Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Artykuły Dominikana

Dominikana pogoda

Dominikana pogoda - to często wpisywane wyrażenie w google przez osoby planujące wyjechać na Dominikanę.

Czy wybierając się na wakacje pamiętacie zadawane komuś pytanie „tylko czy będzie pogoda” i często przewrotnie udzielaną odpowiedź „pogoda jest zawsze”. W przypadku Dominikany odpowiedź nie jest już żartem tylko stwierdzeniem „ładna pogoda jest na Dominikanie zawsze”.
Nie oznacza to co prawda, że wyłącznie świeci słońce raczej, że panuje idealna pogoda do wypoczynku. Średnia temperatura powietrza dla najzimniejszego miesiąca stycznia to 27 ° C a dla najcieplejszego sierpnia i września to 31 ° C.
Ciepłe noce, dzięki czemu przyjemne jest korzystanie z atrakcji oferowanych po zmroku, warto tutaj dodać, że zachód słońca w najkrótszych dniach roku to godzina 18:00 a w najdłuższych 20:00.

Dominikana, pogoda, wakacje, wypoczynek, aktywny wypoczynek, relaks, Tropical Sun

Temperatura wody pozwala na całoroczne przyjemne kąpiele bez konieczności przystępowania do klubu morsów. Deszcze choć częste to krótkotrwałe i nie mające wpływu na większe ochłodzenie powietrza, przez co mało uciążliwe. Podsumowując, biorąc pod uwagę warunki pogodowe Dominikana jest jednym z niewielu miejsc gdzie ryzyko związane z zepsutymi wakacjami, ze względu na niesprzyjającą pogodę jest stosunkowo małe. Klimat zatem jest bardzo sprzyjający, więc między innymi dlatego jest jeden z coraz bardziej popularnych kierunków turystyki wakacyjnej.

Dominikana, pogoda, wakacje, wypoczynek, aktywny wypoczynek, relaks, Tropical Sun
Przeczytaj także o innych zjawiskach pogodowych
Wróć do artykułów
Tropical Sun Tours
,
Artykuł Tropical Sun Tours
+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun