Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Artykuły Mauritius

Mauritius - wyspa na Oceanie Indyjskim

Mauritius to państwo wyspiarskie, które położone jest w południowo-zachodniej części Oceanu Indyjskiego, znajduje się około 900 km na wschód od Madagaskaru. Wyspa jest częścią archipelagu Maskarenów i tak jak sąsiednie wyspy jest pochodzenia wulkanicznego. Co warte podkreślenia, to fakt, że kraj jest jednym z nielicznych krajów afrykańskich, posiadających stabilną demokrację, gdzie regularnie odbywają się wolne wybory, a prawa człowieka są przestrzegane.

Mauritius - wyspa na Oceanie Indyjskim, Tropical Sun Tours

Historia, która odcisnęła swoje piętno na mieszkańcach

Mówiąc o Mauritius, trzeba także wspomnieć o jej historii. A jest ona barwna i ciekawa, i ma przełożenie na dzisiejszych mieszkańców. Wyspa została odkryta przez Portugalczyków na początku XVI wieku, kiedy to zaczynała się epoka wielkich odkryć geograficznych. Choć odkryta przez Portugalczyków, to skolonizowana w 1638 roku przez Holendrów. Następnie władzę na wyspie przejęli Francuzi, a w XIX wieku panowali na niej Brytyjczycy. I to właśnie Anglicy znieśli niewolnictwo i zaczęli sprowadzać robotników z Indii. Mauritius uzyskał niepodległość w 1968 roku.

Dziś ten niepodległy kraj należy do Wspólnoty Narodów. Historia wyspy ma odzwierciedlenie w jej dzisiejszej kulturze. Wyspę zamieszkują potomkowie wszystkich kolonizatorów. Jest to więc mieszanka różnych grup etnicznych, kultur i religii. Na wyspie wyznaje się hinduizm, katolicyzm, protestantyzm i islam. Ta wielokulturowość sprawiła, że społeczeństwo jest barwne, często odbywają się tu lokalne święta, które stwarzają doskonałą okazję do poznania ludności tej wyspy.

Wielokulturowość wpłynęła także na tutejszą kuchnię. Kuchnia francuska, holenderska, indyjska przeplata się ze sobą, a połączenie różnych smaków daje w rezultacie przepyszne, aromatyczne dania, których każdy turysta powinien spróbować.

Mauritius - wyspa na Oceanie Indyjskim, ogród botaniczny w Pamplemousses, Tropical Sun Tours

Mauritius - wyspa na Oceanie Indyjskim, wzgórza wulkaniczne, Tropical Sun Tours

Rajskie plaże

Plaże usłane cudownym biały piaskiem i urocza błękitna laguna sprawią, że trudno będzie się oderwać od wybrzeża. Jednak wyspa ma także inne atrakcje. Rafy koralowe, które otaczają Mauritius i przepiękna błękitna woda sprawiają, że wyspa jest rajem dla amatorów nurkowania. Nawet laicy mogą skusić się na spotkanie z rafą koralową- podczas spaceru po dnie morza w specjalnym hełmie.

Ciekawą atrakcją Mauritiusa jest także ogród botaniczny w Pamplemousses. Rośnie tu 500 gatunków roślin, choć wyjątkową popularność przyniósł mu staw lotosów z żółto- białymi kwiatami. Na Mauritiusie żyje wiele gatunków roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem. Chronione są one w parkach i rezerwatach przyrody m.in. w Parku Narodowym Przełomu Czarnej Rzeki. Można tu spotkać bardzo ciekawe gatunki zwierząt np. owocożerne nietoperze lub pustułkę maskereńską.

Mauritius to niezwykle interesująca wyspa, którą bez wątpienia warto zwiedzić. Życzliwi mieszkańcy, piękne plaże i nietuzinkowa kuchnia- to wszystko sprawia, że jest tu jak w raju.

Mauritius - wyspa na Oceanie Indyjskim, nurkowanie, rafa koralowa, Tropical Sun Tours

Mauritius - wyspa na Oceanie Indyjskim, raj na ziemi, plaża - widok z góry, Tropical Sun Tours

Wróć do artykułów
Tropical Sun Tours
,
Artykuł Tropical Sun Tours
+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun