Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Artykuły Dominikana

Dominikana kiedy najlepiej polecieć

Dominikana, kiedy najlepiej polecieć, wakacje, podróż, Karaiby, piasek. plaża, widok z góry, Tropical Sun Dominikana - kiedy najlepiej polecieć?

Jednym z najczęściej zadawanych nam pytań jest pytanie „Kiedy lecieć na Dominikanę?” Odpowiedź wcale nie jest taka oczywista, ponieważ dla różnych turystów, w zależności od ich oczekiwań to inny miesiąc będzie bardziej odpowiedni.

Na pewno poprawną odpowiedzią jest, że Dominikana jest kierunkiem całorocznym i każdy miesiąc będzie dobrym na wyjazd. Wyjazdy na Dominikanę możemy w zasadzie podzielić na dwa okresy: wyjazdy w sezonie i poza sezonem.

Pogoda jest bardzo podobna, poza sezonem jest nieco cieplej, choć temperatury nie przekraczają zwykle 35 ° C. Najcieplejsze miesiące to lipiec, sierpień i wrzesień. Najchłodniejsze miesiące to styczeń i luty, co nie oznacza, że zmarzniemy, zwykle temperatury są powyżej 27 ° C.

Podstawową różnicą pomiędzy tymi okresami, to zapełnienie hoteli i cena. Sezon trwający od Świąt Bożego Narodzenia do końca marca to zwykle blisko 100 % obłożenie hoteli a co za tym idzie wyższe ceny – działa tutaj podstawowe prawo popytu i podaży.

Pozostały okres, to może poza wakacjami to mniej turystów i niższe ceny. Na Dominikanie występuje pora deszczowa i pora sucha, choć w ostatnich latach jest ona jedynie teoretyczna i trudna do zaobserwowania. Zarówno w jednym jak i w drugim okresie deszcz powinien padać praktycznie codziennie ale zwykle nie trwa dłużej niż godzinę. Deszcz ten nie ma jednak większego wpływu na temperaturę więc dalej można swobodnie korzystać z dostępnych atrakcji.

Różnica pomiędzy porą deszczową a suchą bardziej zauważalna jest w centralnej części Dominikany i w górach.

Podsumowując, jeżeli ktoś w okresie polskiej zimy szuka tropikalnego, ciepłego klimatu, to Dominikana jest miejscem idealnym. Jeżeli pora roku nie ma dla niego większego znaczenia to w okresie kwietnia do połowy grudnia spędzi miłe wakacje korzystając przy tym za taryf niższego sezonu.

Wróć do artykułów
Tropical Sun Tours
,
Artykuł Tropical Sun Tours
+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun