Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Wycieczki fakultatywne Mauritius

Królestwo rozmaitości
Królestwo rozmaitości - Mauritius
Królestwo rozmaitości - Mauritius
Królestwo rozmaitości - Mauritius
Najwyższa jakość

Niezapomniany spacer, dzięki któremu poznasz zabytki Mauritiusa.

Królestwo rozmaitości, wycieczki fakultatywne, Tropical SunNaszą wycieczkę rozpoczniemy udając się do Port Louis, największego miasta, a zarazem stolicy Mauritiusa, gdzie podziwiać będziemy kolonialną i nowoczesną część stolicy spod cytadeli - Fort Adelaide.

Usytuowana na wzniesieniu, oferuje imponującą panoramę miasta otoczonego górami oraz widok na port. Niezapomnianych wrażeń dostarczy spacer po bazarze, pełnym zapachów, kolorów, smaków i odgłosów. Czas wolny proponujemy w centrum handlowym Caudan Waterfront, gdzie dla miłośników filatelistyki czeka muzeum Blue Penny - z najdroższym znaczkiem świata wydanym 21 września 1847 roku, wycenionym w roku 1999 na giełdzie w Londynie na kwotę miliona funtów.

Następnie przejdziemy do Ogrodu Botanicznego (Botanical Garden imienia Seewoosagur Ramgoolam), założonego w 1735r. przez Mahe De Labourdonnais zlokalizowanego na powierzchni 37 hektarów. W ogrodzie znajduje się 500 gatunków roślin, z czego 80 to palmy.

Czeka na nas wiele ciekawych, niespotykanych gdzie indziej drzew i krzewów. Szczególnie pięknie wygląda staw lotosów oraz staw lilii wodnych, Victoria amazonica. Tutaj będziemy również mogli poznać po zapachu niektóre z dobrze nam znanych przypraw, czy olejków. 

Kolejnym puntkem wycieczki jest Grand Baie, nadmorska wioska z przepiękną plażą, zwana niegdyś przez Holendrów Niekończącą się Zatoką zwiedzając to miejsce przekonają się Państwo dlaczego. Dziś miejsce to jest jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych na Mauritiusie.

Na naszej wycieczce nie może zabraknąć Cap Malheureux (Nieszczęśliwy Przylądek), wioski rybackiej usytuowanej na północnym krańcu Mauritiusa. Nazwa przylądka została nadana przez Francuzów, którzy okupywali to miejsce w latach 1710-1810 i związana jest z porażką, którą ponieśli w bitwie przeciw brytyjskiej flocie, która z zaskoczenia zaatakowała wyspę od północnej strony. Charakterystycznym punktem, który przyciąga tutaj turystów, jest zachwycający, pięknie usytuowany kościół z czerwonym dachem.

Upojeni widokami, zapachami, kolorami i wrażeniami wracamy do hotelu.

W cenę wycieczki wliczone jest wejście do Ogrodu Botanicznego.

Dla chętnych, za dodatkową opłatą możliwość zwiedzania Blue Penny- muzeum filatelistyki (około 7 euro).

Wycieczka odbywa się z polskim przewodnikiem.

Ceny wycieczki

Wycieczka na zamówienie, zapraszamy do kontaktu.
Wszystkie wycieczki


+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun