Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Artykuły Dominikana

Bayahibe, czyli o krok od rajskiej Saony

Bayahibe to niewielki kurort położony nad Morzem Karaibskim.

Choć Bayahibe to kurort otoczony malowniczym krajobrazem, przez wielu traktowany jest jako przystanek w drodze na wyspę Saona. To właśnie ta niezwykła wyspa jest najbardziej pożądanym miejscem na liście turystycznych atrakcji Dominikany.

Bayahibe, czyli o krok od rajskiej Saony, plaża, relaks, Tropical Sun

Bayahibe, czyli o krok od rajskiej Saony, plaża, relaks, restauracja na plaży, Tropical Sun

Bayahibe to niewielka miejscowość położona w małej zatoczce nad Morzem Karaibskim. Jest oddalona około 100 km od słynnego regionu Punta Cana. Bayahibe była niegdyś niewielką wioską rybacką, która została założona w XIX wieku. Dziś jest popularną miejscowością turystyczną, znaną ze swoich niezwykłych plaż i turkusowej wody, która mieni się odcieniami błękitu. W oczy rzuca się także osobliwa sceneria tego miejsca- kolorowe domy, przytulne restauracyjki, łodzie rybackie w zatoce i smukłe palmy rozsiane po okolicy. W Bayahibe znajdziemy też kilka godnych uwagi hoteli jak Iberostar Hacienda Dominicus, Catalonia Gran Dominicus czy Dreams Dominicus La Romana.

Niedaleko strefy hotelowej znajduje się rozległy park narodowy - Parque Nacional del Este, który jest wyjątkowy nie tylko ze względu na rozmaitość gatunków, które tu występują ale też fakt, że wyspa Saona wchodzi w skład jego obszaru. W porównaniu z Punta Cana Bayahibe jest kameralnym kurortem. Zarówno liczba hoteli jak i ich wielkość powodują, że rejon ten jest wybierany jako docelowe miejsce podróży przez klientów, którzy lepiej czują się w mniejszych miejscowościach. Niewątpliwym atutem hoteli w Bayahibe, że względu na swoje położenie względem stron świata jest możliwość spacerów po plaży w promieniach zachodzącego słońca.

Bayahibe, czyli o krok od rajskiej Saony, port, wypływamy z portu, Tropical Sun

Bayahibe, czyli o krok od rajskiej Saony, łódź rybacka na plaży, Tropical Sun

Isla Saona: najczęściej odwiedzana wyspa w kraju.

Każdego dnia z niewielkiej wioski Bayahibe, wielu turystów wypływa łodziami wycieczkowymi na wyspę Saonę. Wyspa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów, co pokazują statystyki. Według nich każdego dnia tę wyspę odwiedza 2,5 tysiąca osób. Isla Saona o powierzchni 110 km2 oddalona od stałego lądu o około 30 - 45 minut jazdy łodzią motorową. Na wyspie, a także w jej okolicy znajdziemy wiele gatunków roślin typowych tylko dla tej strefy geograficznej, na przejrzystej lagunie można ujrzeć kolorowe rozgwiazdy, a na otwartym morzu zobaczyć delfiny, chętnie asystujące płynącym w kierunku Saony łodziom. Wyspa wita turystów cudownymi plażami usłanymi białym piaskiem, w ukłonie uginają się także palmy kokosowe.

Rajska plażaBayahibe, czyli o krok od rajskiej Saony, wyspa Saona, plaża, piasek, palmy, Tropical Sun

Zachwycająca dziewicza przyroda jest niezaprzeczalnym atutem tego miejsca. Na szczęście na wyspie obowiązuje zakaz budowy hoteli, dzięki czemu to miejsce jest nietknięte przez człowieka, mieszka tu jedynie około 500 mieszkańców w wiosce Mano Juan. Tubylcy utrzymują się z rybołówstwa i handlu pamiątkami. Wyspa oferuje wiele atrakcji. Można tutaj leżeć całymi dniami na plaży, ale także tańczyć w rytmach bachaty i merengue, można próbować lokalnych przysmaków przygotowanych zgodnie z tradycyjną dominikańską kuchnią, na wyciągnięcie dłoni są przepyszne drinki. Każdy, kto chce zakosztować raju na ziemi, powinien wybrać się na wycieczkę na Saonę odwiedzając po drodze urokliwe Bayahibe.

Musimy mieć jednak świadomość, że planując różne wycieczkowe atrakcje, na wiele z nich musimy dojechać do Punta Cana czy Bavaro, a to może łączyć się z dodatkowymi opłatami za dojazd tych dodatkowych 90 km.

Wróć do artykułów
Tropical Sun Tours
,
Artykuł Tropical Sun Tours
+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun