Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Wycieczki fakultatywne Dominikana

Samana PREMIUM, Park Los Haitises, Wodospad El Limon, wyspa Bacardi
Samana, Park Los Haitises, Wodospad El Limon, wyspa Bacardi - Dominikana
Samana, Park Los Haitises, Wodospad El Limon, wyspa Bacardi - Dominikana
Samana, Park Los Haitises, Wodospad El Limon, wyspa Bacardi - Dominikana
Najwyższa jakość

Wyjątkowa kombinacja najpiękniejszych miejsc w regionie Samana.

Tylko u nas wyjątkowa wersja wycieczki na Samanę - Park Narodowy Los Haitises, jaskinia Indian Taino, wodospad El Limon i Wyspa Bacardii (Cayo Levantado). To cudowna wyprawa dla fanów fascynującej dzikiej przyrody Dominikany, rozpoczynająca się od około 2-godzinnej podróży, w czasie której będziemy mieli okazję podziwiać przepiękne widoki pobliskich gór, małych dominikańskich wiosek i tropikalnej roślinności.

Wycieczki fakultatywne, Dominikana, Samana, lasy namorzynowe, Tropical Sun
Wycieczki fakultatywne, Dominikana, Samana, lasy namorzynowe, Tropical Sun

Następnie docieramy do wejścia Parku Narodowego Los Haitises. W odróżnieniu do innych firm, które Los Haitises mają tylko w nazwie, my udajemy się do serca tego wyjątkowego Parku Narodowego. Tam wsiadamy do łodzi i płyniemy poprzez cudowne, robiące niesamowite wrażenie kanały, wijące się wśród powietrznych korzeni mangrowców rosnących na wodach zatoki Samana. W lasach namorzynowych żyje ponad 100 gatunków ptaków, między innymi pelikany, ibisy, fregaty i papugi. Przedzieramy się wzdłuż szczytów nabrzeżnych wzgórz, maleńkich wysepek (cayos) i wapiennych formacji sklanych (mogotes).

Wycieczki fakultatywne, Dominikana, konno do wodospadu El Limon, Tropical Sun
Wycieczki fakultatywne, Dominikana, Samana, wodospad El Limon, Tropical Sun

Wypływając z mangrowców kierujemy się na tajemniczą plażę, wciśniętą w skały, skąd udamy się w głąb jaskini Cueva de la Arena z autentycznymi inskrypcjami i rzeźbami Indian Taino. Po drodze ukazują nam się zapierające dech widoki niesamowitych dzikich plaż i bezludnych wybrzeży. W porcie Samana mamy okazję zobaczyć kolorową zabudowę jakże charakterystyczną dla kolonialnej atmosfery Karaibów. Następnie zatrzymamy się przy wysepce Calle Linare. Przepiękny widok na most Napoleona, który nazywają "mostem donikąd". Przesiądziemy się do odkrytej ciężarówki, nazywanej sufuri truckiem, po czym pokonujemy dystans około 25 kilometrów, który wiedzie przez wioski i wzgórza, z których rozpościera się widok na wybrzeże oraz bujną roślinność półwyspu. Dojeżdżamy do ranczo, skąd konno (każdy zwiedzający pod opieką indywidualnego przewodnika) wyruszamy pod najpiękniej położony wodospad El Limon będącego od dziesiątek lat celem, do którego udają się turyści chcący poczuć magię tego miejsca. Trasa prowadzi przez góry, przejeżdżamy przez krystaliczną rzekę, integrując się z niesamowitą tropikalną przyrodą

Wycieczki fakultatywne, Dominikana, wyspa Bacardi, Cayo Levantado, Tropical Sun
Wycieczki fakultatywne, Dominikana, wyspa Bacardi, Cayo Levantado, Tropical Sun

Po 30 minutach docieramy do punktu, z którego dzieli nas jedynie krótki marsz. Kąpiel u podnóża wodospadu dopełni poczucie przynależności do karaibskiej przyrody. Po około trzydziestominutowym odpoczynku w tym niesamowitym miejscu nabierzemy siły na drogę powrotną kierując się na rancho. Tutaj czeka na nas obiad. To nie koniec naszej przygody, przed nami jeszcze wyspa Bacardi. Udajemy się do portu Samana skąd łodzią wypływamy na wyspę Cayo Levantado zwaną „Bacardi Island”. Jej bajkowe widoki stały się inspiracją dla firmy alkoholowej, która tam kręciła reklamy swoich produktów. Na wyspie ciesząc się drobnym, białym piaskiem można poleżeć pod palmami popijając małe co nieco, popływać w lazurowej wodzie lub posnurkować.

Podczas trwania całej wycieczki i przejazdów zimne napoje (również na bazie rumu) i woda w cenie. Wycieczka realizowana jest wraz z polskim przewodnikiem Tropical Sun Tours.

Powrót do hotelu ok. godz. 20.00

Uwaga!

Wymienione czasy są szacowane i mogą się różnić w zależności od natężenia ruchu i warunków pogodowych oraz niespodziewanego wydarzenia. Proponowany program wycieczki może nieznacznie różnić się od powyższego opisu - szczegóły u sprzedawcy.

Dodatkowo: obowiązkowy napiwek dla osoby prowadzącej konia (ok. 7 USD). Do wodospadu można podejść pieszo. Wtedy napiwek nie obowiązuje.

Wycieczka odbywa się od 02.01.2021 w wtorki, czwartki.

Ceny wycieczki

PROMOCJA ONLINE

CENA ONLINE:
Dorośli:
20500   USD
13999   USD
81824   PLN
 55876 PLN
Dzieci:
13000   USD
9499   USD
51888   PLN
 37914 PLN
Niemowlęta:
000   USD
 000 PLN
Przedpłata:
Dorośli:
4999   USD
 19953 PLN
Dzieci:
4999   USD
 19953 PLN
Niemowlęta:
000   USD
 000 PLN

Rezerwuj
Wszystkie wycieczki


+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun