Podróże jakich oczekujesz

Dominikana Artykuły

Dominikana atrakcje

Dominikana często mylnie kojarzona jest wyłącznie z wypoczynkiem na plaży z drinkiem wspaniałego rumu w ręce. Oczywiście nie można w całości zaprzeczyć powyższemu stwierdzeniu ale na pewno nie można zgodzić się z opinią, że na Dominikanie nie ma co zwiedzać czy jak aktywnie spędzać czasu.

Jeżeli chodzi o atrakcje dostępne z rejonu Punta Cana to do najbardziej popularnych możemy zaliczyć całodniową wycieczkę na wyspę Saona. To nie tylko wycieczka poznawczo przyrodnicza ale przede wszystkim dobra zabawa której elementem kulminacyjnym jest dopłynięcie do plaż Wyspy Saona, przez niektórych nazywanej „rajem na ziemi”.

Dominikana, wycieczka na Saonę, luksusowy katamaran, Tropical Sun

Dominikana, wycieczka na Saonę, Piscina Natural, wanna Karaibów, Tropical Sun

Do kolejnych wycieczek poznawczych należy zaliczyć Vida Dominicana. Prawdziwe życie Dominikańczyków z dala od hotelowych resortów. Tam toczy się prawdziwe życie Dominikańczyków, poznajemy miejsca gdzie żyją, robią zakupy, pracują. Dodatkowo odwiedzamy plantacje trzciny cukrowej i haitańską wioskę.

Dominikana, Vida Dominicana, Tropical Sun

Dominikana, dominikański targ, Tropical Sun

Miłośnikom historii i architektury polecamy zwiedzanie Santo Domingo – pierwszego miasta nowego świata.

Rzadko spotykana atrakcją, występującą okresowo na Dominikanie jest możliwość zobaczenia największych ssaków morskich Humbaków. Przeżycia niezapomniane.

Rezerwat Samana z wodospadem El Limon również w wersji z przelotem awionetką.

Dla żądnych atrakcji aktywnych polecamy Jaskinie Fun Fun, Zip Line, Quady czy Delfiny.

Dla turystów, dla których noc jest do zabawy a nie do spania polecamy Disco&Show Coco Bongo.

Jest to tylko część dostępnych atrakcji, bo podczas nawet kilkunastodniowego pobytu trudno skorzystać ze wszystkich, biorąc również pod uwagę, że dominikańskie hotele mają sporo do zaoferowania jeżeli chodzi o rozrywki dostępne chociażby w ramach bogatego All Inclusive. 

Atrakcje DominikanyDominikana atrakcje, wycieczki lokalne, polscy przewodnicy, licencjonowany touroperator, Tropical Sun

Wróć do artykułów
Tropical Sun Tours
,
+
-

+
-

* pola obowiązkowe