Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Artykuły Meksyk

Na tropie Majów – objazdówka po Jukatanie

Półwysep Jukatan bywa nazywany turystycznym eldorado. To właśnie tam odnaleziono wiele pozostałości po cywilizacji Majów. Dziś wybierzemy się w fascynującą podróż po trzech zaginionych miastach!

Program „Korona Jukatanu” obejmuje trzy najpiękniejsze strefy wykopaliskowe na półwyspie. Każda z nich to wyjątkowa atrakcja dla osób spragnionych niesamowitych widoków i przy okazji głodnych wiedzy z zakresu historii Majów. Nigdzie indziej tak jak tutaj nie sposób zanurzyć się tak głęboko w klimat tej, do dziś w wielu aspektach tajemniczej, upadłej cywilizacji.

Zwiedzanie Jukatanu – miasta Tulum i Coba

Pierwszym przystankiem na naszej jukatańskiej trasie jest Tulum. Znajdują się tutaj świetnie zachowane budowle cywilizacji Majów. Jedną z najpokaźniejszych jest dwukondygnacyjny budynek Templo de Las Pinturas, który powstał tuż przed najazdem hiszpańskich konkwistadorów. Okazałe wnętrza, pełne zabytkowych kolumn, płaskorzeźb i malowideł naściennych przyciągają uwagę turystów z całego świata. Ale to nie jedyna świątynia, jaką znajdujemy w tym mieście. Równie interesująco prezentują się Templo del Dios Descendente oraz odrestaurowana Templo de la Estela. A to dopiero początek naszej wyprawy po Jukatanie…

Następny etap programu to ruiny miasta Coba, które uchodzą za jedno z najbardziej intrygujących świadectw istnienia Majów i do dziś skrywają przed archeologami wiele tajemnic. Osadzone pośród gęstej dżungli, tworzą niesamowity klimat i zachęcają do eksploracji. Aby się tam dostać, przemierzamy dzicz za pomocą rikszy. Główną atrakcją na terenie Coba jest wspinaczka na piramidę Nohoch Mul, która liczy 42 metry. Po pokonaniu 120 stromych stopni możemy raczyć się przepięknym widokiem na to niegdyś tętniące życiem, a dziś zapomniane miasto. Oprócz piramid i innych zabytkowych świątyń znajdują się tu również pałace, rzeźbione stele i obserwatorium.

Wycieczki przez Jukatan ciąg dalszy: Chichen Itza

Ostatnim punktem w ramach zwiedzania Jukatanu jest Chichen Itza, widniejące na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO i okrzyknięte jednym z siedmiu nowych cudów świata. To coś więcej niż miasto – to pełna monumentalnych budowli, rozległa twierdza, którą budowano przez niemal tysiąc lat! Wśród atrakcji, jakie oferuje to miejsce, są m.in. Świątynia Jaguarów, Pałac Tysiąca Kolumn, Grobowiec Kapłana Osario oraz jedno z największych w Ameryce Środkowej boisk do gry w pelote.

Zaintrygowani Jukatanem? Mamy dla was jeszcze więcej! Zachęcamy do zapoznania się z ofertą wycieczek po Meksyku organizowanych przez Tropical Sun Tours specjalnie z myślą o polskich turystach.

Na tropie Majów – objazdówka po Jukatanie, katedra

Na tropie Majów – objazdówka po Jukatanie, piramida schodkowa

Wróć do artykułów
Tropical Sun Tours
,
Artykuł Tropical Sun Tours
+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun