Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Artykuły Dominikana

Dominikana hotele

Dominikana hotele - rejon Punta Cana, jak wybrać?
Baza hotelowa w Dominikanie jest bardzo rozbudowana i stale powiększa się statystyczna liczba dostępnych pokoi. Powstają nowe hotele, inne się rozbudowują. Przy wyborze miejsca do spędzenia wakacji w Dominikanie, kluczowym jest wybór wybrzeża i rejonu, w którym znajdują się wybrane resorty. Najbardziej popularna, zresztą nie bez powodu (przepiękne plaże z białym piaskiem i kokosowymi palmami) jest Punta Cana, położona na wschodzie kraju. To kurort, który od lat przyciąga turystów z całego świata. Dostępne w tej lokalizacji hotele to zazwyczaj resorty cztero i pięcio gwiazdkowe. Proponowany standard wyżywienia to all inclusive (z małymi wyjątkami). Tutaj warto podkreślić, że all inclusive na Dominikanie to jest coś. Jedzenia jest aż nadto, rumu i piwa również nie brakuje, bardzo rzadko zdarzają się negatywne opinie, czy chociażby zastrzeżenia co do hotelowej gastronomii. Trzeba mieć jednak świadomość, że jakość serwisu, będzie zależeć od wybranej sieci hotelowej oraz kategorii samego resortu.

Dominikana hotele w rejonie Punta Cana

Dominikana hotele w regionie Punta Cana

Plaże jak już pisaliśmy są pięknie, z białym delikatnym piaskiem. Woda jest lazurowa a do skorzystania z morskiej kąpieli ,nie jest koniczne zakładanie butów ochronnych. Punta Cana, które swoją nazwę zawdzięcza miejscowości gdzie zlokalizowane jest lotnisko, może posiadać tez plaże o trochę gorszej jakości. Głównym zastrzeżeniem dla kogoś, kto miał okazję porównać chociażby plaże w Bavaro do plaż na przykład w Uvero Alto, jest fakt, że piasek w Uvero alto nie jest już tak biały. Nie ma to oczywiście większego wpływu na wypoczynek, poruszamy ten temat raczej ze względu na to, że spotkaliśmy klientów nieco „rozczarowanych doznaniami estetycznymi”.

Dominikana, Occidental Grand Punta Cana

Dominikana, Grand Palladium Bavaro Suites

Niewątpliwym atutem Punta Cana jest fakt, że hotele, zgodnie z prawem nie mogą być wyższe niż palmy, więc rzadko osiągają wysokość 3 pięter. Pozwala to na zachowanie doskonałego klimatu na plaży, nie przytłoczonej obecnością wieżowców, tylko dlatego, że wszyscy chcieliby mieć widok na morze i blisko do plaży. Duży szacunek do władz Dominikany, które w odpowiednim czasie zadbały o tą kluczową kwestię.

Dominikana, Barcelo Bavaro Beach w Punta Cana

Dominikana, Grand Palladium Punta Cana

Przy wyborze hotelu i poszczególnych pokoi, należy zwrócić szczególną uwagę na to kiedy był przeprowadzony ostatni remont i w jakim zakresie był realizowany. Przepiękny dla nas klimat Dominikany, dla wyposażenia i instalacji hotelowych nie jest szczególnie łaskawy. Bardzo wysoka wilgotność i sól unosząca się w powietrzu szybko niszczą drewniane elementy wyposażenia, a metalowe części sprzętów czy klimatyzacji pokrywają się korozją. Hotele w Republice Dominikany są jednak w większym lub mniejszym stopniu, dosyć często remontowane, tak by ich jakość nie odbiegała od normy . Przechodząc do kwestii remontów, we wspomnianym wcześniej zdaniu, ich ilość i częstotliwość wymaga również zainteresowania się, czy przypadkiem w trakcie naszego pobytu nie jest planowany jakiś większy remont, który mógłby zakłócić nam wypoczynek.

Dominikana, Now Larimar Punta Cana

Dominikana, TRS Turquesa (Royal Turquesa by Palladium)

Podsumowując Dominikana i sam region Punta Cana to doskonałe miejsce na spędzenie wakacji. Rodziny znajdą hotele ze strefami dla dzieci, dla dorosłych przewidziane są resorty gdzie limitem wieku do zakwaterowania się jest 18 lat. Klienci budżetowi, nastawieni na zwiedzanie znajdą hotele tańsze, o niższym standardzie a bardziej wymagający mogą liczyć na szczególne traktowanie w luksusowych hotelach 5*

Dominikana, Barcelo Bavaro Beach kids

Dominikana, Luxury Bahia Principe Esmeralda

Polecamy bardziej dogłębne sprawdzenie wybranych hoteli z regionu Punta Cana:

Dominikana hotele - to fraza bardzo często wpisywana w internecie przez osoby zastanawiające nad wyjazdem do Punta Cana w Republice Dominikany.

 

Wróć do artykułów
Tropical Sun Tours
,
Artykuł Tropical Sun Tours
+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun