Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Artykuły Dominikana

Rejs po Karaibach i kilkudniowy wypoczynek w hotelu all inclusive

ggRejsy łączone z pobytem stacjonarnym to oferta dla tych, którzy chcą poświęcić więcej czasu na zwiedzanie ale też błogo wypocząć przy pięknej hotelowej plaży. Niezwykle interesujący jest rejs łączony z pobytem na Kubie. Linia statków wycieczkowych MSC oferuje siedmiodniowe rejsy rozpoczynające się w stolicy Kuby – Havanie.

Doskonała lokalizacja havańskiego portu w sąsiedztwie starego miasta, pozwala nam na pobyt i zwiedzanie stolicy z wyjątkowo dobrze ulokowanej „kwatery”. Warto tutaj dodać, że operator rejsu zdająć sobie sprawę z atutów stołecznego portu ustawił plan rejsu tak, żeby dwa pierwsze noclegi miały miejsce właśnie w porcie w Havanie.

Tygodniowe rejsy po Karaibach statkiem wycieczkowym to duża atrakcja. Na pokładzie mamy do dyspozycji niezwykły pakiet atrakcji - kino, dyskoteka, basen, koncerty muzyki na żywo, korty tenisowe i wiele innych atrakcji zapewnionych aktywnym turystom. Podczas nocy statek zmierza do kolejnego portu będącego na jego trasie, tak by kolejny dzień spędzić w nowym, ciekawym miejscu. W zależności od wybranej opcji, możemy płynąć przez Jamajkę, Kajmany i Meksyk lub przez Honduras, Belize i Meksyk.

Decydując się na wakacje łączone, będziemy mogli je podzielić na dni, które spędzimy na morzu i na lądzie. A dlaczego propozycja rejsu z Havany? Havana jest zdecydowanie miastem, które zasługuje na szerszą uwagę. Co możemy zobaczyć w Hawanie i czym zaskoczy nas np. jeden z punktów na trasie - Jamajka?

Stare Miasto w Hawanie

Hawana to kolonialne miasto, o bardzo interesującej historii, której Starówka w roku 1982 została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Stara Hawana (La Habana Vieja) to punkt obowiązkowy na trasie wycieczkowej. Będąc na terenie Starego Miasta, na pewno powinniśmy zwiedzić Plac Katedralny (Plaza de la Catedral), który usytuowany jest obok wybrzeża i otoczony zabytkowymi kamienicami, które zostały zagospodarowane na sklepy, muzea i restauracje.

Nad starymi kamienicami, góruje archikatedra Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Można tu spotkać Kubańczyków, którzy za drobną kwotę zapozują do zdjęć. Plac Broni (Plaza de Armans) to centrum Starego Miasta, do którego prowadzi deptak Starówki. Tutaj znajduje się Pałac Gubernatora, imponujący budynek nawiązujący swoją architekturą do stylu barokowego. Będąc w Hawanie, warto udać się na spacer nadmorską promenadą- Malecón, która ciągnie się na 8 km. Warto także wybrać się do słynnej Fabryki Cygar Partagas, która mieści się w pobliżu Kapitolu.

Kapitol, kiedyś był siedzibą parlamentu Kuby, dziś znajduje się w nim centrum kongresowe. To tylko niektóre miejsca, godne naszej uwagi. Hawana ma o wiele więcej do zaoferowania.

Rejs po Karaibach i kilkudniowy wypoczynek w hotelu all inclusive, Havana, Cuba, Tropical Sun

Rejs po Karaibach i kilkudniowy wypoczynek w hotelu all inclusive, Havana, Cuba, Tropical Sun

Jamajka, czyli w rytmie reggae

Jamajka, Ojczyzna Boba Marleya leży w zachodniej części Wysp Karaibskich w Archipelagu Wielkich Antyli na Oceanie Atlantyckim. Jest to miejsce usłane wiecznie zielonymi tropikalnymi lasami, pięknymi śnieżnobiałymi plażami i lazurową wodą. To wspaniałe góry i bajkowe wodospady. Jamajka to wolność, uśmiechnięci ludzie i muzyka reggae, która rozbrzmiewa na każdym rogu. Przez cały rok jest tu piękna pogoda, przerywana czasami przez tropikalne ulewy.

Cały dzień spędzony na Jamajce nie pozwoli nam na pełne poznanie kraju i kultury, ale na pewno pozwoli nam dostrzec charakterystyczne różnice w stosunku do innych karaibskich destynacji.

Rejs po Karaibach i kilkudniowy wypoczynek w hotelu all inclusive, Jamajka, plaża, Tropical Sun

Rejs po Karaibach i kilkudniowy wypoczynek w hotelu all inclusive, Jamajka, Tropical Sun

Wakacje łączone to wygodna forma zwiedzania poprzez przyjemny i pełny atrakcji rejs statkiem wycieczkowym i zasłużony odpoczynek z drinkiem na hotelowej plaży w jednym z kubańskich kurortów np. w Varadero. Tego typu wakacje to bardzo atrakcyjna propozycja, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów.

Wróć do artykułów
Tropical Sun Tours
,
Artykuł Tropical Sun Tours
+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun