Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Artykuły Dominikana

Dominikana - wiza

Dominikana druk wjazdowy, formularz Dominikana wiza

Polacy wyjeżdżający do Republiki Dominikany nie muszą ubiegać się o uzyskanie wizy. Wymagane jest jedynie posiadanie paszportu, którego ważność wymagana jest na co najmniej czas pobytu w Dominikanie. W wielu artykułach na stronach internetowych można znaleźć jeszcze informację, że ważność paszportu wymagana jest na co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z Dominikany. Rzeczywiście tak było kilka lat temu, ale przepisy się zmieniły, co zostało przez nas potwierdzone w konsulacie w Berlinie.

Jeszcze parę lat temu dostępność wyjazdów wakacyjnych do kierunków egzotycznych za pośrednictwem polskich operatorów była mocno ograniczona. Wiele osób chcąc skorzystać z wypoczynku na tropikalnych plażach była zmuszona zakupić taki wyjazd za pośrednictwem niemieckich organizatorów. Od tego czasu sporo się zmieniło. Popularność wakacji w tropikach mocno wzrosła i systematycznie pojawiała się większa dostępność z Polski. W pierwszej fazie popularności oferta była jeszcze uboga a popyt był na tyle wysoki, że ceny u dużych polskich operatorów bywały wyższe niż te dostępne na rozwiniętym rynku niemieckim.

Opłata wizowa została zniesiona. Jest sporo mylnych informacji, ponieważ jeszcze kilka lat temu płaciło się przy wjeździe 10USD, a także przy wyjeździe dodatkową opłatę. W chwili obecnej opłata wizowa wliczona jest w cenę biletu. Jeszcze podczas lotu zostaną Państwu rozdane formularze wjazdowe, które należy wypełnić i oddać urzędnikowi przy odprawie (w przypadku klientów, którzy zakupili wyjazd u nas, wraz z dokumentami wysyłamy takie formularze, żeby móc je wypełnić na spokojnie jeszcze przed rozpoczęciem podróży). Przy wyjeździe formularz wypełnia się ponownie.

Polacy mogą pozostać legalnie na terenie Dominikany do 90 dni. Pobrana opłata za kartę turystyczną dotyczy pobytów do 30 dni. Po przekroczeniu tego czasu koniczne będzie wniesienie dodatkowej opłaty przy wyjeździe. Dzieci do lat 13 mogą podróżować wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów. W Dominikanie nie znajdziemy polskiej placówki dyplomatycznej a państwo to podlega kompetencji terytorialnej Ambasady RP w Bogocie (Kolumbia). Ze względu na stale rosnącą ilość turystów do Dominikany, mówi się od jakiegoś czasu o utworzeniu ambasady w Dominikanie, ale nadal pozostaje to w kwestii planów.

Zamieszczamy tutaj także wzór wypełnienia formularza wjazdowego, który przekazuje się przy kontroli paszportowej na lotnisku. Drugi taki sam druczek oddaje się przy wyjeździe z Dominikany. W miesjcu [adres hotelu] wystarczy wpisać jego nazwę. Druki takie każdy otrzyma w samolocie podczas rejsu. Nasze biuro najczęściej wysyła takie druki wraz z dokumentami podróży.

Dominikana, kiedy najlepiej polecieć, wakacje, podróż, Karaiby, piasek. plaża, Tropical Sun

Wróć do artykułów
Tropical Sun Tours
,
Artykuł Tropical Sun Tours
+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun