Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Wycieczki fakultatywne Mauritius

Mauritius w kolorach tęczy
Mauritius w kolorach tęczy - Mauritius
Mauritius w kolorach tęczy - Mauritius
Mauritius w kolorach tęczy - Mauritius
Najwyższa jakość

Niebanalna podróż po majestatycznych zakątkach wyspy.

Naszą przygodę zaczniemy od wspaniałych widoków powulkanicznych, zielonych wzniesień. Następnie wjedziemy pod Trou Aux Cerfs – krater wygasłego wulkanu, liczącego sobie około 700 tysięcy lat. Z mieniącego się różnymi odcieniami zieleni krateru, rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na miasto Curepipe, na Górę Le Pouce, Pieter Both i na zachodnie wybrzeże.

Mauritius w kolorach tęczy, Mauritius, wycieczki fakultatywne, Tropical Sun

Mauritius w kolorach tęczy, Mauritius, wycieczki fakultatywne, Tropical Sun

Kolejnym etapem naszej wycieczki będzie sanktuarium Hindusów położone nad jeziorem Grand Bassin, nazywanym również Ganga Talao. Jezioro, które według legendy jest połączone ze świętą rzeką Ganges, znajduje się w kraterze wulkanu. Świątynie są bajecznie kolorowe, co wśród zieleni tworzy piękną kompozycję. Oprócz sanktuarium zobaczymy jeszcze Mangal Mahadev- imponujący posąg hinduskiego Boga Shiva, mierzący 108 stóp (33 metry), co czyni go najwyższym znanym posągiem na Mauritiusie, oraz jednym z 50 najwyższych na świecie. Malowniczą trasą przejedziemy przez Park Narodowy Black River Gorges (675,4 hektarów), gdzie czeka nas zapierający dech w piersiach widok na przełęcz Czarnej Rzeki (BLACK RIVER), wodospad Czarnej Rzeki (BLACK RIVER) i najwyższy szczyt na wyspie BLACK RIVER GORGES PEAK (828 m n.p.m.). To właśnie tutaj możemy zobaczyć unikatowe faetony żółtodziobe i nietoperze.

Mauritius w kolorach tęczy, Mauritius, wycieczki fakultatywne, Tropical Sun

Następnie wśród wzniesień porośniętych papajami oraz palmami, przejedziemy w kierunku jednej z największych atrakcji Mauritiusa, osobliwości geologicznej - “Ziemi Siedmiu Kolorów”. Jest to jedyny w swoim rodzaju pofałdowany teren mieniący się kolorami tęczy, który z pewnością warto zobaczyć. W cenę wliczone jest wejscie do Chamarel ( "Ziemia Siedmiu Kolorów") oraz woda mineralna poczas wycieczki. Cena wycieczki nie zawiera lunchu (około 15 euro). Dla chętnych, za dodatkową opłatą możliwość zwiedzania fabryki rumu (około 10 euro). Proponowany program wycieczki może nieznacznie różnić się od powyższego opisu - szczegóły u sprzedawcy.

Wycieczka odbywa się z polskim przewodnikiem.

Ceny wycieczki

Wycieczka na zamówienie, zapraszamy do kontaktu.
Wszystkie wycieczki


+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun