Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Artykuły Dominikana

Ekstremalna Dominikana. Przegląd wycieczek cz. 4

Dominikana to nie tylko piękne, spokojne plaże i kojąca zmysły, turkusowa woda. To także pełna niebezpieczeństw dżungla i raj dla miłośników ekstremalnych rozrywek. W tej części naszego cyklu przedstawimy Wam kilka pomysłów na spędzenie wakacji na Dominikanie z pazurem!

Jeśli należycie do tych wczasowiczów, którym niestraszny dreszczyk emocji, a skoki adrenaliny sprawiają, że macie ochotę na więcej, to mamy coś specjalnie dla was. Zaczniemy od zejścia w głąb czeluści, następnie pozjeżdżamy na tyrolce w ekstremalnym parku linowym, by na końcu zanurkować pośród rafy koralowej. Głodni wrażeń? Zaczynajmy!

Ekstremalna Dominikana. Przegląd wycieczek cz. 4, Samana, Tropical Sun Tours

Ekstremalna Dominikana. Przegląd wycieczek cz. 4, puszcza, Tropical Sun Tours

Jaskinie Fun-Fun

Mniej więcej 2,5 godziny drogi z Punta Cana dzieli was od Rancho Capote – bazy wypadowej do jednego z najbardziej fascynujących miejsc na Dominikanie. To tam, po zjedzeniu pożywnego śniadania, rozpoczną się przygotowania do wyprawy: przebranie się w specjalistyczne kombinezony dla grotołazów oraz zabranie osprzętu w postaci uprzęży i kasków z latarkami. Z całym tym ekwipunkiem wsiądziecie na konie i przez kolejne pół godziny będziecie przemierzać gęsty busz. Następnie czeka was jeszcze piesza wędrówka, po której wreszcie staniecie naprzeciw wejścia do wielkiej groty. Tam rozpocznie się wasza podziemna przygoda: zjazd po linie 20 metrów w głąb jaskini, a następnie zwiedzanie jej korytarzy i pełnych niespodzianek zakamarków o łącznej długości ok. 2 kilometrów. Wszystko oczywiście odbywa się przy asekuracji przewodników i przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Ale pozytywny dreszczyk i tak jest nieunikniony!

Ekstremalna Dominikana. Przegląd wycieczek cz. 4, Jaskinie Fun Fun, Tropical Sun Tours

Ekstremalna Dominikana. Przegląd wycieczek cz. 4, Jaskinie Fun Fun, Tropical Sun Tours

Canopy Adventure Zip Line

Podwójne stalowe liny, platformy trzymające się potężnych drzew, ponad dwukilometrowa trasa i masa emocji – z tego składa się park linowy Canopy Adventure. Fani szybkiego przemieszczania się będą mieli niejedną okazję, by zaznać frajdy podczas dynamicznej jazdy na tyrolce (prędkość może wynieść nawet 60 km/!) w otoczeniu tropikalnej przyrody. Cały system lin i platform jest zaawansowany technologicznie, a wykwalifikowana obsługa czuwa nad bezpieczeństwem gości. Jedyne, co może wam grozić, to niepowstrzymana ochota na więcej!

Ekstremalna Dominikana. Przegląd wycieczek cz. 4, Canopy Adventure Zip Line, Tropical Sun Tours

Ekstremalna Dominikana. Przegląd wycieczek cz. 4, Canopy Adventure Zip Line, Tropical Sun Tours

Nurkowanie na Dominikanie

W głębinach między Bayahibe a wyspą Catalina kryją się cudowności, o jakich wam się nie śniło. Odkrywanie najpiękniejszej rafy koralowej na Dominikanie to jedno z tych doświadczeń, których się nie zapomina – czemu by więc się nie skusić? Po drodze na wyspę zatrzymacie się na pełnym morzu, by zejść dwukrotnie pod wodę: na głębokość 18 i 15 metrów, gdzie czeka was obcowanie z piękną, podmorską naturą. Osoby nieposiadające uprawnień do nurkowania mogą spróbować snorkelingu, czyli opcji pozwalającej na pewne kompromisy w zakresie podziwiania podwodnych krajobrazów. 

Atrakcji na Dominikanie nie ma końca. Jako polskie biuro turystyczne Tropical Sun Tours organizujemy pobyty i wycieczki fakultatywne w obrębie Dominikany i nie tylko. Zapraszamy was do przejrzenia aktualnych propozycji wypraw z Punta Cana i Bayahibe  – propozycji jest tak wiele, że każdy znajdzie coś dla siebie!

Ekstremalna Dominikana. Przegląd wycieczek cz. 4, Nurkowanie na Dominikanie, Tropical Sun Tours

Ekstremalna Dominikana. Przegląd wycieczek cz. 4, Nurkowanie na Dominikanie, Tropical Sun Tours

Wróć do artykułów
Tropical Sun Tours
,
Artykuł Tropical Sun Tours
+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun