Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Artykuły Jamajka

Miasto bananów, czyli zwiedzanie Port Antonio

Urlop na Jamajce? Spędźcie go aktywnie! Oto jedna z propozycji na interesującą wycieczkę fakultatywną.

Port Antonio leży w hrabstwie Surrey i jest stolicą regionu Portland obejmującego północno-wschodnie wybrzeże Jamajki. To trzeci pod względem powierzchni port na wyspie, centrum pośrednictwa w handlu jakże znamiennymi dla tego kraju bananami i orzechami kokosowymi, a także jeden z najbardziej rozwiniętych ośrodków tamtejszej turystyki. 
Do roku 1880 Port Antonio było zwyczajnym przybrzeżnym miastem. Wszystko zmieniło się za sprawą Lorenzo Dow Bakera – amerykańskiego żeglarza i biznesmena, który jako pierwszy zdobył się na odwagę, by… sprzedać jamajskie banany za granicą. Wydarzenie to miało miejsce w Jersey City w USA i przyczyniło się do powstania spółki, z której wywodzi się znana nam dziś dobrze Chiquita. Eksport bananów znacząco przyczynił się do wypromowania Port Antonio. Wkrótce miasto stało się miejscem wizyt bogatych Amerykanów, którzy pozostawiali w nim niemały kapitał, a w latach 30. ubiegłego wieku wręcz roiło się tam od gwiazd Hollywood. Dziś natomiast jest to przede wszystkim popularny ośrodek dla turystów spędzających egzotyczne wakacje na Jamajce.

Miasto bananów, czyli zwiedzanie Port Antonio, Jamajka, Tropical Sun Tours

Miasto bananów, czyli zwiedzanie Port Antonio, Jamajka, Tropical Sun Tours

Co warto zobaczyć w Port Antonio?

Sposób zwiedzania Port Antonio zależeć będzie oczywiście od czasu, jaki możecie poświęcić na wizytę w tym mieście, oraz waszych preferencji turystycznych. Część zwiedzających przyjeżdża tutaj głównie ze względu na architekturę miejską i jej kolonialny klimat. Ci z was, których urzeka widok kolorowych domków, tawern i portu morskiego, z pewnością będą zadowoleni. Ale to nie wszystko, co ma do zaoferowania Port Antonio. 
Najbardziej znaną atrakcją turystyczną w Port Antonio jest Błękitna Laguna – przepiękne miejsce, w którym nakręcono słynny film o takim samym tytule, opowiadający o dwójce dzieci dorastających na bezludnej wyspie. Równie bajecznym zakątkiem jest znajdująca się nieopodal plaża Frenchman`s Cove, której wody mienią się różnymi odcieniami turkusu i gdzie najsilniej czuć zapach Morza Karaibskiego. 
Znajdzie się także coś dla osób mających ochotę poimprezować. Plaża Winnifred to miejsce, w którym nie cichnie karaibska muzyka i można spróbować wielu pysznych lokalnych drinków.

Wycieczka do Port Antonio

Jamajkę najlepiej zwiedzać w zorganizowanej grupie. Proponujemy wycieczkę fakultatywną do Port Antonio z polskim przewodnikiem, w ramach której odwiedzicie Błękitną Lagunę, Frenchman`s Cove i inne niezapomniane miejsca (również po drodze!). Chętnych zapraszamy do kontaktu z naszym biurem turystycznym obsługującym wyjazdy Polaków na Karaiby.

Miasto bananów, czyli zwiedzanie Port Antonio, Jamajka, Tropical Sun Tours

Wróć do artykułów
Tropical Sun Tours
,
Artykuł Tropical Sun Tours
+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun