Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Artykuły Kuba

Wiza na Kubę – jak ją uzyskać ?

Wiza na Kubę – jak ją uzyskać ? Tropical Sun ToursPlanujesz wyjazd na Kubę? Doskonały pomysł! Ale czy pamiętasz o tym, że bez wizy ani rusz? Kuba jest jednym z tych krajów, których granicy nie przekroczymy, mając przy sobie jedynie paszport. Ale jest też dobra wiadomość: warunki wizowe dla turystów są tam bardzo przystępne. Co więcej – my możemy pomóc Ci w ich spełnieniu.

Na początek najważniejsze przepisy wjazdowe. Kuba wymaga od obcokrajowców posiadania wizy, czyli tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), która daje uprawnienie do przebywania na terytorium państwa. Jest ona złożona z dwóch części, z których pierwszą musisz oddać kubańskiemu urzędnikowi przy wjeździe, a druga potrzebna jest wtedy, gdy chcesz opuścić Kubę.

Możliwe również, że zostaniesz poproszony o pokazanie wizy razem z biletem lotniczym jeszcze na lotnisku, z którego odlatujesz. W przypadku jej nieposiadania nie zostaniesz wpuszczony na pokład samolotu, nie warto więc ryzykować, szczególnie że prędzej czy później wiza kubańska i tak okaże się konieczna.

UWAGA: Pamiętaj również o ważności swojego paszportu – wynosi ona minimum sześć miesięcy od daty powrotu.

Kuba – wiza i jej elementy

Karta turystyczna na Kubę wygląda jak zwyczajny urzędowy formularz z rubrykami do uzupełnienia i tak samo jak inne druki ścisłego zarachowania posiada swój numer identyfikacyjny. W praktyce wyrobienie wizy polega na… uzupełnieniu trzech pól. Należy podać tam takie informacje jak: imię i nazwisko osoby wyjeżdżającej (zgodne z tymi podanymi w paszporcie), serię i numer paszportu oraz obywatelstwo. To cała filozofia!

Wiza na Kubę jest możliwa do uzyskania na kilka sposobów:

  • osobiście w kubańskim konsulacie w Warszawie
  • u przedstawiciela, czyli za pośrednictwem biura podróży
  • online na naszej stronie: www.kuba-wiza.pl

Wiza na Kubę – jak ją uzyskać ? Tropical Sun Tours

Wiza na Kubę – jak ją uzyskać ? Tropical Sun Tours

Karta turystyczna na Kubę – cena i ważność

Wiza na Kubę – jak ją uzyskać ? Tropical Sun ToursZa jedną wizę kubańską zapłacisz 125 zł przy założeniu, że odbierasz ją osobiście. Jeśli zdecydujesz się na jej zamówienie, musisz doliczyć do tej kwoty koszt przesyłki.

Okres, w jakim możesz przebywać na Kubie, posiadając wizę, wynosi 30 dni, jednak czas ten można wydłużyć w tamtejszym urzędzie imigracyjnym. Prolongata kosztuje 25 CUC (peso) – opłatę tę uiszcza się w postaci znaczków pocztowych w dowolnym oddziale Banco de Credito y Comercio.

Załatwienie wizy na Kubę to formalność, która z pewnością nie przeszkodzi Ci w zaplanowaniu wymarzonych wakacji w tym karaibskim kraju. Sprawdź aktualne oferty wyjazdów Kuba all inclusive i zobacz, czym wyróżniają się tamtejsze ośrodki turystyczne: Hawana, Varadero i Trinidad.

Wróć do artykułów
Tropical Sun Tours
,
Artykuł Tropical Sun Tours
+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun