Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Artykuły Dominikana

Dominikana atrakcje

Dominikana atrakcje.
Kraj tej często jest mylnie kojarzony wyłącznie z wypoczynkiem na plaży z drinkiem wspaniałego rumu w ręce. Oczywiście nie można w całości zaprzeczyć powyższemu stwierdzeniu ale na pewno nie można zgodzić się z opinią, że na Dominikanie nie ma co zwiedzać czy jak aktywnie spędzać czasu.

Jeżeli chodzi o atrakcje dostępne z rejonu Punta Cana to do najbardziej popularnych możemy zaliczyć całodniową wycieczkę na wyspę Saona. To nie tylko wycieczka poznawczo przyrodnicza ale przede wszystkim dobra zabawa której elementem kulminacyjnym jest dopłynięcie do plaż Wyspy Saona, przez niektórych nazywanej „rajem na ziemi”.

Dominikana, wycieczka na Saonę, luksusowy katamaran, Tropical Sun

Dominikana, wycieczka na Saonę, Piscina Natural, wanna Karaibów, Tropical Sun

Do kolejnych wycieczek poznawczych należy zaliczyć Vida Dominicana. Prawdziwe życie Dominikańczyków z dala od hotelowych resortów. Tam toczy się prawdziwe życie Dominikańczyków, poznajemy miejsca gdzie żyją, robią zakupy, pracują. Dodatkowo odwiedzamy plantacje trzciny cukrowej i haitańską wioskę.

Dominikana, Vida Dominicana, Tropical Sun

Dominikana, dominikański targ, Tropical Sun

Miłośnikom historii i architektury polecamy zwiedzanie Santo Domingo – pierwszego miasta nowego świata.

Rzadko spotykana atrakcją, występującą okresowo na Dominikanie jest możliwość zobaczenia największych ssaków morskich - wielorybów, a konkretnie humbaków. Przeżycia niezapomniane.

Niewątpliwie jedną z większych atrakcji je region Samana z parkiem narodowym Los Haitises. Rezerwat ten został założony w 1976 roku i oprócz lasów namorzynowych, wysepek wapiennych z jaskiniami indian Taino, jest domem dla wielu ssaków, ptaków oraz endemicznej roślinności. Wodospad El Limon na półwyspie Samana to jedno z tych miejsc które pozostają na zawsze w pamięci. Droga do samego wodospadu przez tropikalny las daje wyobraźni szansę uczucia podobnego do pierwszysch kolonistów, którzy przybyli na Karaiby z Europy. Dzięki nowej drodze wycieczka do tego regionu z Punta Cana znacząco skróciła dystans i dostępność. Wszystkie szczegóły można wyczytać tutaj: Samana, Park Los Haitises, wodospad El Limon, wyspa Bacardi. Dostępna jest również wycieczka w wersji z przelotem awionetką.

Dominikana atrakcje - El Limon

Dominikana atrakcje - Wyspa Saona

Dla żądnych atrakcji aktywnych polecamy Jaskinie Fun Fun, Zip Line, Quady czy Delfiny.

Dla turystów, dla których noc jest do zabawy a nie do spania polecamy Disco&Show Coco Bongo.

Jest to tylko część dostępnych atrakcji, bo podczas nawet kilkunastodniowego pobytu trudno skorzystać ze wszystkich, biorąc również pod uwagę, że dominikańskie hotele mają sporo do zaoferowania jeżeli chodzi o rozrywki dostępne chociażby w ramach bogatego All Inclusive. Osoby wybierające się do Dominikany często poszukują informacji w internecie wpisując: Dominikana atrakcje. Z pewnością Dominikana daje wiele możliwości i nikt nie jest rozczarowany.

Wróć do artykułów
Tropical Sun Tours
,
Artykuł Tropical Sun Tours
+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun