Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Artykuły Meksyk

Wakacje w Meksyku – pytania i odpowiedzi

Karaiby zwykliśmy wiązać z państwami wyspiarskimi pokroju Kuby, Dominikany czy Jamajki. W szerszym rozumieniu region ten obejmuje również piękne wybrzeża kontynentu amerykańskiego – z Meksykiem na czele. Wyjazdy do tego kraju nastręczają jednak polskim turystom wielu pytań, obaw i wątpliwości. Pozbądźmy się ich zatem: wy pytacie – my odpowiadamy! 

Czy aby dostać się na teren państwa, potrzebna jest meksykańska wiza?

Nie, o ile pobyt nie przekracza 180 dni. Jako turyści chcący spędzić wakacje w Meksyku nie musimy się więc starać o żadną wizę. Trzeba natomiast pamiętać o paszporcie. Jego termin ważności przy wjazdach turystycznych wynosi 6 miesięcy. 

Meksyk kojarzy się z dużą przestępczością. Jak jest faktycznie? Czy jest czego się obawiać?

Wszystko zależy od regionu, do którego się wybieramy. Jukatan i Karaiby są stosunkowo bezpieczne, a przestępstwa zdarzają się tam rzadko. Niemniej jednak warto zachowywać ostrożność i pilnować swoich rzeczy  – dokładnie tak, jak w każdym innym państwie.

Warto przy tym dodać, że strefy wypoczynkowe, często odwiedzane przez turystów są chronione, więc możemy poruszać się po nich bez stresu. Powinniśmy jednak mieć oczy dookoła głowy podczas wymiany w kantorach i unikać miejsc mało uczęszczanych, tym bardziej późnym wieczorem. W samym mieście Meksyk do niebezpiecznych należą natomiast dzielnice Iztapalapa i Coyocacan – tam lepiej się nie zapuszczać

Wakacje w Meksyku – pytania i odpowiedzi, Tropical Sun Tours

Wakacje w Meksyku – pytania i odpowiedzi, Tropical Sun Tours

Czy turyści z Europy są narażeni na lokalne choroby?

Turyści wybierający się do Meksyku nie mają obowiązku odbywania szczepień, chociaż tamtejsza polska ambasada zaleca zaszczepienie się przeciwko takim chorobom jak: wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, tężec i błonica, cholera, żółta gorączka czy dur brzuszny. Warto dmuchać na zimne, a szczególnie unikać żywienia się i picia w małych barach, kupowania potraw i owoców na straganach ulicznych czy innych podejrzanie wyglądających miejscach. A jeśli chcemy napić się wody, wybierajmy tylko tę butelkowaną.

Jak działa opieka medyczna w Meksyku?

Na terenie miast i większych ośrodków turystycznych nie ma problemu z dostępem do opieki zdrowotnej. W niektórych przypadkach szpitale mogą jednak odmówić przyjęcia chorego. Dzieje się tak w sytuacji, gdy nie mają pewności, że będzie on w stanie zapłacić za hospitalizację. Typowa wizyta u lekarza w Meksyku wynosi od 300 do 500 pesos, czyli w granicach 30–50 $. W większych miastach możemy znaleźć natomiast punkty doraźnej konsultacji medycznej – tam zapłacimy zwykle ok. 10 $.

Wakacje w Meksyku – pytania i odpowiedzi, Tropical Sun Tours

Wakacje w Meksyku – pytania i odpowiedzi, Tropical Sun Tours

Jak wygląda sprawa meksykańskiej waluty?

Waluta Meksyku to peso (MXN), na które składa się 100 centavo. Dostępne są następujące nominały:

  • 1, 2, 5, 10, 20 i 50 pesos w monetach
  • 10, 20, 50, 100, 200, 500 pesos w banknotach
  • 5, 10, 20, 50 centavos

Pozostaje nam zatem zaprosić Was na wspaniałą wycieczkę do Meksyku!

Wakacje w Meksyku – pytania i odpowiedzi, Tropical Sun Tours

Wróć do artykułów
Tropical Sun Tours
,
Artykuł Tropical Sun Tours
+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun