Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Artykuły Dominikana

Dominikana po polsku

Wakacje na Dominikanie cieszą się coraz większą popularnością. Coraz więcej Polaków rezygnuje z arabskich krajów na rzecz słonecznych wyjazdów na Karaiby. Najpopularniesze dla Polaków kraje z tego regionu to Dominikana, Kuba i Meksyk. Jest to z pewnością lepszy  wybór ponieważ Republika Dominikany jest krajem, w którym ludzie są bardzo przyjaźni i możemy czuć się bezpieczni. Dominikańczycy żyją bardzo spokojnie, nigdy się nie spieszą oraz cenią sobie wartości katolickie, co dla niektórych turystów może mieć duże znaczenie.

Dominikana po polsku, polska flaga, Tropical Sun

Dominikana po polsku, polska flaga, Tropical Sun

Kiedy jechać na wyspę, aby cieszyć się najpiękniejszą pogodą? Dominikana jest kierunkiem całorocznym, każdy miesiąc będzie dobry na wyjazd. Statystycznie najcieplejszy okres trwa od lipca do września, jednak w najchłodniejsze miesiące temperatura nie spada poniżej 27⁰. Umowny sezon trwa od połowy listopada do połowy marca oraz w lipcu i sierpniu. Wiąże się to z tym, że w pozostałe miesiące ceny hoteli lecą w dół a plaże są mniej zatłoczone przez turystów.

Jeśli Polacy się zastanawiają co tam robić  lub co warto zobaczyć i zwiedzić wystarczy, że  zapoznją się z bogatymi programami oferowanych wycieczek fakultatywnych w Dominikanie. Coraz łatwiej znaleźć wycieczki prowadzone przez polskich przewodników, którzy mieszkają na Dominikanie już wiele lat i będą mogli opowiedzieć o wszystkim co warto wiedzieć. Są to wykwalifikowane osoby, które pomogą poznać wyspę z każdej strony.

Z polskimi przewodnikamiDominikana po polsku, polska flaga, ludzie w wodzie, Tropical Sun

Wakacje na tej karaibskiej wyspie będziesz długo wspominać bez względu na to czy wybierzesz rejon Puerto Plata czy Punta Cana czy La Romana. Mówi się, że największe wrażenie robi obszar Punta Cana, najdalej wysunięty na wschód. Znajdziemy tam najpiękniejsze białe plaże, palmy chylące się ku turkusowemu morzu.
Nie bez przyczyny przybywa zatem połączeń lotniczych przez Atlantyk, które swój rejs kończą na lotnisku Punta Cana. Wysiadając z samolotu, przy wyjściu z lotniska rozbrzmiewa często język polski co przykuwa uwagę tych turystów, którzy po raz pierwszy odwiedzają Dominikanę, wybierając hotele w Bavaro, Uvero Alto, Cabeza de Toro czy ogólnie w obrębie regionu Punta Cana.

Nic dziwnego, że można spotkać coraz więcej polaków na Dominikanie. Kraj ten zrobił się modny nie bez powodu. Urlop nie może się nie udać gdy jesteśmy otoczeni luksusem, otwartością mieszkańców wyspy i karaibską atmosferą. Stamtąd na pewno wraca się maksymalnie wypoczętym.

Do zobaczenia w bajecznej Dominikanie

Wróć do artykułów
Tropical Sun Tours
,
Artykuł Tropical Sun Tours
+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun