Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Artykuły Meksyk

Meksykańska przygoda z delfinami

Riviera Maya to jeden z najpopularniejszych regionów turystycznych w Meksyku, obejmujący wschodnią część Półwyspu Jukatan wraz z pięknym, długim wybrzeżem. Oprócz zachwycających widoków, piaszczystych plaż i ciepłej wody nie brak tu atrakcji, wśród których zainteresowaniem całych rodzin cieszy się niezwykłe delfinarium. 

Co w nim niezwykłego? W odróżnieniu od wielu europejskich delfinariów i akwariów tutaj nie oglądamy zwierząt za szybą czy znad zbiornika, lecz mamy możliwość bezpośredniego obcowania z nimi – pływania i wspólnej zabawy. Bliski kontakt z tymi przyjaznymi ssakami jest w pełni bezpieczny zarówno dla nas, jak i dla nich, o ile rzecz jasna zachowujemy się zgodnie z obowiązującymi zasadami. Mało tego – przebywanie wśród delfinów może mieć na nas zbawienny wpływ…

Pływanie z delfinami – co daje ludziom?

Przebywanie z delfinami niesie wiele korzyści dla człowieka. Zwierzęta te działają kojąco i pozytywnie oddziałują na nasz układ nerwowy. Wszystko dzięki  wysyłanym przez ich sonar ultradźwiękom, których działanie bywa wykorzystywane na rzecz osób chorych w ramach tzw. delfinoterapii. Pod ich wpływem do komórek w ciele człowieka dociera więcej hormonów i składników odżywczych, co przyspiesza ich regenerację, a nawet łagodzi ból. 

Ale wcale nie trzeba cierpieć na jakąś dolegliwość, żeby doświadczyć pozytywnego oddziaływania delfinów. U zdrowego człowieka wspomagają one wydzielanie endorfiny, czyli tzw. hormonu szczęścia. Pozwalają także porządnie się zrelaksować i redukują napięcia psychiczne. 

Delfiny w Riviera Maya – ciekawostki

Kojarzycie z pewnością filmy, w których to bohaterskie delfiny ratowały rozbitków z opresji. Nieprawdopodobne? A jednak! Jak się okazuje, w tych historiach jest ziarnko prawdy. Historia zna bowiem przypadki, kiedy delfin, wykorzystując swój sonar, identyfikował pod wodą ciało człowieka i ratował go przed utonięciem.

Swoją drogą, czy wiedzieliście, że delfiny, w przeciwieństwie do ludzi i innych ssaków, nie oddychają automatycznie, lecz robią to w sposób świadomy i kontrolowany? Zastanawiacie się pewnie, jak w takim razie śpią, nie dusząc się. Otóż wykorzystują do tego tylko jedną półkulę mózgową, podczas gdy druga śpi, a po pewnym czasie następuje zmiana. Tacy z nich spryciarze!

Delfiny to doprawdy fascynujące zwierzęta, a do tego niezwykle piękne. Jeśli chcielibyście doświadczyć ich obecności i popływać wśród nich, koniecznie odwiedźcie Riviera Maya. Pływanie z delfinami w Meksyku dostarcza mnóstwa frajdy i pozytywnej energii! 

Meksykańska przygoda z delfinami, Tropical Sun Tours

Meksykańska przygoda z delfinami, Tropical Sun Tours

Wróć do artykułów
Tropical Sun Tours
,
Artykuł Tropical Sun Tours
+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun