Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Artykuły Dominikana

SAONA - pytania i odpowiedzi. Jak wybrać najlepszy wariant wycieczki.

SAONA - cudowne miejsce w Republice Dominikany

 

 
PRZECZYTAJ, A ZROZUMIESZ jaką wersję wyprawy wybrać, aby ten dzień był idealnym przeżyciem.

Miejsce to przyciąga zawsze znaczącą większość turystów, którzy przyjeżdżają do Dominikany. Jeśli nie zarezerwuje się wycieczki wcześniej to po przyjeździe zaczyna się zwykle poszukiwanie organizatora, który zaoferuje najkorzystniejszą cenę. Waha się ona pomiędzy 75 a 180 USD. Ten duży rozstrzał daje wszystkim do myślenia. Zaczyna się analizowanie przyczyn takich różnic cenowych. Należy sobie jednak jasno powiedzieć że 90% tych propozycji nie różni się jakościowo, poza takim dodatkiem jak wizyta w miasteczku Altos de Chavon, do którego wstęp kosztuje 5 USD.
Może się okazać ze na jednej wycieczce spotkają się osoby, które zapłaciły 80 i 160 USD.

Poszukując idealnej wycieczki warto sobie powiedzieć co jest dla nas najważniejsze. Jeśli wybieramy się na wyspę Saona, każdy chce spędzić na niej jak najwięcej czasu delektując się jej pięknem. Ze względu na budżet konstrukcja wycieczek wygląda tak: podróż w jedną stronę szybką łódką motorową a powrót katamaranem żaglowym, który nie konsumuje ogromnych ilości paliwa, a zabiera nawet setkę pasażerów. Powrót takim katamaranem zabiera jednak dużo czasu, więc skraca to znacząco pobyt na Saonie. Łodzie motorowe choć zapewniają szybki transport mają też wiele mankamentów. Ich budowa - płaskie dno, powoduje, że niemal na każdej fali uderzają dziobem o wodę, co po 45 minutach podróży jest dla wielu zaskakująco niemiłym przeżyciem, a podróż z małymi dziećmi wprowadza rodziców w prawdziwy stres. Od 01.01.2017 jest także obowiązek zakładania kapoków na takich małych łódkach. Można sobie wyobrazić jak zachowuje się nasza skóra pod kapokiem przy 30 stopniach temperatury powietrza. Można także sobie wyobrazić ile razy taki kapok jest zakładany przez ludzi jeśli codziennie łódka zabiera pasażerów na Saonę. Jedni pocą się bardziej inni mniej, ale kapok i tak przyjmie swoje biorąc pod uwagę skąpy dach, który daje niewielką ilość cienia. Dodatkowo siedzi się na plastikowych ławeczkach umożliwiających upchanie jak największej liczby osób na jedną łódkę. Jeśli podczas podróży zachce nam się do toalety - trudno, trzeba trzymać.

Saona wycieczka, porady, pytania i odpowiedzi, speedboat, motorówka, niewygodne kapoki
Saona - wycieczka, luksusowy katamaran, Tropical Sun Tours

Co zatem zrobić, aby uniknąć takich niespodzianek? Wynajęcie własnego jachtu motorowego to ekstremalnie kosztowny wydatek rzędu 2000-5000 USD. Idealne rozwiązanie to katamaran motorowy na tyle duży i komfortowy że znosi obowiązek zakładania kapoków i płynie szybko dając szansę na kilkugodzinny pobyt na wyspie SAONA.
Ta idea przyświecała osobom, które zainicjowały budowę katamaranu ADVENTURE VIP idealnego na tę wyprawę. Analizując sam pobyt na Saonie, wszyscy zastanawiają się jak tam będzie, co zastaniemy, co zjemy i co wypijemy.

Należy sobie jasno powiedzieć, że większość organizatorów wybiera masowe plaże na Saonie. Bywa że jest tam nawet 800 turystów. Wszyscy stłoczeni w kolejkach po jedzenie, niejednokrotnie trzymając styropianowe talerzyki i plastikowe sztućce. Gdy już uda nam się coś upolować zostaniemy uraczeni Cuba Libre w plastikowym kubeczku na bazie najtańszego rumu.
Jeśli doznacie tych wszystkich atrakcji i dojdziecie do wniosku że czas napawać się pięknem SAONY okazuje się że czas na spacer po bajecznej plaży to 15-25 minut bo katamaran żaglowy, którym macie wracać musi uwzględnić czas powrotu do portu, a zdarzało się że dochodził do 3 godzin przy niekorzystnym wietrze i falach.

Jak wybrać najlepszy wariant wyprawy?

