Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Artykuły Meksyk

Xcaret – nietypowy park rozrywki w Meksyku

Pobyt w kraju tequili, sombrero i tortilli, trzy razy większym od Polski, wiąże się z koniecznością selekcji najatrakcyjniejszych miejsc do odwiedzenia. Idealną opcją dla osób łaknących zarówno przygód, jak i kulturowego poznania jest park rozrywki Xcaret. Niech nazwa was nie zmyli, gdyż nie jest to kolejny park z rollercoasterami i świecącymi neonami. Park Xcaret jest wyjątkowy. Dlaczego? 

Xcaret opisuje się jako eko-archeologiczny park rozrywki. Został stworzony na terenie starego miasta Majów o tej samej nazwie. Otwarto go w 1991 r. i nie bez powodu podbił on serca turystów. Na 81 ha mieści się ponad 40 atrakcji, które pozwalają poznać historię i kulturę Jukatanu. Obrazu dopełnia piękny teren z egzotycznymi mieszkańcami w środku.

Wyjazd do Meksyku, park rozrywki Xcaret, pobyt w Xcaret, Tropical Sun Tours

Wyjazd do Meksyku, park rozrywki Xcaret, pobyt w Xcaret, Tropical Sun Tours

Xcaret w Meksyku – garść praktycznych informacji

Różnorodność atrakcji to atut parku Xcaret. Doskonała zabawa jest gwarantowana zarówno najmłodszym, jak i tym trochę starszym. Pobyt w Xcaret warto zacząć z samego rana i zarezerwować sobie na to cały dzień. Cena uzależniona jest od rodzaju biletu wstępu. Przy wejściu dostępne są mapki parku – warto zaplanować sobie plan zwiedzania wcześniej, by nie pominąć ważnych dla was atrakcji. Niektóre z nich bowiem odbywają się tylko raz dziennie. Oczywiście możliwa jest również opcja zwiedzania parku z naszym polskim przewodnikiem, dzięki czemu nie musicie martwić się, że pominiecie jakąś atrakcję.

Wyjazd do Meksyku, park rozrywki Xcaret, pobyt w Xcaret, Tropical Sun Tours

Wyjazd do Meksyku, park rozrywki Xcaret, pobyt w Xcaret, Tropical Sun Tours

Xcaret – obowiązkowy punkt wakacji w Meksyku

W parku rozrywki Xcaret każdy znajdzie coś dla siebie. Zgromadzone tam atrakcje można podzielić na 3 kategorie:

  • wodne
  • zwierzęta
  • historia i kultura

Spośród wodnych atrakcji dostępnych w Xcaret warto wspomnieć o spływie rzeką, gdzie można podziwiać meksykańską florę i faunę zarówno z poziomu tratwy, jak i wody, wskakując w kapoki i płetwy. Na koniec trasy przed waszymi oczyma rozciągnie się piękny widok na rajską plażę: Playa del Carmen.

Playa del CarmenWyjazd do Meksyku, park rozrywki Xcaret, pobyt w Xcaret, Plaża Playa del Carmen, Tropical Sun Tours

Obszar parku jest również bogaty w zwierzęcych lokatorów. Znajdują się tam m.in. akwarium z egzotycznymi zwierzętami, farma flamingów oraz basen, w którym można pływać z delfinami, żółwiami morskimi czy rekinami. Oprócz wodnych zwierząt znalazł się tam także pawilon z motylami, a cała wyspa przepełniona jest kolorowymi papugami.

Dla gości chcących poznać historię i kulturę Jukatanu przygotowano rozmaite pokazy taneczne, rodeo, akrobacje na linach oraz główny punkt programu – odbywający się wieczorem Espectacular Show. To ponadprzeciętne widowisko, którego tematem jest historia Półwyspu Jukatan, potrafi zachwycić każdego.

Oczywiście to tylko część atrakcji, jakie oferuje park rozrywki Xcaret. Wybierając wycieczki fakultatywne z Tropical Sun Tours, macie nie tylko gwarancję pozytywnych wrażeń, ale i bezpieczeństwa i profesjonalizmu. Zapraszamy!

Wróć do artykułów
Tropical Sun Tours
,
Artykuł Tropical Sun Tours
+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun