Podróże jakich oczekujesz

Wycieczki fakultatywne - Mauritius

Perły Mauritiusa

Plantacja herbaty, tropical sunNa trasie naszej wycieczki znajduje się najlepiej zachowany dom kolonialny na wyspie - Domaine Des Aubineaux -  wybudowany w 1872r. w miejscowości Forest-Side. Dom jest przepięknie położony, otoczony egzotycznym ogrodem, do którego prowadzi aleja drzew kamforowych. Jest to jeden z pierwszych domów kolonialnych, w którym założono prąd elektryczny.

Droga na plantację herbaty pozwoli nam zobaczyć codzienne życie w małych wioskach. W fabryce herbaty Bois Cheri, otoczonej plantacjami herbaty oraz citronellei, zobaczymy proces produkcji herbaty, zwiedzimy muzeum, po czym przejedziemy drogą wśród paproci drzewiastych i juk na degustację herbaty. Z tego miejsca roztacza się przepiękny widok na południowo-wschodnie wybrzeże, a z drugiej strony na jezioro w kraterze otoczonym plantacjami herbaty. Idealne miejsce na skosztowanie tego napoju. Kolejnym etapem wycieczki jest zwiedzanie fabryki rumu, połączonego z degustacją tego znanego w tym regionie trunku.

Dalsza trasa wiedzie nas do Parku Krokodyli i Żółwi, położonego w lesie tropikalnym, gdzie zobaczymy krokodyle nilowe, aligatory, gigantyczne żółwie oraz inne rzadko spotykane zwierzęta z tego obszaru. Częścią wycieczki jest również niezapomniany spacer wsród tropikalnej roślinności z przewodnikiem.

 

W ofercie wycieczki jest także Mini Zoo fauny na Mauritiusie, gdzie podziwiać można większość występujących tutaj gatunków ssaków i gadów. Warto również obejrzeć rzadką i fascynującą kolekcję motyli, oraz innych kolorowych owadów, która liczy około 23,000 gatunków. Na terenie Parku znajduje się również polecana restauracja 'Hungry Crocodile', gdzie skosztować można lokalnego jedzenia, a dla odważniejszych możliwość degustacji dania z krokodyla- będą Pańswto mile zaskoczeni! Pełni niezapomnianych zapachów, smaków, widoków i wrażeń wracamy do hotelu.

Proponowany program wycieczki może nieznacznie różnić się od powyższego opisu - szczegóły u sprzedawcy.

Ceny wycieczki

CENA STANDARD:
Dorośli:
11000 EUR
39216 PLN
Dzieci:
5500 EUR
19608 PLN
Niemowlęta:
000 EUR
000 PLN
PROMOCJA ONLINE:
Dorośli:
9400 EUR
33512 PLN
Dzieci:
4700 EUR
16756 PLN
Niemowlęta:
000 EUR
000 PLN
Rezerwacja tylko:
Dorośli:
1500 EUR
5348 PLN
Dzieci:
750 EUR
2674 PLN
Niemowlęta:
000 EUR
000 PLN

Rezerwuj


+
-

+
-

* pola obowiązkowe