Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Artykuły Dominikana

Punta Cana - wyjątkowe plaże Dominikany

Długie kilometry białych jak śnieg plaż obmywanych przez turkusowe morze, w tle kołyszące się palmy. Nic dziwnego, że Punta Cana to najbardziej pożądany cel w Republice Dominikańskiej.

Trzeba przyznać, że główną atrakcją regionu Punta Cana są plaże srebrzystych piasków, które ciągną się przez 160 kilometrów. To miejsce spotkania Oceanu Atlantyckiego i morza Karaibskiego. Biały piasek, krystalicznie czysta woda mieniąca się odcieniami błękitu i malownicze palmy rosnące wzdłuż plaży, tworzą nieziemską panoramę.

Playa BavaroPunta Cana, Playa Bavaro, plaża, Tropical Sun

Plaże w regionie

Plaże w regionie Punta Cana stykają się ze sobą i nachodzą na siebie. Każda z nich ma swoją własną osobliwość. PLAYA PUNTA CANA to odcinek 4,8 km, którego krajobraz jest urzeczywistnieniem raju na ziemi. To jedna z najlepszych plaż w regionie. PLAYA BÁVARO to okolica, która skupia hotele, resorty all inclusive, restauracje i sklepy z pamiątkami. Te obiekty ulokowane są wzdłuż plaży. Większość z hoteli ma swoje prywatne plaże, na których znajdują się leżaki i parasole, a także bary. Turyści mogą spacerować brzegiem prywatnych plaż, ale nie mogą korzystać z udogodnień przygotowanych dla gości hoteli. Playa Bávaro to długi pas srebrzystego piasku, który ciągnie się przez około 48 km. PLAYA UVERO ALTO to plaża położona na najbardziej wysuniętym na północ krańcu Punta Cany. Cechuje się otwartymi przestrzeniami z dużymi falami i spokojnymi wodami, chronionymi przez rafy. Plaża jest dobrze zagospodarowana. Mogą tu wypoczywać osoby, które wolą opalać się na plaży, ale aktywni turyści też znajdą coś dla siebie. Można tu np. uprawiać windsurfing. PLAYA MACAO to publiczna plaża, która została uznana przez UNESCO przez jedną z najlepszych na Karaibach. Jest tu wiele szkółek surfingowych. Ze względu na ochronę środowiska, obszar wolny jest od zabudowy hotelowej. Wzdłuż plaży rozpościerają się chatki, które serwują najsmaczniejsze tropikalne dania i koktajle.

Plaża Macao stanowi cel wielu wypraw plażowymi buggy, quadami, a także innych wycieczek terenowych. PLAYA EL CORTECITO-LOS CORALES to miejsce, które przypomina małe wioski rybackie. Znajdziemy tu restauracje, bary, sklepy z pamiątkami i rzemiosłem, a także supermarkety i centra handlowe. PLAYA JUANILLO zachwyca swoich turystów przejrzystą turkusową wodą. Na tej plaży odbywają się oficjalne imprezy i koncerty. To miejsce dla aktywnych turystów, którzy znajdą dla siebie z oferowanych atrakcji takich jak: siatkówka, snorkeling, kitesurfing, kajakarstwo i jazda konna. PLAYA BLANCA to plaża, która jest częścią strzeżonego osiedla Puntacana Resort & Club. Znajduje się tu popularna restauracja Playa Blanca, a także The Kite Club, gdzie organizowane są lekcje kitesurfingu i SUP surfingu. PLAYA CABEZA DE TORO to bardzo piękna plaża, która jest punktem startowym rejsów. To miejsce idealne dla rodzin z dziećmi. Tej plaży został przyznany Europejski certyfikat Błękitnej Flagi, który jest przyznawany czystym i bezpiecznym plażom.

Punta Cana to miejsce, w którym odnajdą się turyści, którzy uwielbiają spędzać leniwe popołudnia na plaży. Jednak aktywni też znajdą coś dla siebie. Ze względu na duży wybór atrakcji turystycznych, Punta Cana jest bardzo popularnym miejscem wypoczynku dla rodzin z dziećmi, singli, którzy szukają przygody i zakochanych par, które mogą romantycznie rozpocząć dzień, przy wschodzie karaibskiego słońca. 

Wróć do artykułów
Tropical Sun Tours
,
Artykuł Tropical Sun Tours
+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun