukę. A gdy zmęczy Cię spacer po mieście (choć przy takiej scenerii to mało prawdopodobne!), zawsze możesz usiąść w jednej z tutejszych restauracji i spróbować lokalnych dań.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty Kuba All inclusive lub Kuba last minute. Wyjazdy na Kubę z ramienia polskiego biura Tropical Sun Tours zostały już docenione przez setki polskich turystów. Czas na Twoje wakacje marzeń!

Wizyta w kubańskim Trinidadzie, Wakacje Kuba – co warto zobaczyć w Trinidadzie? Pałac Cantero, Convento de San Francisco de Asis (katedra św. Franciszka z Asyżu), Tropical Sun Tours

Wizyta w kubańskim Trinidadzie, Wakacje Kuba – co warto zobaczyć w Trinidadzie? Pałac Cantero, Convento de San Francisco de Asis (katedra św. Franciszka z Asyżu), Tropical Sun Tours

Wróć do artykułów
Tropical Sun Tours
,
Artykuł Tropical Sun Tours
+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun