Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Artykuły Dominikana

Dominikana dla golfistów

Jakie skojarzenia budzi w nas Dominikana? Większość wymieniłaby pewnie tropikalne słońce, piękne plaże, lazurowe wody Morza Karaibskiego, nurkowanie pośród raf koralowych albo zabawy z delfinami. Jest jednak jeszcze co najmniej jedna rzecz, z której słynie ten egzotyczny kraj: pola golfowe!

Dominikana dla golfistów, pola golfowe na Dominikanie, Tropical Sun Tours

Dominikana dla golfistów, gra w golfa z rodziną na Dominikanie, Tropical Sun Tours

Powody, by spędzić wakacje na Dominikanie, wcale nie kończą się na plaży. Tamtejsze pola golfowe należą do najpiękniejszych i najnowocześniejszych na świecie i przyciągają miłośników golfa z całego globu. Zostały zaprojektowane przez wybitnych ekspertów, takich jak Pete Dye (pole w Casa de Campo) czy Robert Trent Jones (Playa Dorada), dzięki czemu gwarantują najdoskonalsze warunki do gry. A skoro są pola, nie może zabraknąć też klubów golfowych. Te działają prężnie w różnych rejonach Dominikany: od Puerto Plata przez Costa Azul, Santo Domingo i Bavaro aż po Punta Cana. Ostatni z wymienionych należy do najpopularniejszych kurortów w kraju, stąd wiele tamtejszych hoteli, np. Hard Rock Hotel & Casino, posiada w ofercie wynajem pola golfowego. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, by skorzystać z wakacji all inclusive i przy okazji oddać się sportowej rozrywce w zapierającej dech w piersiach scenerii.

Golf na Dominikanie nie tylko dla doświadczonych

Golfiści na Dominikanie mają prawdziwy raj, ale również osoby, które nigdy nie próbowały tego sportu, a są nim zainteresowane, znajdą wiele możliwości, by nauczyć się jego podstaw. Niektóre hotele proponują swoim gościom pierwsze lekcje golfa za darmo – to często wystarczy, by dać się wciągnąć i nabrać chęci do rozwijania swoich umiejętności. 

Dominikana dla golfistów, pola golfowe na Dominikanie, Tropical Sun Tours

Dominikana dla golfistów, pola golfowe na Dominikanie, Tropical Sun Tours

Dominikańskie pola golfowe mają 18 dołków, które – zgodnie z zasadami gry – należy zaliczać po kolei, mając określoną liczbę uderzeń na dany dołek. Ostatni z dołków najczęściej jest zlokalizowany nieopodal baru, tak aby zawodnik po skończonej rozgrywce mógł zrelaksować się przy wybornym koktajlu z pysznego karaibskiego rumu.

Mitem jest również twierdzenie, że golf jest sportem dla milionerów. Lekcje gry w golfa nie są drogie i nie trzeba brać ich dużo, aby móc dalej trenować samemu. Kosztowny jest jedynie wynajem pola, ale głównie wtedy, gdy chcemy grać sami. Dlatego warto znaleźć sobie partnerów do rozgrywki i wynająć pole na spółkę – wtedy opłata okaże się znacznie bardziej przystępna.

Najciekawsze pola golfowe na Dominikanie

Oferta dla golfistów na Dominikanie obfituje w nowoczesne pola z pięknymi widokami. Do najwyżej ocenianych przez turystów należą: Hard Rock Golf Club

  • Golf Punta Cana
  • Cocotal Golf & Country Club
  • Barcelo Lakes Golf Course
  • Corales Golf Course

Dominikana dla golfistów, pola golfowe na Dominikanie, Tropical Sun Tours

Dominikana dla golfistów, pola golfowe na Dominikanie, widok z góry, Tropical Sun Tours

Jeśli masz ochotę skosztować golfowej rozrywki w karaibskim słońcu, wybierz jedną z wielu propozycji wyjazdów all inclusive, dostępnych w naszej ofercie. 

Wróć do artykułów
Tropical Sun Tours
,
Artykuł Tropical Sun Tours
+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun