Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Wycieczki fakultatywne Dominikana

Vida Dominicana
Vida Dominicana - Dominikana
Vida Dominicana - Dominikana
Vida Dominicana - Dominikana
Najwyższa jakość

Pełna atrakcji wycieczka pokazująca prawdziwą, niekomercyjną Dominikanę.

WYCIECZKA ODBYWA SIĘ OD LISTOPADA W PONIEDZIAŁKI

Pod powyższą nazwą kryje się całodniowa wycieczka pokazująca prawdziwą, niekomercyjną Dominikanę. Na wycieczkę jedziemy zamkniętym klimatyzowanym busem, co ma dużą zaletę przemieszczając się wśród ulic i spalin miasta Higuey. Zanim dotrzemy do miasta czeka nas kilka atrakcji. Pierwszym punktem programu jest przejazd przez wioskę La Seiba – autentyczną osadę dominikańską z charakterystycznymi kolorowymi domkami w pastelowych barwach. Następnie zmierzamy do podnóża Kordyliery Wschodniej wzdłuż gajów kokosowych i palm o rodzimej nazwie „Real”. Kolejnym punktem programu jest niezapomniany dla zmysłów pobyt na niewielkim rancho z dziko rosnącymi drzewami chlebowymi, owocami cytrusowymi, mango, marakui, kakaowcami czy kawowcami. W powietrzu unosi się również aromat wanilii i cynamonu... Na miejscu mamy możliwość spróbowania wszystkich rosnących tam owoców oraz tradycyjnej dominikańskiej kawy, kakao przyrządzanego w tradycyjny sposób oraz herbaty kakaowej. Możliwy również zakup naturalnych specjałów dominikańskich. Wejdziemy również do wnętrza dominikańskiego domu z charakterystycznym umeblowaniem. Zazwyczaj mamy również okazję podziwiania kogutów hodowanych z myślą o walkach, które są bardzo popularne w Dominikanie.

Vida Dominicana, drzewo chlebowe, owoce, Tropical Sun
Vida Dominicana, drzewo chlebowe, owoce, Tropical Sun

Wstąpimy do lokalnej małej manufaktury cygar, w której będziemy mogli obserwować proces ich wytwarzania oraz będzie szansa na zapalenie i poczucie prawdziwego karaibskiego aromatu tytoniu. Żeńska część grupy będzie miała szansę przymierzenia biżuterii ze słynnym kamieniem larimar, z którego Dominikana słynie. Zrobimy również przystanek w prawdziwej Dominikańskiej szkole lub przedszkolu. Następnie udajemy się do miasta Higuey, gdzie czekają nas takie atrakcje jak zwiedzanie Bazyliki, najsłynniejszego miejsca pielgrzymek dominikańskich katolików, bazylikę odwiedzał również Jan Paweł II, który ufundował przepiękne, okazałe,  rzeźbione drzwi wejściowe do Bazyliki. Kolejną atrakcją Higuey jest typowy targ dominikański, na którym zakupy robią lokalni mieszkańcy. W okolicach Higuey mamy również dla Państwa niespodziankę, o której nie będziemy pisać, zobaczycie sami. Zobaczymy także tradycyjne colmado, znajdujące się w każdym miasteczku w tym kraju i poczujemy dokładnie to samo, co zbierający się w sobotni wieczór w tym miejscu mieszkańcy Dominikany. Później trasa wycieczki prowadzi do Boca de Yuma - wioski rybackiej położonej na przepięknym klifowym wybrzeżu Morza Karaibskiego, która zasłynęła jako autentyczna baza karaibskich piratów.

Vida Dominicana, kamień larimar, Tropical Sun
Vida Dominicana, kamień larimar, obróbka kamieni, Tropical Sun

Kolejnych wrażeń dostarczy nam wyprawa łodzią motorową w górę rzeki Rio Yuma, pośród wspaniałych widoków skalistych brzegów z karaibską roślinnością, która jest domostwem tropikalnych ptaków, a przy odrobinie szczęścia będziemy mieć możliwość zobaczenia iguan zamieszkujących te tereny. Po powrocie do Boca de Yuma przerwa na tradycyjny dominikański obiad serwowany w bajecznie położonej restauracji. To idealna okazja do zjedzenia tradycyjnej zupy dominikańskiej "Sancocho" oraz wiele innych potraw. Po obiedzie będziemy mieli okazję przyjrzeć się jak wygląda prawdziwa arena walk kogutów. 

Vida Dominicana, iguana, Tropical Sun
Vida Dominicana, walki kogutów, arena, Tropical Sun

Podczas trwania całej wycieczki drinki, zimne napoje, woda w cenie. Wycieczka realizowana jest wraz z polskim przewodnikiem Tropical Sun Tours.

Na wycieczkę nie ma szczególnych zaleceń co do ubioru – warto zabrać jakieś drobne pieniądze w małych nominałach oraz dobry nastrój.

Prawdziwa DominikanaVida Dominicana, prawdziwa Dominikana, wycieczki fakultatywne, Tropical Sun tours

Vida Dominicana, prawdziwa Dominikana, wycieczki fakultatywne, Tropical Sun tours

Vida Dominicana, prawdziwa Dominikana, wycieczki fakultatywne, Tropical Sun tours

Vida Dominicana, prawdziwa Dominikana, wycieczki fakultatywne, Tropical Sun tours

Wycieczka odbywa się od 06.11.2023 w poniedziałki.

Ceny wycieczki

PROMOCJA ONLINE

CENA ONLINE:
Dorośli:
11000   USD
9499   USD
44800   PLN
 38687 PLN
Dzieci:
6000   USD
5999   USD
24436   PLN
 24432 PLN
Niemowlęta:
000   USD
 000 PLN
Przedpłata:
Dorośli:
3499   USD
 14250 PLN
Dzieci:
3499   USD
 14250 PLN
Niemowlęta:
000   USD
 000 PLN

Rezerwuj
Wszystkie wycieczki


+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun