Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Artykuły Meksyk

Niezwykły Jukatan – wycieczka od Tulum aż po Coba

Mówisz: wakacje w Meksyku, myślisz: Jukatan. Dlaczego akurat ten region jest najczęściej wybieranym kierunkiem turystycznym na terenie kraju? To właśnie tutaj bowiem fascynująca historia idzie pod rękę z piękną naturą, łącząc się i przeplatając w najrozmaitszych formach. Zapraszamy was na całodniową wyprawę, podczas której damy się pochłonąć kulturze Majów z jednej strony i obłędnym krajobrazom z drugiej.

Zwiedzanie Jukatanu zaczynamy od Tulum – jednego z miast wzniesionych przed wieloma wiekami przez cywilizację Majów. Znajdujemy tutaj doskonale zachowane świątynie. Spacerując w ich wnętrzach, napotykamy liczne malowidła naścienne, płaskorzeźby i inne ślady niegdyś prężnie rozwijającej się, a dziś upadłej kultury. Tulum wyróżnia się też wyjątkowymi okolicznościami przyrody  – to właśnie tutaj znajduje się jedna z najpiękniejszych plaż świata, którą rzecz jasna odwiedzimy. Podczas przerwy w zwiedzaniu możemy również zażyć kąpieli w ciepłej, lazurowej wodzie.

Od Tulum po CobaNiezwykły Jukatan – wycieczka od Tulum aż po Coba, Tropical Sun Tours

Jukatan – atrakcje przez cały dzień

Na Jukatanie nie brakuje fascynujących miejsc wyrzeźbionych przez naturę. Po drodze z Tulum wycieczka udaje się do podziemnej cenoty, czyli naturalnej studni krasowej, która została wydrążona w skale wapiennej. Piękne formacje skalne i krystalicznie czysta woda to świetne warunki do kąpieli. Jeśli ktoś oparł się pokusie wskoczenia do wody w Tulum, tutaj z pewnością da się namówić!

Za chwilę czeka nas kolejna dawka historii. Kolejnym etapem naszej wycieczki po Jukatanie jest bowiem Skansen Maya – miejsce, w którym, jak sama nazwa wskazuje, mamy sposobność dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o cywilizacji Majów, m.in. tego, jak wyglądały przedwieczne pasieki czy produkcja hamaków, oraz spróbować tradycyjnego jukatańskiego jedzenia.

Zaginionych miast nigdy dość!

Następnym celem na naszej trasie jest miasteczko Coba. Zostajemy tutaj posileni pysznym obiadem, po czym udajemy się do ruin majańskiego miasta o tej samej nazwie – na rikszach, przez gęstą dżunglę! Już sama podróż jest fascynująca, a jeszcze tyle atrakcji przed nami. W Coba czeka nas wspinaczka na jedną z najwyższych piramid na Jukatanie, zwiedzanie klimatycznych ruin świątyń, pałaców i innych nadgryzionych zębem czasu budowli. 
Wizyta w Coba jest już ostatnim punktem programu. Po zakończeniu zwiedzania wracamy do hotelu – pełni niezapomnianych wrażeń i spragnieni tylko jednego: odpoczynku po tak intensywnym dniu.

Wycieczka fakultatywna po Jukatanie jest organizowana w pełni przez polskie biuro turystyczne Tropical Sun Tours – zapraszamy do kontaktu!

Niezwykły Jukatan – wycieczka od Tulum aż po Coba, Tropical Sun Tours

Niezwykły Jukatan – wycieczka od Tulum aż po Coba, Tropical Sun Tours

Wróć do artykułów
Tropical Sun Tours
,
Artykuł Tropical Sun Tours
+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun