Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Artykuły Dominikana

Tropical Sun Tours z najwyższą oceną bezpieczeństwa AAA zgodnie z aktualnym rankingiem biur podróży

W czasach gdy tour operatorzy bankrutują sprawdź komu możesz ufać i z kim czuć się bezpiecznie!

Firma analityczna Tipi SoftWare opublikowała najnowszy rating największych biur podróży na rynku polskim. Po raz pierwszy wyniki finansowe wyszły na światło dzienne.

Czym jest rating?
Określenie „rating” pochodzi z języka angielskiego i oznacza ocenę ryzyka finansowego. Określa zdolność danego podmiotu do obsługi swojego zadłużenia. Proces przydzielenia oceny polega na szczegółowym badaniu kondycji finansowej firmy oraz jej otoczenia, które może mieć wpływ na zdolność obsługi zobowiązań. Takie oceny przyznają tylko wyspecjalizowane firmy. Na poniższej grafice przedstawiamy skalę ocen ratingowych.

 

Rating Tropical Sun Tours

Co to oznacza w praktyce?
Jak wynika z opublikowanego raportu, w 2018 roku odnotowany został spadek rentowności polskich biur podróży. Zostało przebadanych 446 podmiotów. Prawie 25% wszystkich spółek wykazuje ujemny wskaźnik ROS, w tym kilka z nich uzyskało skrajnie niski przychód w stosunku do wysokich kosztów, osiągając zwrot ze sprzedaży na poziomie minus kilkuset procent. Z analizy wynika, że działalność biur podróży najczęściej jest finansowana z przedpłat klientów, pożyczek lub kredytów. Udział funduszy własnych jest bardzo niewielki. Ich kapitał własny nie jest w stanie pokryć strat. Przykładamy takich firm są popularne Tui, Itaka czy Rainbow (ŹRÓDŁO). W ten sam sposób działały również biura Thomas Cook i Neckerman, które w ostatnich dniach ogłosiły upadłość. Przysporzyło to wiele problemów turystom będącym na wakacjach lub mającym wykupione wczasy w tych biurach.

Rating ranking Tropical sun Tours

TROPICAL SUN TOURS a rating
TUTAJ możecie sprawdzić ranking biur oraz ich płynność finansową. Ważną dla nas informacją jest to, że Tropical Sun Tours określany jest ratingiem AAA. Dzięki temu, że zawsze opłacamy wszystkie usługi rezerwowane dla klientów jeszcze przed ich wylotem daje nam płynność finansową, a turystom pewność, że na miejscu wszystko będzie wyglądać tak jak powinno. Znajdujemy się na 50tym miejscu na prawie 200 touroperatorów. Te dane wyraźnie wskazują na to, że osoby organizujące wakacje za naszym pośrednictwem mogą czuć się bezpieczenie. Nasze biuro opłaca w 100% hotel i przelot zanim turyści wylecą na wymarzone wakacje !
Niejednokronie można było usłyszeć, że trzeba unikać małych biur podróży. Jednak nie zawsze jest to prawdą. Bankructwo biur Thomas Cook i Neckermann jest tego najlepszym przykładem. Nie zawsze możemy być pewni dużych biur podróży. Nasze biuro nie jest duże, ale jak wskazują powyższe statystyki w dużo stabilniejszej sytuacji niż najpopularniejsi tour operatorzy, tacy jak TUI czy Itaka.  Nie bierzemy udziału w wyścigu o masową turystykę. Zamiast tego Tropical Sun woli się skupić na indywidualnym podejściu do każdego klienta. I mimo to w przypadku np. Dominikany jesteśmy w gronie liderów.

Wróć do artykułów
Tropical Sun Tours
,
Artykuł Tropical Sun Tours
+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun