Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Artykuły Dominikana

Dominikana dla ciekawych świata. Przegląd wycieczek cz. 5

Nasza podróż po Dominikanie powoli dobiega końca. Zanim udamy się na lotnisko, czeka nas jeszcze jedna przygoda. Z pewnością przypadnie ona do gustu wszystkim tym, którzy do pełni satysfakcji z pobytu na wakacjach potrzebują zaczerpnąć nieco wiedzy o kraju, a także odwiedzić miejsca, w jakie nie zaglądają przeciętni turyści.

Dominikana dla ciekawych świata, dominikański targ, Tropical Sun Tours

Dominikana dla ciekawych świata, dominikański targ, Tropical Sun Tours

Co bardziej ciekawskich wczasowiczów zawsze przyciąga ta nie do końca oczywista, pierwotna i niekomercyjna strona Dominikany. Podczas gdy większość opala się na plaży, surfuje lub pije drinki w hotelowym basenie, oni wolą odwiedzać okolice lokalnych domostw, rozmawiać z mieszkańcami kraju i poznawać go od środka, obserwując toczące się tu, wyjątkowo spokojnie i powoli, życie codzienne. To także dobra okazja, by zanurzyć się w obcej kulturze, zapoznać z dziką przyrodą i poczuć prawdziwy, miejscowy klimat, jakiego często brakuje w kurorcie. Adventure Dominikana to program stworzony właśnie z myślą o ciekawych świata turystach, którzy przybyli tutaj po coś więcej niż wypoczynek.

Dominikana dla ciekawych świata, dominikański dom, Tropical Sun Tours

Dominikana dla ciekawych świata, dominikańska codzienność, Tropical Sun Tours

Zwiedzanie Dominikany z wartością dodaną

Środkiem transportu w tej wyprawie jest terenowa ciężarówka, dzięki której otrzymujecie możliwość dotarcia w miejsca, do których nie zapuszczają się na co dzień turyści. Wśród wyjątkowych lokacji, jakie przewiduje plan wycieczki, znajdują się:

  • klasyczne dominikańskie wioski, w których czas zdaje się biec dużo wolniej niż gdziekolwiek indziej;
  • kolorowe, gęsto porośnięte palmami, rajskie tereny wchodzące w skład Kordyliery Wschodniej;
  • charakterystyczne dla tego regionu uprawy trzciny cukrowej oraz rozległe pola ryżowe;
  • typowe dominikańskie domostwo;
  • miasto Higuey, a w nim między innymi lokalne targowisko oraz słynna bazylika, będąca punktem docelowym wielu pielgrzymek odbywanych na Karaibach;
  • manufaktura cygar z gwarantowaną możliwością spróbowania samodzielnie skręconego cygara!

Dominikana dla ciekawych świata, drzwi bazyliki, Tropical Sun Tours

Dominikana dla ciekawych świata, bazylika, Tropical Sun Tours

Wszystkie te miejsca dają możliwość spojrzenia na kraj z zupełnie innej perspektywy,  poznania go od strony życia codziennego i dowiedzenia się czegoś zupełnie nowego o jego kulturze. Co więcej, niekomercyjna Dominikana wiąże się z wieloma okazjami do spróbowania miejscowych specjałów, np. mamajuany, soku z trzciny cukrowej, prawdziwego kakao czy przepysznej, świeżo parzonej kawy. Czujecie już ten zapach?

Wakacje na Dominikanie inne niż zwykle

Zwiedzanie Dominikany na własną rękę nie jest najrozsądniejszym pomysłem. Wiele interesujących miejsc i atrakcji łatwo bowiem ominąć, a ta najbardziej naturalna i niekomercyjna strona kraju skrywa najwięcej sekretów. Możecie poznać je wszystkie, korzystając z naszych wycieczek fakultatywnych. A jest ich… cóż, lepiej zobaczcie sami! Zapraszamy również do lektury poprzednich części przeglądu, aby dowiedzieć się więcej o tym, co warto zobaczyć i jakich niezapomnianych atrakcji zaznać.

Dominikana dla ciekawych świata, dominikański targ, Tropical Sun Tours

Dominikana dla ciekawych świata, produkcja cygar, Tropical Sun Tours

Pola trzciny cukrowejDominikana dla ciekawych świata, zbiory trzciny cukrowej, Tropical Sun Tours

Wróć do artykułów
Tropical Sun Tours
,
Artykuł Tropical Sun Tours
+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun