Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Wycieczki fakultatywne Dominikana

Vida Dominicana
Vida Dominicana - Dominikana
Vida Dominicana - Dominikana
Vida Dominicana - Dominikana
Najwyższa jakość

Pełna atrakcji wycieczka pokazująca prawdziwą, niekomercyjną Dominikanę.

Pod powyższą nazwą kryje się całodniowa wycieczka pokazująca prawdziwą, niekomercyjną Dominikanę. Na wycieczkę jedziemy zamkniętym klimatyzowanym busem, co ma dużą zaletę przemieszczając się wśród ulic i spalin miasta Higuey. Zanim dotrzemy do miasta czeka nas kilka atrakcji. Pierwszym punktem programu jest przejazd przez wioskę La Seiba – autentyczną osadę dominikańską z charakterystycznymi kolorowymi domkami w pastelowych barwach. Następnie zmierzamy do podnóża Kordyliery Wschodniej wzdłuż gajów kokosowych i palm o rodzimej nazwie „Real”. Kolejnym punktem programu jest niezapomniany dla zmysłów pobyt na niewielkim rancho z dziko rosnącymi drzewami chlebowymi, owocami cytrusowymi, mango, marakui, kakaowcami czy kawowcami. W powietrzu unosi się również aromat wanilii i cynamonu... Na miejscu mamy możliwość spróbowania wszystkich rosnących tam owoców oraz tradycyjnej dominikańskiej kawy, kakao przyrządzanego w tradycyjny sposób oraz herbaty kakaowej. Możliwy również zakup naturalnych specjałów dominikańskich. Wejdziemy również do wnętrza dominikańskiego domu z charakterystycznym umeblowaniem. Zazwyczaj mamy również okazję podziwiania kogutów hodowanych z myślą o walkach, które są bardzo popularne w Dominikanie.

Vida Dominicana, drzewo chlebowe, owoce, Tropical Sun
Vida Dominicana, drzewo chlebowe, owoce, Tropical Sun

Wstąpimy do lokalnej małej manufaktury cygar, w której będziemy mogli obserwować proces ich wytwarzania oraz będzie szansa na zapalenie i poczucie prawdziwego karaibskiego aromatu tytoniu. Żeńska część grupy będzie miała szansę przymierzenia biżuterii ze słynnym kamieniem larimar, z którego Dominikana słynie. Następnie udajemy się do miasta Higuey, gdzie czekają nas takie atrakcje jak zwiedzanie Bazyliki, najsłynniejszego miejsca pielgrzymek dominikańskich katolików, bazylikę odwiedzał również Jan Paweł II, który ufundował przepiękne, okazałe,  rzeźbione drzwi wejściowe do Bazyliki. Kolejną atrakcją Higuey jest typowy targ dominikański, na którym zakupy robią lokalni mieszkańcy. W okolicach Higuey mamy również dla Państwa niespodziankę, o której nie będziemy pisać, zobaczycie sami. Zobaczymy także tradycyjne colmado, znajdujące się w każdym miasteczku w tym kraju i poczujemy dokładnie to samo, co zbierający się w sobotni wieczór w tym miejscu mieszkańcy Dominikany. Później trasa wycieczki prowadzi do Boca de Yuma - wioski rybackiej położonej na przepięknym klifowym wybrzeżu Morza Karaibskiego, która zasłynęła jako autentyczna baza karaibskich piratów.

Vida Dominicana, kamień larimar, Tropical Sun
Vida Dominicana, kamień larimar, obróbka kamieni, Tropical Sun

Kolejnych wrażeń dostarczy nam wyprawa łodzią motorową w górę rzeki Rio Yuma, pośród wspaniałych widoków skalistych brzegów z karaibską roślinnością, która jest domostwem tropikalnych ptaków, a przy odrobinie szczęścia będziemy mieć możliwość zobaczenia iguan zamieszkujących te tereny. Po powrocie do Boca de Yuma przerwa na tradycyjny dominikański obiad serwowany w bajecznie położonej restauracji. To idealna okazja do zjedzenia tradycyjnej zupy dominikańskiej "Sancocho" oraz wiele innych potraw. Dalej pojedziemy do pobliskiej jaskini Berna, miejsca zamieszkiwanego niegdyś przez rodowitych mieszkańców wyspy – Indian Taino. Jednym z ostatnich punktów wycieczki jest przystanek w dominikańskim supermarkecie, gdzie w cenach lokalnych istnieje możlwiość zakupu produktów tj. rum, kawa, kakao, kosmetyki oraz drobne pamiątki. W drodze powrotnej do hotelu jeden z najbardziej intrygujących punktów wycieczki, odwiedziny w autentycznej wiosce przybyszów z Haiti, położonej na obrzeżach plantacji trzciny cukrowej. Jest to okazja do spróbowania „słodkiego złota” Dominikany oraz poczucia prawdziwych emocji podczas spotkania z rodzinami haitańskimi, których trudne warunki bytowe pozostaną w naszej pamięci. Od lat staramy się wspierać mieszkańców tej wioski ofiarowując im często rzeczy pierwszej potrzeby.

Vida Dominicana, iguana, Tropical Sun
Vida Dominicana, walki kogutów, arena, Tropical Sun

Podczas trwania całej wycieczki drinki, zimne napoje, woda w cenie. Wycieczka realizowana jest wraz z polskim przewodnikiem Tropical Sun Tours.

W rejonie Punta Cana, Uvero Alto, Cabeza de Toro odbiór bezpośrednio z hotelu w cenie.

W regionie Bayahibe z hoteli m.in. Viva Wydham Palace i Beach, Be Live Collection Canoa, Catalonia Gran Dominicus, Dreams La Romana oraz Iberostar Hacienda Dominicus koszt transferu wynosi +20$/ os.

Na wycieczkę nie ma szczególnych zaleceń co do ubioru – warto zabrać jakieś drobne pieniądze w małych nominałach oraz dobry nastrój.

Powrót do hotelu ok. godz. 19.30

Uwaga!

Wymienione czasy są szacowane i mogą się różnić w zależności od natężenia ruchu i warunków pogodowych oraz niespodziewanego wydarzenia.
Proponowany program wycieczki może nieznacznie różnić się od powyższego opisu - szczegóły u sprzedawcy.

Nasze wycieczki w pakiecie z Saona Luxury VIP zawsze są w najlepszej cenie. Lista wszystkich wycieczek dostępna jest tutaj: Dominikana wycieczki po polsku

Prawdziwa DominikanaVida Dominicana, prawdziwa Dominikana, życie Dominikańczyków, Tropical Sun

Wycieczka odbywa się Dwa razy w tygodniu w wtorki, piątki.

Ceny wycieczki

Promocja on-line

Cena on-line:
Dorośli:
11000   USD
8499   USD
40740   PLN
 31477 PLN
Dzieci:
6000   USD
5499   USD
22222   PLN
 20366 PLN
Niemowlęta:
000   USD
 000 PLN
Przedpłata:
Dorośli:
1999   USD
 7403 PLN
Dzieci:
1999   USD
 7403 PLN
Niemowlęta:
000   USD
 000 PLN
Cena w pakiecie od:

Sprawdź!
Dorośli:
7299   USD
 27033 PLN
Dzieci:
5499   USD
 20366 PLN
Niemowlęta:
000   USD
 000 PLN

Rezerwuj
Wszystkie wycieczki


+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun