Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Artykuły Dominikana

Dominikania czas

Aktualna godzina na Dominikanie:

 

Aktualna godzina w Polsce:

 

Dominikana czas – Dominikana godzina

Czas lokalny w Dominikanie wyznaczony jest w oparciu o czas UTC -4 godziny. Oznacza to, że podczas naszej zimy różnica między czasem w Polsce a w Dominikanie wynosi -5 godzin. W Dominikanie nie stosuje się zmiany czasu na czas letni, wobec czego aby podczas naszego lata precyzyjnie ustawić zegar należy odjąć 6 godzin.

Taka różnica ma jednak spory atut, a mianowicie pomimo przelotu trwającego około 11 godzin sporo zyskujemy i w przypadku większości przelotów z Polski jesteśmy w Punta Cana już po południu lub wczesnym wieczorem, nie tracąc czasu z naszych wymarzonych wakacji.

Nagła zmiana strefy czasowej może jednak skutkować odczuwaniem zjawiska jet lag. Każdy z nas inaczej odczuwa taką zmianę, ale może pojawić się silne zmęczenie, czasami ból głowy czy bezsenność. Możemy próbować przeciwdziałać temu zjawisku choć w większości przypadków jedynie złagodzimy jego objawy. Najbardziej efektywnym sposobem jest nie poddawanie się zmęczeniu i próba, aby już pierwszego dnia zasnąć zgodnie z nowo obowiązującym zegarem biologicznym, a następnego dnia nie wstawać jeszcze przed świtem. Co w związku z tym polecamy? Pierwszego dnia bawimy się do późnej nocy a zapewniam Was, że nie obudzicie się zbyt wcześnie.

Ps. Jeszcze przed wylotem zmieńcie zegarki ustawiając na czas Dominikany, to już mentalnie pozwoli Wam dostosować się do czasu obowiązującego w Republice Dominikany.

Wróć do artykułów
Tropical Sun Tours
,
Artykuł Tropical Sun Tours
+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun