Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Artykuły Dominikana

Półwysep Samana - atrakcje na każdym kroku

Dominikański półwysep Samana jest jednym z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych Dominikany. Tysiące turystów każdego roku wybierają się w ten niezwykły zakątek na Karaibach, aby spędzić choć trochę czasu obcując z naturą w czystej formie. Na przykładzie Samany przekonujemy się, jak bardzo zróżnicowane pod względem atrakcji mogą być tropiki.

Półwysep Samana – atrakcje na każdym kroku, zatoka, Tropical Sun Tours

Półwysep Samana – atrakcje na każdym kroku, lasy namorzynowe, Tropical Sun Tours

Wielu Europejczyków, planując wakacje w rajskich klimatach, nie przywiązuje większej wagi do wyboru konkretnego miejsca. Wynika to z przekonania, że wszystkie karaibskie destynacje oferują takie same krajobrazy i atrakcje, więc to, gdzie dokładnie się udamy, nie robi większej różnicy. Nic bardziej mylnego! Wystarczy spojrzeć chociażby tylko na Dominikanę a w szczególności na półwysep Samana, który pełen jest unikatowych miejsc i widoków tak różnych od innych części tego pięknego kraju.

Samana BayWieloryby w zatoce Samana, Tropical Sun Tours

Zwiedzanie Dominikany warto rozpocząć właśnie od tej zapierającej dech w piersiach zatoki. To tam możemy doświadczyć obecności pięknych wielorybów, majestatycznie poruszających swoimi gigantycznymi cielskami i z gracją przedzierających się przez karaibskie fale. Nie sposób nie ulec dreszczykowi emocji na samą myśl o tym, że wieloryb, który urządza sobie podwodny spacer nieopodal Twojej łodzi, może mieć wielkość autobusu i ważyć nawet 30 ton. Jednak bez obaw – morskie wycieczki są w pełni bezpieczne, o ile sprawuje nad nimi pieczę zaufany organizator. Ale o tym później…

El Salto del LimonPółwysep Samana – konno przez półwysep, Tropical Sun Tours

Półwysep Samana – wodospad El Limon, Tropical Sun Tours

Tropikalne wodospady nigdy się nie nudzą, szczególnie gdy każdy kolejny wydaje się jeszcze piękniejszy od poprzedniego. El Salto del Limon jest jednym z najbardziej dziewiczych miejsc, jakie odwiedzają wypoczywający Polacy na Dominikanie. Strome i wąskie górskie ścieżki prowadzące do tego małego raju na Ziemi możemy pokonywać na dwa sposoby: pieszo lub konno. Wyprawa może okazać się wymagająca, jednak to, co zastajemy u celu, wynagradza wszelkie wysiłki – naszym oczom ukazuje się dzika, egzotyczna panorama z wodospadem będącym głównym obiektem westchnień strudzonych wędrowców. Mozliwość kąpieli u podnóża wodospadu – bezcenna.

Kolejne miejsce, którego nie powinna ominąć żadna wycieczka. Samana może pochwalić się malowniczym parkiem narodowym obfitującym w lasy namorzynowe, porośnięte bujną roślinnością skały, tajemnicze groty i… pelikany! Co więcej, tutejsze jaskinie kilkanaście wieków temu zamieszkiwali Indianie z plemienia Taino. Do dziś przetrwały ich ślady w postaci licznych malowideł naskalnych. Warto wybrać się tu i zaznać niepowtarzalnego klimatu miejsca, które sprawia wrażenie, jakby zatrzymało się w czasie. 
To tylko niektóre z atrakcji, jakich możesz zaznać na półwyspie Samana. Organizacją wycieczek fakultatywnych po jego obszarze zajmuje się nasze biuro Tropical Sun Tour, a oprowadzaniem po najbardziej fascynujących miejscach – nasi polscy przewodnicy. Dominikana jeszcze nie została przez Ciebie odkryta? Czas to zmienić!

Wróć do artykułów
Tropical Sun Tours
,
Artykuł Tropical Sun Tours
+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun