Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Artykuły Kuba

Kuba - wiza

Przepisy wizowe Kuba – Wiza na Kubę – karta turystyczna

Wybierając się na Kubę, musimy przed wylotem postarać się wizę - tzw. kartę turysty, która uprawnia do wjazdu na terytorium Kuby. Karta składa się z 2 części i trzeba pokazać wraz z paszportem urzędnikowi kubańskiemu podczas odprawy paszportowej. pierwszę część odbierana jest przy wjeździe, natomiast drugą oddajemy opuszczając Kubę. Przewoźnicy lotniczy już na lotnisku, skąd starujemy proszą czasem o pokazanie wizy z biletem lotniczym, a gdy jej nie mamy może się okazać, że odmówią nam wejścia na pokład. Ważnym elementem jest posiadanie aktualnego paszportu, a jego data ważności to minimum sześć miesięcy od daty powrotu.

Tak wygląda turystyczna wiza na Kubę?

Kuba - wiza. Karta turystyczna Kuba
karta turysty - wiza Kuba

Jest to blankiet urzędowy, który będąc drukiem ścisłego zarachowania, posiada swój unikalny numer. W wizie zaznaczone są pola, które trzeba wypełnić:

  1. 1. Imię i nazwisko osoby wyjażdżającej identycznie jak w paszporcie
    2. seria i numer posiadanego paszportu
    3. obywatelstwo

Jak wyrobić wizę?

Obecnie aby wyrobić wizę wystarczy podać niezbędne dane znajdujące się na wizie do Kuby. Dla każdego wyjeźdżającego wystawiany jest jeden blankiet. Wizę można uzyskać  u przedstawiciela, bez konieczności osobistego stawiennictwa. W nas wizę można odebrać osobiście w Katowicach lub możemy ją przesłać listem poleconym lub przesyłką kurierską, w zależności od opcji, którą wybierze podróżujący. Najwygodniej jednak wypełnić i zamówić ONLINE na stronie: KUBA-WIZA.PL

koszt wystawienia jednej wizy to 125 PLN (przy odbiorze osobistym). W przypadku wyboru opcji z przesyłką, kwota będzie powiększona o koszt wysyłki zgodnie z wybrana opcją przesyłki.

Ile ważna jest wiza?

Wiza turystyczna jest na 90 dni. W przypadku pobytu dłuższego niż 90 dni wizę można przedłużyć na Kubie. Wszystkie formalności załatwia się w urzędzie imigracyjnm takich jak Inmigración y Extranjeria - adres w Hawanie: calle Factor y Final, Nuevo Vedado, Plaza de la Revolución. Tależy zawsze pamiętać, aby uiścić opłatę skarbową za 25 CUC (peso) w postaci znaczków skarbowych w jednym z oddziałów Banco de Credito y Comercio.

Kuba wiza, Havana
Hawana
Wróć do artykułów
Tropical Sun Tours
,
Artykuł Tropical Sun Tours
+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun