Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Wycieczki fakultatywne Puerto Plata Dominikana

Samana PREMIUM - park Los Haitises, wodospad El Limon i wyspa Bacardi z Puerto Plata

Wyjątkowa kombinacja najpiękniejszych miejsc w regionie Samana.

WYCIECZKA ODBYWA SIĘ W PONIEDZIAŁKI I ŚRODY

Półwysep Samana, uważany jest za najpiękniejszy region Dominikany. 

Dzień zaczyna się podróżą  podczas której będzie możliwość podziwiania przepięknych widoków - pasm górskich Kordyliery, plantacji trzciny cukrowej, pól ryżowych czy tropikalnej roślinności. Po drodzę zatrzymujemy się na chwilę na tarasie widokowym w okolicach Las Terrenas. Tutaj będzie okazja wykonać pamiątkowe zdjęcia z widokiem na ocean.

Docieramy na Rancho, gdzie wsiądziemy na konie* i wyruszymy w kierunku wodospadu El Limon! Trasa wiedzie przez góry, przejedziemy przez rzekę i będziemy podziwiać niesamowitą dziką przyrodę. Jest to napiękniejsza trasa ze wszystkich siedmiu dróg biegnących pod wodospad.

 

Samana 3w1 Wodospad el Limon Bacardi Playa Grande Puerto Plata

Samana 3w1 Wodospad el Limon Bacardi Playa Grande Puerto Plata

Po około 30 minutach dotrzemy do miejsca, z którego zaledwie 10 min marszu dzieli nas od wodospadu El Limon. Jest to jednno z najpiękniejszych miejsc w tym kraju!  Na miejscu każdy będzie miał możliwość kąpieli u podnóża wodospadu. Po odpoczynku wyruszymy w drogę powrotną. Na Rancho czekać będzie na nas tradycyjny dominikański obiad.
Po obiedzie wrócimy do portu Samana, skąd popłyniemy na wyspę Cayo Levantado, zwaną wyspą Bacardi. Jej bajkowe widoki stały się inspiracją dla firmy alkoholowej, która tam kręciła reklamy swoich produktów. Na wyspie ciesząc się drobnym, białym piaskiem można poleżeć pod palmami popijając małe co nieco, popływać w lazurowej wodzie lub posnurkować.

Następnie docieramy do wejścia Parku Narodowego Los Haitises. W odróżnieniu do innych firm, które Los Haitises mają tylko w nazwie, my udajemy się do serca tego wyjątkowego Parku Narodowego. Tam wsiadamy do łodzi i płyniemy poprzez cudowne, robiące niesamowite wrażenie kanały, wijące się wśród powietrznych korzeni mangrowców rosnących na wodach zatoki Samana. W lasach namorzynowych żyje ponad 100 gatunków ptaków, między innymi pelikany, ibisy, fregaty i papugi. Przedzieramy się wzdłuż szczytów nabrzeżnych wzgórz, maleńkich wysepek (cayos) i wapiennych formacji sklanych (mogotes).

 

Samana 3w1 Wodospad el Limon Bacardi Playa Grande Puerto Plata

Samana 3w1 Wodospad el Limon Bacardi Playa Grande Puerto Plata

*Jest to rodzaj koni "turystycznych", gdzie każda osoba ma przewodnika. Dlatego bezproblemowo korzystają z tej atrakcji również osoby, które nigdy nie jeździły na koniach i dzieci.

W cenę wliczony jest polski przewodnik i transport!

Dodatkowo: obowiązkowy napiwek dla osoby prowadzącej konia (ok. 7 USD). Do wodospadu można podejść pieszo. Wtedy napiwek nie obowiązuje.

Wycieczka odbywa się w poniedziałki, środy.

Ceny wycieczki

PROMOCJA ONLINE

CENA ONLINE:
Dorośli:
13999   USD
12999   USD
61271   PLN
 56894 PLN
Dzieci:
7999   USD
 35010 PLN
Niemowlęta:
000   USD
 000 PLN
Przedpłata:
Dorośli:
4999   USD
 21880 PLN
Dzieci:
4999   USD
 21880 PLN
Niemowlęta:
000   USD
 000 PLN

Rezerwuj
Wszystkie wycieczki


+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun