Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Artykuły Meksyk

Ekspedycja jeepem w Meksyku - dlaczego warto?

Turystów można podzielić na tych łaknących odpoczynku oraz tych, których ciągnie ku przygodzie. Łączy ich jedno – pragnienie poznania nieznanego. Meksyk ma to do siebie, że dzięki swej różnorodności dopasuje się do gustu każdego. Przepiękna jukatańska dżungla nie bez powodu jest tak chętnie odwiedzana. Jedną z możliwości jej poznania jest ekspedycja jeepem. Przejażdżka ta jednak nie ma nic wspólnego ze spokojnym podziwianiem widoków z okna samochodu. 

Możliwość samodzielnego poprowadzenia profesjonalnego auta terenowego po drogach, dla których te pojazdy zostały wręcz stworzone, to zaledwie pierwszy walor tej wycieczki fakultatywnej. Podróż Jeepem Wranglerem nie jest jednak przeznaczona tylko dla miłośników motoryzacji. Trasa przewiduje odwiedzenie miejsc, których żal byłoby nie zobaczyć podczas wakacji w Meksyku.

Wakacje w Meksyku, ekspedycja Jeepem, podróż Jeepem, Tropical Sun Tours

Mała wielka karaibska przygoda

Wycieczka zaczyna się od wyruszenia z hotelowego lobby w kierunku bazy jeepów – stamtąd ruszamy do Tulum. W mieście nastąpi reorganizacja oraz przydzielenie aut. Tulum jest znane z ruin prekolumbijskiego miasta Majów, które położone jest na 12-metrowym klifie. Połączenie historii z rajskim widokiem Morza Karaibskiego tworzy niepowtarzalny krajobraz. Po krótkim odpoczynku w tym miejscu nadchodzi czas na udanie się na teren rezerwatu biosfery Sian Ka’an, należącego od 1987 roku do światowego dziedzictwa UNESCO.

Wakacje w Meksyku, ekspedycja Jeepem, podróż Jeepem, Tulum - miasto Majów, Tropical Sun Tours

Sian Ka’an – miejsce, gdzie narodziło się niebo

To właśnie w języku Majów oznacza nazwa tego niesamowitego rezerwatu. Podróż jeepem po tych szturmowych drogach wśród otaczających namorzynów, tropikalnej puszczy i dzikich ptakach spotykanych tu i ówdzie na drodze może się wydawać bezkresne. Jednak na końcu tej wyprawy docieramy do miejsca docelowego, czyli Punta Allen. Ta niewielka rybacka wioska zamieszkiwana przez potomków Majów skrywa kawałek raju i urzeka swą prostotą. Turkusowa woda, biała plaża, odgłosy natury i brak tłumów pozwalają poczuć się przez chwilę jak rozbitek na wyspie. Po przerwie, pozwalającej na wchłonięcie nie tylko tych widoków, ale i drobnego poczęstunku, przyjdzie czas na kolejną atrakcję.

tryhWakacje w Meksyku, ekspedycja Jeepem, podróż Jeepem, Punta Allen, Tropical Sun Tours

Wakacje w Meksyku zapierające dech

Po wejściu na łódki motorowe czas rozpocząć poszukiwania żółwi morskich, delfinów i manatów w ich naturalnym środowisku. Doświadczenie kontaktu z naturą uzupełni przepłyniecie tunelami wodnymi pośród lasów mangrowych czy nurkowanie na rafie z dodatkiem pływania w naturalnym basenie morskim. Rajskie widoki towarzyszące przy tych doświadczeniach na pewno zapadną wam w pamięć na zawsze. Po powrocie do przystani zostanie podany obiad w formie bufetu, a później nastąpi powrót do hotelu.
Propozycja wycieczki brzmi zachęcająco? Tropical Sun Tours zapewni bezpieczną i pełną pozytywnych wrażeń ekspedycję jeepem. Przekonaj się sam!

Wakacje w Meksyku, ekspedycja Jeepem, podróż Jeepem, Tulum - miasto Majów, Tropical Sun Tours

Wakacje w Meksyku, ekspedycja Jeepem, podróż Jeepem, Tulum - miasto Majów, Tropical Sun Tours

Wróć do artykułów
Tropical Sun Tours
,
Artykuł Tropical Sun Tours
+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun