Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Wycieczki fakultatywne Dominikana

Santo Domingo Premium + Tres Ojos
Santo Domingo Premium - Dominikana
Santo Domingo Premium - Dominikana
Santo Domingo Premium - Dominikana
Najwyższa jakość

Najstarsze miasto Nowego Świata – gratka dla fanów historii

Santo Domingo
To od tego miasta wszystko się zaczęło – kiedy w 1496 roku brat Krzysztofa Kolumba - Bartolomeo założył Santo Domingo, nie mógł nawet podejrzewać, że stanie się ono głównym centrum dowodzenia dla rozległych terenów amerykańskich podbitych przez Hiszpanów. W Dzielnicy Kolonialnej (Zona Colonial), pochodzącej jeszcze z czasów Kolumba, do tej pory można poczuć gorączkową atmosferę konkwisty. Dziś na szczęście Zona Colonial znana jest przede wszystkim jako jedna z najpiękniejszych starówek Ameryki Łacińskiej, gdzie historia podbojów i XXwiecznych zapędów dyktatorskich łagodzona jest nieprzeciętną zabudową architektoniczną wpisaną na listę Narodowego Dziedzictwa UNESCO.

Santo Domingo, Pałac prezydencki, Tropical Sun
Santo Domingo, An, Tropical Sun

Program wycieczki: Jaskinia Tres Ojos, Faro a Colon, Calle las Damas, Katedra Santa Maria la Menor, Panteon Narodowy, Casa Real, Pałac Prezydencki, Alcazar, El Conde.

Zwiedzanie rozpoczynamy od Jaskini Tres Ojos – ogromnej jaskini położonej na obrzeżach miasta, w której m.in rozgrywała się akcja filmu Park Jurajski. Nazwa Troje Oczu (albo Trzy Oczka) wzięła się od trzech prześlicznych, krystalicznie czystych słodkowodnych jeziorek ukrytych w wapiennej jaskini. Z miejscem tym związane są liczne legendy jeszcze z czasów Indian Taino, którzy mieszkali na wyspie przed przybyciem Kolumba. Co ciekawe, naszym oczom ukaże się również czwarte jeziorko mieniące się światłem promieni słonecznych, do którego można się dostać jedynie tratwą.

Na krótką chwilę zatrzymamy się następnie przy nietuzinkowym Faro a Colon (Mauzoleum Krzysztofa Kolumba) – potężnej XXwiecznej budowli w kształcie krzyża, gdzie w centralnej części znajduje się grób sławnego odkrywcy.

Santo Domingo, Faro a Colon, Tropical Sun
Santo Domingo, Panteon, Tropical Sun

W porze lunchowej dotrzemy do Starego Miasta. Czeka tam na nas przepyszny obiad w formie bufetu. Nasyceni i pełni sił będziemy rozkoszować się główną atrakcją Santo Domingo czyli Dzielnicą Kolonialną. Przespacerujemy się pierwszą ulicą miejską Calle Las Damas i zadziwimy pierwszą w obydwu Amerykach katedrą (Santa Maria la Menor). Tu również zobaczymy Panteon Narodowy o zawiłej przeszłości. Przewodnicy podzielą się swoją rozległą wiedzą o muzeum z czasów epoki kolonialnej w słynnym Casa Real, byłej siedzibie wszystkich gubernatorów Santo Domingo. Będzie także znakomita okazja, aby zrobić sobie wystrzałowe zdjęcie z gwardzistą pod Pałacem Prezydenckim.

W programie będzie również wizyta na Plaza de la Hispanidad or Spain, na którym znajduje się Alcazar - rezydencja Diego Kolumba (syna Krzysztofa), która zachowała się w doskonałym stanie. Na koniec dotrzemy do niezwykłej ulicy El Conde, gdzie będziemy mieć czas wolny na drobne zakupy czy filiżankę wspaniałej kawy Santo Domingo.

Śladami historiiWycieczki fakultatywne, Santo Domingo, Dominikana, Tropical Sun

W cenie:
- wszystkie wstępy i opłaty,

- obiad w formie bufetu,
- opieka polskiego przewodnika.

Napoje dodatkowo płatne.

Powrót do hotelu ok. godz. 20.00.

Uwaga!

Wymienione czasy są szacowane i mogą się różnić w zależności od natężenia ruchu i warunków pogodowych oraz niespodziewanego wydarzenia.
Proponowany program wycieczki może nieznacznie różnić się od powyższego opisu - szczegóły u sprzedawcy.

Wycieczka odbywa się od 02.01.2021 w środy.

Ceny wycieczki

PROMOCJA ONLINE

CENA ONLINE:
Dorośli:
8999   USD
6999   USD
37837   PLN
 29428 PLN
Dzieci:
5099   USD
4499   USD
21439   PLN
 18916 PLN
Niemowlęta:
000   USD
 000 PLN
Przedpłata:
Dorośli:
2499   USD
 10507 PLN
Dzieci:
2499   USD
 10507 PLN
Niemowlęta:
000   USD
 000 PLN

Rezerwuj
Wszystkie wycieczki


+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun