Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Artykuły Dominikana

La Hacienda

Dominikana pełna wrażeń! Przegląd wycieczek cz. 2

Kontynuujemy naszą podróż po Dominikanie. Tym razem zafundujemy sobie ekstremalny zjazd na linie, przemierzymy dżunglę pojazdem terenowym, zwiedzimy malowniczą wioskę, po to by na końcu… wydoić krowę. Zaintrygowani?

La Hacienda, jedna z najpopularniejszych wycieczek na Dominikanie, to kombinacja najbardziej fascynujących atrakcji, jakich możecie doświadczyć podczas swoich wakacji na Karaibach. Organizatorzy stworzyli program specjalnie z myślą o osobach lubiących aktywny wypoczynek i przednią rozrywkę, a jednocześnie mających ochotę zaznać uroków tego wyjątkowego regionu. Siedmiogodzinna przygoda jest mocno zróżnicowana pod względem proponowanych zajęć i składa się z kilku wyjątkowych etapów.

La hacienda, wjazd kolejką, Tropical Sun

La hacienda, zjazd na linie, Tropical Sun

Co oferuje park atrakcji La Hacienda?

Pierwszym punktem programu jest wjazd wyciągiem krzesełkowym na sam wierzchołek jednej z gór. Jak na Dominikanę przystało, ze szczytu rozpościera się cudowny widok. Takich miejsc jest tutaj wiele, a jednak każde z nich ma w sobie coś niezwykłego, co sprawia, że chciałoby się je podziwiać w nieskończoność. Prawdziwą frajdą jest jednak nie wjazd, lecz zjazd… Ten odbywa się bowiem na tyrolce, tuż ponad drzewami! Dreszczyk emocji jest właśnie tym, na co turyści najbardziej czekają na tym etapie wycieczki. Odważycie się?

Z tyrolki przeskakujemy na fotele buggy, czyli terenowego quada. Na jego pokładzie odbędziemy wycieczkę przez dominikańską dżunglę. Warkot silnika, wilgotne podłoże i tropikalna gęstwina to dość ekstremalne warunki jak na wakacje na Karaibach, ale skoro to czytacie, to pewnie należycie do tych, którzy tego właśnie oczekują! Nie zabraknie też orzeźwiającej kąpieli w rwącej rzece. No dobrze – z rwącą rzeką przesadziliśmy, ale na kąpiel bez wątpienia czas się znajdzie.

La hacienda, jazda terenowa, Tropical Sun

La hacienda, jazda terenowa, Tropical Sun

Z czterech kółek na cztery kopyta

Żeby nie było, że tylko konie mechaniczne wchodzą w grę – kolejny etap wyprawy po Dominikanie zrealizujemy w siodle. Tym razem będzie to raczej spokojna przejażdżka, podczas której zdążymy nacieszyć się pięknem egzotycznej przyrody. To tak na wypadek, gdyby komuś adrenalina za bardzo podskoczyła. 

Ale później znów czeka nas przesiadka, tym razem do ciężarówki. Ten transportowy rollercoaster nie jest jednak sztuką dla sztuki. Organizatorzy przewidzieli bowiem coś w rodzaju safari. Zawitamy również do małej karaibskiej wioski, gdzie będziemy mieli okazję napić się tutejszego kakao, kawy czy nawet spróbować mamajuany (nie mylcie z pewną psychoaktywną rośliną, to nie to). Trunek ten miejscowi nazywają viagrą w płynie. Cóż, męska część turystów powie nam potem, czy słusznie.

Zwiedzanie dzikiej Dominikany zwieńczymy prawdopodobnie najbardziej ekstremalnym doświadczeniem w waszym życiu, wymagającym od zwykłego śmiertelnika nie lada odwagi. Mowa rzecz jasna o dojeniu krowy. Tak jest, wiemy, że właśnie na to czekaliście! Oczywiście nie będziemy nikogo zmuszać. Reszta może z bezpiecznej odległości i ze szklanką mleka w ręku przyglądać się, jak robią to inni.

W ramach wycieczki do parku La Hacienda przewidziano prawdziwy dominikański obiad w postaci tzw. sancocho oraz pyszny deser. Zainteresowanych przygodą zapraszamy po więcej informacji.

La hacienda, wjazd pod górę, Tropical Sun

La hacienda, dojenie krów, Tropical Sun

Wróć do artykułów
Tropical Sun Tours
,
Artykuł Tropical Sun Tours
+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun