Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Artykuły Dominikana

Dominikana - szczepienia i opieka medyczna

Opieka medyczna

Planując urlop na Dominikanie czy też innym egzotycznym państwie warto odpowiednio się przygotować, by potem uniknąć niespodzianek. Czy wybierając się na Dominikanę, trzeba się zaszczepić? Jak wygląda opieka medyczna w tym kraju?

Szczepienia przed podróżą do Dominikany

Zgodnie z obowiązującymi Międzynarodowymi Przepisami Zdrowotnymi WHO, od osób przebywających w Dominikanie nie wymaga się żadnych obowiązkowych szczepień. Niemiej jednak ze względu na występujące zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca szczepienia przeciwko żółtej febrze, tężcowi, dyfterytowi, wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, zapaleniu opon mózgowych typu A i C. Turyści, którzy planują dłuższy pobyt, powinny się także zaszczepić przeciw durowi brzusznemu.

Chociaż bardzo rzadko, w Dominikanie nadal odnotowuje się przypadki zachorowań na malarię, a także na wściekliznę. Biorąc pod uwagę powyższe, oprócz profilaktycznych szczepień, trzeba także przestrzegać zasad higieny. W Dominikanie woda z kranu jest niezdatna do picia, dlatego turyści powinni zaopatrzyć się w swoją wodę butelkową. W hotelach butelkowana woda jest dostępna bez większego problemu. Biorąc pod uwagę, że standard w Dominikanie – resorty w Punta Cana, to All Inclusive, pokojowe lodówki codziennie uzupełniane są butelkowaną wodą.

Bezpiecznie z Tropical Sun ToursDominikana - szczepienia i opieka medyczna, informacje

Dominikana - szczepienia i opieka medyczna, informacje

Bieżąca woda z kranu, w większości hoteli filtrowana jest przy użyciu filtrów osmotycznych, pomimo jednak tego nie zaszkodzi używanie wody butelkowanej również do mycia zębów. Trzeba pamiętać o tym, by uzupełniać płyny w organizmie, ponieważ w krajach o takim klimacie bardzo łatwo można się odwodnić, a wtedy organizm jest bardziej podatny na różnego rodzaju infekcje. Warto też omijać przydrożne budki z tanim jedzeniem, a w pierwszych dniach pobytu ograniczyć ilość spożywanych surowych owoców i warzyw. Nasza flora bakteryjna może nie być przygotowana na nowe wyzwania, co w niektórych przypadkach może skutkować „rewolucjami żołądkowymi”. Dodatkowo należy pamiętać o zabraniu ze sobą środków odstraszających komary a także lekarstw, wraz ze środkami pierwszej pomocy. Hotele bardzo dbają o to aby na ich terenie ograniczyć ilość komarów, zresztą z sukcesem, ale zdarza się bezwietrzna pogoda, kiedy komary mogą być bardziej uciążliwe.

Ubezpieczenie

Tak samo, jak w przypadku każdej podróży zagranicznej trzeba wykupić polisę ubezpieczeniową na czas pobytu w Dominikanie, która obejmuje zwrot kosztów leczenia oraz transportu medycznego. Turyści podróżujący z naszym biurem - Tropical Sun Tours, ubezpieczeni są w Towarzystwie Ubezpieczeniowym Signal Iduna a opieka medyczna realizowana jest we wskazanej placówce medycznej w Punta Cana, w formie bezgotówkowej.

Signal IdunaDominikana, ubezpieczenia, Signal Iduna, służba zdrowia, informacje

Polisy ubezpieczeniowe mogą posiadać wiele rozszerzeń w tym następstwo nieszczęśliwych wypadków, utraty bądź opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego, odpowiedzialność cywilną, rozszerzenie o choroby przewlekłe i inne. Ubezpieczyciel może pokryć koszty anulowania pierwszego noclegu w hotelu czy naszego wcześniejszego powrotu do domu. Możemy wybrać pakiet standardowy (Kl i NNW – obowiązkowe) lub rozszerzoną polisę ubezpieczeniową. Którą? To zależy od tego, jak zamierzamy spędzać czas. Warto dodać, że bezwzględnie należy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Uczestnictwa (OWU), sprawdzić zakres i sumy ubezpieczenia.

Kierując się jedynie ceną przy wyborze oferty, możemy narazić się na niespodziewane koszty, jeżeli okazałoby się, że zdarzenie losowe nie było objęte umową czy powstało wskutek działań, które były wyłączone w polisie ubezpieczeniowej . Przykładowo osoby, które mają zamiar uprawiać sporty ekstremalne, do których często zalicza się tak popularne nurkowanie, powinny rozważyć zakup poszerzonej polisy ubezpieczeniowej, ponieważ z reguły w standardowym pakiecie uwzględnione jest tylko amatorskie uprawianie sportu.Wybierając się w podróż do rajskiej Dominikany, nikt nie myśli o wypadkach. Ale one się zdarzają, więc trzeba to uwzględnić i odpowiednio się ubezpieczyć.

Wróć do artykułów
Tropical Sun Tours
,
Artykuł Tropical Sun Tours
+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun