Tropical Sun Tours

Podróże jakich oczekujesz

Wycieczki fakultatywne Puerto Plata Dominikana

HIT!! Wieloryby w zatoce Samana, wodospad, Los Haitises i wyspa Bacardi

Wycieczka dostępna tylko od 11 stycznia do 30 marca.

WYCIECZKA ODBYWA SIĘ WE PONIEDZIAŁKI I ŚRODY

Wycieczka zaczyna się rano wyjazdem z hotelu (po drodze przepiękne widoki pobliskich gór, małych dominikańskich wiosek, fascynującej roślinności). W urokliwej nadoceanicznej wiosce, zostanie podane kontynentalne śniadanie. Następnie, po dojechaniu na półwysep Samana, udamy się na krótki spacer nad Wodospady Los Cocos. Trasa piesza trwa ok. 10 min w każdą stronę, a pod wodospadem można zażyć kąpieli. Po tej wizycie dojedziemy do portu w mieście Santa Barbara, przesiądziemy sie na katamaran lub łódź i rozpoczniemy rejs.

Naszym celem będzie obserwacja jednych z największych stworzeń na świecie! Humbaki, które przypływają w ten region świata osiągają wagę do 40 ton! Te ogromne ssaki potrafią wyskakiwać ponad powierzchnie wody dosłownie kilkanaście metrów od łodzi! Jest do jedyna w swoim rodzaju okazja, by w stosunkowo łatwy sposób ujrzeć jedne z najbardziej intrygujących ssaków na świecie. Po rejsie obserwacyjnym na wodach Zatoki Samana, kierujemy się do portu w mieście Santa Barbara. Tutaj czekać będzie na nas półotwarta ciężarówka. Jest to już trzeci środek transportu tego dnia. Udamy się do wioski El Limon. Po drodze będą mogli Państwo podziwiać kolonialną zabudowę miasta Samana oraz piękną trasę wiodącą w głąb półwyspu.

Wieloryby w zatoce Samana, Dominikana, wycieczki fakultatywne, humbaki, Tropical Sun
Wieloryby w zatoce Samana, Dominikana, wycieczki fakultatywne, humbaki, Tropical Sun

Następnie płyniemy na wyspę Cayo Levantado, zwaną wyspą Bacardi. Swoją nieoficjalną nazwę zawdziecza słynnemu rumowi, gdyż to właśnie w tym miejscu została nakręcona jedna z jego reklam. Tam będzie czas na plażowanie i podziwianie zatoki Samana.

Następnie docieramy do wejścia Parku Narodowego Los Haitises. W odróżnieniu do innych firm, które Los Haitises mają tylko w nazwie, my udajemy się do serca tego wyjątkowego Parku Narodowego. Tam wsiadamy do łodzi i płyniemy poprzez cudowne, robiące niesamowite wrażenie kanały, wijące się wśród powietrznych korzeni mangrowców rosnących na wodach zatoki Samana. W lasach namorzynowych żyje ponad 100 gatunków ptaków, między innymi pelikany, ibisy, fregaty i papugi. