Podróże jakich oczekujesz

Wycieczki fakultatywne - Mauritius

Mauritius w kolorach tęczy

Park Narodowy Black River Gorges, tropical sunNaszą przygodę zaczniemy od wspaniałych widoków powulkanicznych, zielonych wzniesień. Następnie wjedziemy pod Trou Aux Cerfs – krater wygasłego wulkanu, liczącego sobie około 700 tysięcy lat. Z mieniącego się różnymi odcieniami zieleni krateru, rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na miasto Curepipe, na Górę Le Pouce, Pieter Both i na zachodnie wybrzeże.
Kolejnym etapem naszej wycieczki będzie sanktuarium Hindusów położone nad jeziorem Grand Bassin, nazywanym również Ganga Talao. Jezioro, które według legendy jest połączone ze świętą rzeką Ganges, znajduje się w kraterze wulkanu. Świątynie są bajecznie kolorowe, co wśród zieleni tworzy piękną kompozycję. Oprócz sanktuarium zobaczymy jeszcze Mangal Mahadev- imponujący posąg hinduskiego Boga Shiva, mierzący 108 stóp (33 metry), co czyni go najwyższym znanym posągiem na Mauritiusie, oraz jednym z 50 najwyższych na świecie.

Malowniczą trasą przejedziemy przez Park Narodowy Black River Gorges (675,4 hektarów), gdzie czeka nas zapierający dech w piersiach widok na przełęcz Czarnej Rzeki (BLACK RIVER), wodospad Czarnej Rzeki (BLACK RIVER) i najwyższy szczyt na wyspie BLACK RIVER GORGES PEAK (828 m n.p.m.). To właśnie tutaj możemy zobaczyć unikatowe faetony żółtodziobe i nietoperze.

Chamarel, tropical sun

Następnie wśród wzniesień porośniętych papajami oraz palmami, przejedziemy w kierunku jednej z największych atrakcji Mauritiusa, osobliwości geologicznej - “Ziemi Siedmiu Kolorów”. Jest to jedyny w swoim rodzaju pofałdowany teren mieniący się kolorami tęczy, który z pewnością warto zobaczyć.

W cenę wliczone jest wejscie do Chamarel ( "Ziemia Siedmiu Kolorów") oraz woda mineralna poczas wycieczki.

Cena wycieczki nie zawiera lunchu (około 15 euro).

Dla chętnych, za dodatkową opłatą możliwość zwiedzania fabryki rumu (około 10 euro).

Proponowany program wycieczki może nieznacznie różnić się od powyższego opisu - szczegóły u sprzedawcy.

Ceny wycieczki

Standardowa cena:
Dorośli:
7000 EUR
24956 PLN
Dzieci:
3500 EUR
12478 PLN
Niemowlęta:
000 EUR
000 PLN
PROMOCJA ONLINE:
Dorośli:
5900 EUR
21034 PLN
Dzieci:
2950 EUR
10517 PLN
Niemowlęta:
000 EUR
000 PLN
Rezerwacja tylko:
Dorośli:
1500 EUR
5348 PLN
Dzieci:
750 EUR
2674 PLN
Niemowlęta:
000 EUR
000 PLN

Rezerwuj


+
-

+
-

* pola obowiązkowe