 

Najkorzystniejszą wycieczką w to idylliczne miejsce jest SAONA w wersji LUXURY VIP ALL INCLUSIVE+ proponowaną przez Tropical Sun Tours.
Zostaniecie odebrani z hotelu komfortowym busem, który przed wyprawą zabierze Was do miasteczka Altos de Chavon zbudowanego na wzór XVI wiecznego andaluzyjskiego miasta.
Położone wysoko nad rzeką Chavon oferuje oprócz doznań architektonicznych piękne widoki w dół doliny i rzeki.
Następnie kierujemy się do portu gdzie czeka na nas dwupokładowy katamaran motorowy. Wchodząc na pokład, poczęstowani szampanem, możemy zapomnieć o przepoconych kapokach, a podróż spędzamy przy dużym barze sącząc drinki na bazie markowego wysokogatunkowego rumu lub na jednej z tapicerowanych kanap. Górny pokład oprócz loży ze stolikiem daje możliwość robienia zdjęć z wysokości 5m nad wodą. Oba pokłady są zadaszone więc z łatwością znajdziemy dobrze zacienione miejsce, które dla tych podróżujących z małymi dziećmi ma duże znaczenie. Dla tych którzy uwielbiają kąpiele słoneczne na froncie katamaranu 3 pokład z dwoma ogromnymi leżankami. Gdy zachce nam się do toalety możemy wybrać się do jednaj z dwóch na pokładzie.
Podróż jest czystą przyjemnością. Pomimo znacznej prędkości katamaran przecina wodę sunąc płynnie po wodzie.
Gdy dopływamy do Piscina Natural - słynnej wanny Karaibów - miejsca gdzie na ogromnym wypłyceniu można wykąpać się w krystalicznej wodzie robiąc sobie zdjęcia z rozgwiazdami, okazuje się że katamaran dzięki zanurzeniu jedynie 60cm dopływa w idealne miejsce. Trzystopniowa drabinka wystarczy aby postawić stopę na piaszczystym dnie. Załoga wchodzi do wody, aby poczęstować nas owocami tropikalnymi czy zaserwować szklaneczkę czegoś do picia. Po powrocie na pokład prysznice ze słodką wodą zmywają z nas sól krystalizującą się na naszym ciele.
Płyniemy dalej przy muzyce rozbrzmiewającej na wszystkich pokładach mijając zatłoczone plaże na SAONIE. Na wyspie czeka na nas cudownie piękna plaża, gdzie wśród gaju palm czeka na nas wykwintny obiad podawany ze smakiem na dedykowanych stolikach. Kiedy wszyscy nakładają produkty na talerze okazuje się że to starter, a główne danie - langusta i kurczak przynoszą kelnerzy na nietuzinkowych, drewnianych talerzach.
Lampka wina do lunchu? A może Cuba Libre lub Santo Libre? Open bar dla wszystkich. Potem czas na wylegiwanie się - wybrać drewniany leżak z materacem płóciennym czy łóżko z baldachimem? Nikt nie walczy tu o plastikowy leżak.
No i czas na spacer - przecież zostajemy tu do końca. Kiedy inni już odpłynęli dopada nas satysfakcja ze nasz powrót zajmuje tylko 45 minut więc jesteśmy wśród nielicznych na łonie natury.
SAONA LUXURY VIP to niewątpliwie najlepsza wersja wycieczki na wyspę SAONA.

Saona, skromny obiad
Saona - wycieczka, luksusowy posiłek, Tropical Sun

Jeśli ktoś się zastanawia jeszcze jaki wariant jest najkorzystniejszy, poniżej w kilku punktach porównanie:

 • Podróż morska na Saonę.
  Inni:

  Łódki płaskodenne, na falach uderza o łódź, wszyscy siedzą na plastikowych ławeczkach w rzędzie w kapokach, w których setki osób pociło się wcześniej, powrót starszym katamaranem żaglowym, a czas powrotu 2-3,5 godz w zależności od wiatru co skraca pobyt na Saonie o co najmniej 2 godz.

  SAONA LUXURY VIP:

  Super komfortowy katamaran, nie buja na falach, 2 toalety, bar, 2 prysznice ze słodką wodą. Podczas rejsu drinki Z MARKOWYCH trunków, napoje, poczęstunek, muzyka z audio hifi, nie ma konieczności zakładania kapoków, katamaran ma 3 silniki po 300hp - powrót więc trwa 45 min, prosto wywnioskować ze czas na Saonie jest dużo dłuższy 

 • Pobyt na Saonie.
  Inni:

  na ogólnej plaży - bywa ze jest tam 800 osób. Leżaki plastikowe. Toalety tandetne, bez obuwia lepiej tam nie wchodzić.

  SAONA LUXURY VIP:

  na oddalonej, kameralnej plaży, dużo mniej turystów - cudownie piękny las palmowy, leżaki z materacami i łóżka z baldachimem

 • Posiłek na Saonie.
  Inni:

  Jedzenie na ogólnym bufecie dla wszystkich, bywają długie kolejki, talerze styropianowe, sztućce plastikowe, kubeczki plastikowe, najtańszy rum, ławy ogólne do jedzenia

  SAONA LUXURY VIP:

  dedykowany stolik dla grupy, bufet tylko dla grupy, kelnerzy, napoje pijemy w szkle, sztućce metalowa, talerze normalne jak w restauracji, rum wysokiej jakości znanej firmy (ostatnio Barcelo Gran Anejo), wino, napoje, langusta dla dorosłych w cenie.

Piękna SaonaSaona - wycieczka, raj na ziemi, VIP Service, Tropical Sun
Wersja V.I.P.

Można jeszcze długo wymieniać, ale to tak w skrócie. Oczywiście to naprawdę wersja VIP, są firmy, które dodają ten skrót, żeby łatwiej sprzedać. Priorytetem  powinno być zadowolenie klientów, którzy potem polecają innym.

Zanim wybierzecie wersję dla siebie warto się zastanowić jak ma wyglądać idealny dzień w karaibskim raju - WYSPIE SAONA

Wróć do artykułów
Tropical Sun Tours
,
Artykuł Tropical Sun Tours
+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun