Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Artykuły Kuba

Kolorowa Hawana – miasto o dwóch obliczach

Mówi się, że być na Kubie i nie odwiedzić Hawany, to jak spędzić weekend w Paryżu i nie odbyć spaceru pod wieżą Eiffla. Stolica i najbardziej charakterystyczny punkt na mapie tego karaibskiego kraju, miasto o niepowtarzalnym klimacie potrafi z jednej strony zachwycić, a z drugiej jednak nieco przerazić. Specyfika Hawany sprawia, że z pewnością nie jest to kierunek dla każdego. Komu w takim razie można polecić wizytę w mieście cygar, kawy i oldschoolowych samochodów?

Kolorowa Hawana – miasto o dwóch obliczach, rum i cygara, kawa, Tropical Sun Tours

Kolorowa Hawana – miasto o dwóch obliczach, rum i cygara, kawa, Tropical Sun Tours

Już po pierwszych godzinach spędzonych w Hawanie można dostrzec jej dwoistość. Klasyczny, staromodny krajobraz, na który składają się pełne różnorodnych barw uliczki, zapach parzonej kawy i rumu, dobiegający stąd i zowąd dźwięk charakterystycznej kubańskiej muzyki oraz otwarci, przyjaźni mieszkańcy, to zdecydowane jeden z jej największych atutów. Oddalając się nieco od centrum, szybko jednak przypominamy sobie, że znajdujemy się w kraju biednym i w dużej mierze zaniedbanym. Obdrapane, rozlatujące się budynki z powybijanymi oknami, zapuszczone podwórka i zdezelowane pojazdy to widok, z którym trzeba się liczyć, planując pobyt w Hawanie.

Kolorowa Hawana – miasto o dwóch obliczach, Havana, Tropical Sun Tours

Kolorowa Hawana – miasto o dwóch obliczach, Cuba, Tropical Sun Tours

Warto jednak pamiętać, że to również te elementy tworzą niepowtarzalny charakter tego miasta. Dla jednych może okazać się on trudny do zniesienia i odpychający, inni natomiast będą na tyle oczarowani hawańską atmosferą, że wszelkie niedogodności estetyczne pozostaną dla nich bez znaczenia lub wręcz przeciwnie – dopełnią obrazu Hawany jako miasta jedynego w swoim rodzaju. Dlatego, zanim zdecydujesz się na podróż do tego miejsca, odpowiedz sobie na pytanie, czego oczekujesz, aby czuć się komfortowo podczas swojego wakacyjnego pobytu.

Zwiedzanie Hawany – od czego zacząć?

Hawana ma do zaoferowania wiele interesujących punktów, które warto zaznaczyć na swojej mapie turystycznej. W samym centrum miasta znajduje się jeden z symboli Kuby sprzed rewolucji, czyli Kapitol, wzorowany na tym z Waszyngtonu. Miejsce to możesz uczynić swoim punktem wyjścia do innych atrakcji, jakie czekają na turystów w Hawanie. Wśród nich na uwagę zasługują m.in. fabryka cygar, Plaza de San Francisco, ogrody na tyłach kościoła Convento de San Francisco de Asís ze słynną figurką Matki Teresy z Kalkuty, Katedra w Hawanie oraz oczywiście stare miasto (Habana Vieja) – najbardziej malownicza część stolicy. Zwiedzanie Hawany nie może również obejść się bez Castillo de la Real Fuerza, czyli fortu, który został wybudowany w celu ochrony miasta przed piratami. Nie zapomnij także o przejażdżce kabrioletem z lat 60. i wybraniu się na koncert do słynnego klubu Buena Vista Social Club lub na nocną rewię w lokalu Tropicana.

Kolorowa Hawana – miasto o dwóch obliczach, Havana, Capitol, Tropical Sun Tours

Kolorowa Hawana – miasto o dwóch obliczach, Havana, samochody, Tropical Sun Tours

Wszystkich tych atrakcji możesz zaznać, wybierając się na Kubę z ramienia Tropical Sun Tours. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi ofertami Kuba all inclusive oraz Kuba last minute. Pobyt w Hawanie za pośrednictwem naszego biura wiąże się z możliwością odbycia wycieczek fakultatywnych do innych, równie fascynujących miejsc!

Kolorowa Hawana – miasto o dwóch obliczach, Havana, Capitol, Tropical Sun Tours

Wróć do artykułów
Tropical Sun Tours
,
Artykuł Tropical Sun Tours
+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun