Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Artykuły Meksyk

Meksyk - pływaj z rekinem wielorybim!

Prawdziwy władca tropikalnych wód i bezdyskusyjny lider wśród ryb świata. Godna podziwu potęga, której nie ma równych. Poznajcie rekina wielorybiego – jedną z najbardziej fascynujących atrakcji Meksyku.

Ten morski olbrzym jest niezaprzeczalnie największą rybą, jaka obecnie żyje na Ziemi. Najdłuższy udokumentowany osobnik tego gatunku miał 18,8 metrów i ważył ponad 13 ton. Standardowa długość i waga rekinów wielorybich są natomiast porównywalne do parametrów autokaru.

Obcowanie z takim gigantem musi pewnie wiązać się z równie wielkim niebezpieczeństwem, prawda? Nic bardziej mylnego! Rekin wielorybi to zwierzę bardzo łagodne, żywiące się głównie planktonem oraz małymi rybami i skorupiakami. Dla człowieka nie stanowi więc zagrożenia, a wręcz odwrotnie – ze względu na swoje przyjazne usposobienie często bywa ofiarą połowów. Właśnie dlatego, jako gatunek zagrożony wyginięciem, został objęty ochroną.

Pływaj z rekinem wielorybimMeksyk - pływaj z rekinem wielorybim, nurkowanie, Tropical Sun Tours

Meksyk - pływaj z rekinem wielorybim, nurkowanie, Tropical Sun Tours

Kamuflaż dla rekina

Rekiny wielorybie wyróżniają się nietypowym wyglądem. Do ich cech charakterystycznych (oprócz rekordowych rozmiarów) należą: gruba, gumowata skóra, spłaszczona głowa i półksiężycowata płetwa ogonowa. Najbardziej uwagę zwraca jednak ich nietypowe ubarwienie. Ciało tych fascynujących ryb jest pokryte jasnymi plamami i pasami, które wyraźnie odznaczają się na ciemnym, szarozielonym lub czerwonawym grzbiecie. Taki wygląd najprawdopodobniej służy młodym osobnikom, chroniąc je przed drapieżnikami. Gdy stają się dorosłe, przestaje być im potrzebny, gdyż ze względu na swoje rozmiary nie mają już żadnych naturalnych wrogów.

Rekin wielorybi w Meksyku

Rekin wielorybi jest gatunkiem kosmopolitycznym, co znaczy, że występuje w różnych miejscach na świecie. Jest jednak w stanie funkcjonować tylko w wodach ciepłych, gdzie znajduje dużo planktonu, dlatego często można go spotkać w płytszych zbiornikach wodnych, w tym w strefie przybrzeżnej mórz tropikalnych. Jednym z największych siedlisk rekina wielorybiego są wody Morza Karaibskiego, szczególnie u wybrzeży Meksyku. To właśnie tam najłatwiej jest spotkać tego olbrzyma, wybierając się na podwodną wyprawę lub uprawiając snorkeling. 
Jako organizator pobytów i wycieczek dla polskich turystów chcących spędzić niezapomniane wakacje w Meksyku przygotowaliśmy program, w ramach którego będziecie mieli okazję podziwiać te fascynujące stworzenia z bliska! Ponad trzygodzinny snorkeling z przerwami na posiłek na wodzie to wyjątkowa przygoda, której trudno sobie odmówić, będąc w Meksyku. Zapewniamy pełne osprzętowanie i bezpieczeństwo podczas obcowania z rekinem wielorybim, a także wyśmienity lunch na Isla Mujeres po zakończeniu podwodnej sesji! Skusicie się? 

Wróć do artykułów
Tropical Sun Tours
,
Artykuł Tropical Sun Tours
+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun