Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Artykuły Dominikana

Dominikana w styczniu, Dominikana w lutym czy Dominikana w marcu....?

Dominikana – w styczniu, Dominikana w lutym, a może Dominikana w marcu. Kiedy najlepiej jechać na Dominikanę?

Dominikana jest kierunkiem całorocznym. Bez względu na porę roku ten kraj zawsze gości wielu turystów. Na wyspie praktycznie cały rok świeci słońce, co umożliwia opalanie i ciepłe kąpiele przez cały czas. Między kwietniem a październikiem panuje tzw., z podkreśleniem tak zwana pora wilgotna, natomiast w okresie listopad – marzec pora sucha. Bez względu na to który miesiąc wybierzemy nie odczujemy różnicy temperatur ponieważ przez cały rok oscylują na tym samym poziomie. W porze wilgotnej możemy spodziewać się częstszych deszczy i większej wilgotności powietrza, zależy to jednak od tego w jakim miejscu wyspy jesteśmy. Dlatego właśnie miesiące zimowe są dużo droższe, ponieważ większa ilość turystów wybiera jednak ten okres statystycznie pewniejszy pogodowo. Dodatkowo jest to okazja, aby uciec przed coraz niższymi temperaturami w Polsce.

Dominikana w styczniu, w lutym, w marcu. Dominikana kiedy jechać

Dominikana pogoda, Dominikana kiedy jechać

Dominikana w styczniu i lutym to wyjazd teoretycznie najlepszy jeśli chodzi o pogodę. Dwu lub trzy stopniowo niższa temperatura przy mniejszej wilgotności w odczuwalności może być przyjemniejsza. Trzeba się jednak liczyć z tym, że terminy zimowe są mocno oblegane przez turystów, nie tylko z Polski, ale również z USA, krajów skandynawskich, Niemiec itp. Co za tym idzie planować wyjazd w tym okresie musimy zacząć poszukiwania z odpowiednim wyprzedzeniem. W okresie między styczniem a marcem mamy również szanse zobaczyć humbaki, które przypływają do zatoki Samana na gody oraz aby urodzić potomków. Bardzo duże znaczenie ma miejsce w Dominikanie. Najmniej odczuwalne różnice pogodowe w obrembie roku będą na wschodnim wybrzeżu w rejonie Punta Cana, dlatego często się mówi że tam przez cały rok jest podobna pogoda. Za to w okolicy czerwca może się zdrzyć że przygotować się na uczucie upałów oraz deszcz, które są wybawieniem i przyjemnie schładzają nasze ciało. Są one intensywne, przychodzą nagle, jednak zazwyczaj trwają one krótko. Najsolidniejsze tropikalne burze zdarzają się najczęściej w nocy. Jest to również czas urodzaju tropikalnych owoców, takich jak mango.  Miesiące wakacyjne to czas, w którym możemy spodziewać się kolejnego napadu turystów. Okres między czerwcem a listopadem nazywany jest okresem huraganowym. Największe prawdopodobieństwo wystąpienia huraganu przypada według statystyk na wrzesień. Oczywiście mimo to spokojnie można udać się w tym okresie na Dominikanę. Pracownicy wiedzą jak się zachować w sytuacji zagrożenia i udzielą niezbędnej pomocy i wskazówek.

Dominikana kiedy jechać. Zachód słońca

Dominikana - Punta Cana. Tęcza

Podsumowując, prawda jest taka, że nie ważne które daty wybierzemy na wyjazd na Dominikanę. Najważniejsze jest aby zabrać ze sobą uśmiech, dobre nastawienie ponieważ będą to najlepsze wakacje naszego życia. Warto urozmaicić sobie wyjazd biorąc udział w wycieczkach fakultatywnych. Mogą to być wycieczki poznawcze typu wycieczka na przepiękną wyspę Saona lub zwiedzanie półwyspu Samana. Możemy również popływać z delfinami, nurkować wśród cudownych raf koralowych czy przeżyć niezapomnianą noc w klubie Coco Bongo.

Wróć do artykułów
Tropical Sun Tours
,
Artykuł Tropical Sun Tours
+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun