Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Artykuły Dominikana

Punta Cana

Punta Cana - Dominikana

Punta Cana Dominikana - Beach view

Punta Cana to region turystyczny w Dominikanie, znany z pięknych białych piasków. Jest najdalej wysuniętym na wschód przylądkiem przy oceanie Atlantyckim. Atlantyk jest tu wyjątkowo spokojny, prowadzi do niego łagodne zejście, plaże są szerokie a woda turkusowa. Kilkadzisiąt kilometrów na południe od Punta Cana zaczyna się już Morze Karaibskie, dlatego często mówi się, że jest to kurort na styku Oceanu i Morza Karaibskiego. Szukając bezpośredniej przyczyny faktu, że Punta Cana jest najczęściej wybieranym przez turystów kierunkiem wakacji, nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
Przez wzgląd na dużą ilość turystów jest to jeden z droższych regionów Dominikany. Działa tutaj silnie prawo podaży i popytu. Im więcej turystów, tym wyższe ceny. Tak jak wspomnieliśmy wyżej rejon ten jest popularny nie bez powodu. Punta Cana jest zdecydowanie jednym z najpiękniejszych zakątków Dominikany, jednocześnie z ogromną ilością atrakcji.
Przede wszystkim najbardziej zaskakującym faktem o regionie Punta Cana jest to, że nie leży on tam gdzie wszyscy myślą. Jest to nazwa, którą potocznie określamy całe wschodnie wybrzeże. Jednak jest to nazwa tylko umowna. Punta Cana to miejscowość w której znajduje się lotnisko. Jednak przyjęło się, że cały rejon nosi taką nazwę.

Punta Cana Dominikana - Beach view

Region Punta Cana posiada również, o czym wspomnieliśmy już wyżej, port lotniczy. Jest to jeden z największych portów międzynarodowych w Dominikanie. Lotnisko to jest prywatne i należy do firmy Grupo Punta Cana, której z kolei współwłascicielami są Julio Iglesias i Oscar de la Renta. Lotnisko w Punta Cana jest skomunikowane z całym światem. Gdy przylatujemy do Punta Cana pod lotniskiem czekają na nas busy wielu biur podróży a także taksówki gotowe zawieźć nas do wybranego przez nas hotelu.  Jest to najbardziej ruchliwe lotnisko na Dominikanie. Składa się z dwóch terminali międzynarodowych, jednego terminalu ogólnego i budynku przeznaczonego na loty krajowe. Wyróżnia się charakterystycznym dachem zrobionym z ciętych liści palmowych. Ze względu na wzrastający ruch lotniczy kilka lat temu został wybudowany drugi terminal, co rozładowało natężenie związane z obsługą turystów i ich bagaży.
O ile miejsce Punta Cana to kilka resortów, lotnisko, osiedla z pięknymi domami wraz z infrastrukturą typu sklepy czy szkoła to główne serce turystyczne zaczyna się na północ od lotniska. Pierwsza sekscja z hotelami znajduje się w Cabeza de Toro. Znajdują się tam między innymi hotele takie jak: Dreams Palm Beach Punta Cana, Catalonia Bavaro Beach Resort, Natura Park, Be Live Punta Cana. W tej sekcji znajduje się delfinarium w naturalnym środowisku morskim Dolphin Explorer, gdzie można spełnić swoje marzenie: pływanie z delfinami.

Punta Cana Dominikana - pływanie z delfinami - Bavaro

Kierując się dalej na północ do Bavaro - najsłynniejszego kurortu w regionie Punta Cana, zjeżdżając z obwodnicy zachaczymy o duży market JUMBO a dalej całe centrum handlowe San Juan. Oprócz bardzo dużego sklepu spożywczego Supe Pola oraz galerii z róznorakimi sklepami z odzieżą, pamiątkami, kosmetykami na obszarze tym znajduje się różnież znana nam IKEA. Jest to jednak miejsce, w którym można zamówić i odebrać produkty IKEA, a towar jest przywożony z IKEA w Santo Domingo. Informacja dla turystów przyjeżdżających do regionu PUNTA CANA jest taka, że często organizowane są z hoteli darmowe autobusy, którymi możemy dostać się do sklepu. Oczywiście nie jest to jedyne takie miejsce tego typu w Punta Cana. Jadąc dalej do Bavaro i mijając takie hotele jak Barcelo Bavaro Palace i Barcelo Bavaro Beach, a także hotel IFA Villas, znajdziemy jeszcze inne centrrum handlowe Palma Real Shopping Center w Bavaro.
Od tego miejsca możemy powiedzieć, że jesteśmy w Bavaro, a Playa Bavaro to ta z listy najpiękniejszych plaż świata. Kierując się dalej na północ mijamy kolejne hotele Paradisus Palma Real, Melia Tropical, Now Larimar połączony z Secrets Royal Beach Punta Cana. Jedna droga prowadząca wzdłuż wybżeża blisko plaży daje nam możliwość kolejnego zobaczenia kolejnych fragmentów Bavaro. Mijając wspomniane hotele docieramy do sekcji w której znajduje się dośc spora ilość apartamentów, knajpek i małeych sklepików. W tym obszarze przy głównej drodze Avenida Alemania znajdue się też biuro polskiej firmy Tropical Sun Tours,  możesz je łatwo znaleźć w MAPACH GOOGLE TUTAJ. W tym sektorze mieszka wielu obcokrajowców, którzy pracują dla sektora turystycznego Punta Cana.

Punta Cana Dominikana - Playa Juanillo - Cap Cana

Wybrzeże Punta Cana ciągnie się dalej, a zanim wyjedziemy z Bavaro miniemy hotele Sunscape Dominican Beach, Vista Sol, okały i karaibski resort Palladium z 4 podresortami Palladium Bavaro, Palladium Punta Cana, Palladium  Palace i TRS Turquesa. Potem kolejno Occidental Grand Punta Cana, Bavaro Princess, Paraisus Punta Cana, Tropical Princess, VIK Arena Blanca, Ocean Blue & Sand. Trudno powiedzieć w którym miejscu zaczyna się kolejna plaża - Palay Arena Gorda, ale z pewnością do niej należą kolejne hotele: Resort Iberostar, Resort RIU z różnymi po0dresortami, Riu Palace Punta Cana, Riu Palace Bavaro, Riu Bambu oraz Riu Naiboa. To sektor olbrzymich sieci hotelowych, w który wpisuje się Bahia Principe aż z 7 podresortami: Luxury Bahia Principe Ambar GreenLuxury Bahia Principe Ambar BlueLuxury Bahia Principe Esmeralda, Luxury Bahia Principe Fantasia, Grand Bahia Principe Punta Cana, Grand Bahia Principe Bavaro oraz Grand Bahia Principe Turquesa. Tuż za nim znajduje się popularny i bardzo elegancki resort Majestic także z 3 podresortami. Możnaby pomyśleć ile tego jeszcze, ale na tym odcinku mijamy także Royalton Punta Cana wraz z przyległym Memories Splash Punta Cana, kolejno Occidental Caribe z niesamocie malowniczą plażą w kształcie łuku, potem hotel Riu Republica, a sekcję kończy bardzo luxusowy Hard Rock Hotel.

Jadąc dalej ma się przez chwilę wrażenie opuszczania strefy hotelowej Punta Cana. Po kilu kilometrach okazuje się jednak, że zjeżdźając do miejscowości Uvero Alto mamy całą gamę kolejnych hoteli. Strefa niejako doszyta do Punta Cana, choć od lotniska to około 30-35 km.

Punta Cana Dominikana - Bahia Principe - dron

Planując wakacje w Punta Cana - Dominikana, możemy być pewni, że atrakcji tutaj nie zabraknie. Począwszy od rozrywek w resortach all inclusive takich jak przeróżne restauracje, knajpki, bary poprzez różne kluby nocne, dyskoteki, występy artystów, zajęcia sportowe, w tym golf możemy jeszcze skończyć na całej super gamie atrakcji poza hotelami. Liczne biura oferują wycieczki fakultatywne w różne regiony Dominikany, również w języku polskim. W samym Punta Cana możemy skorzystać ze słynnego Coco Bongo, pobawić się w klubie Imagine, który znajduje się w jaskiniach lub skorzystać w jednej z wielu knajpek na plaży takich jak: Soles, Huracan Cafe, Jellyfish, Onos Bar. W Bavaro jest także ulica na której w nocy tętni życie muzyczno imprezowe w wielu przydrożnych barach.

Aby ogarnąć wszystko razem jedynym wyjściem jest lot widokowy helikopterem nad Punta Cana. To niesamowite przeżycie oglądać z lotu ptaka cudowne plaże z białym piaskiem i palmami w zderzeniuz turkusem oceanu.

Punta Cana Dominikana - helikopter lot widokowy

Czy w Punta Cana jest bezpiecznie ? Często słyszymy, że lepiej nie wychodzić za mury resortu hotelowego. Jest to raczej sposób na zwiększenie zysków hotelu. Jeśli nie wyjdziecie poza hotel to nie kupicie produktów w innym miejscu. W hotelach bywają duże różnice cenowe, dlatego czasem warto zaplanować zakupy podczas wycieczek, np podczas wycieczki Vida Dominicana. Właśnie przed tym resorty się bronią rozpowszechniając plotki o jakobym niebezpieczeństwie czyhającym na nas na ulicach. A Dominikana wcale pod tym kątem się nie wyróżnia, dokładnie takie same tarapaty możemy wpaść w Europie błąkając się po ciemnych uliczkach i zakamarkach jak i tam. Jeśli czujemy w sobie obawę wynikającą z bezpieczeństwa Punta Cana proponuję zacząć od długich wielokilometrowych spacerów bajkowymi plażami Punta Cana, które są z pewnością najbezpieczniejsze być może na całych Karaibach.

Punta Cana Dominikana - Grand Palladium - plaża

Jeśli rozważamy wakacje na Dominikanie i zastanawiamy się czy Punta Cana czy Puerto Plata. Wybór jest oczywisty i powinien paść na to pierwsze.

Wróć do artykułów
Tropical Sun Tours
,
Artykuł Tropical Sun Tours
+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun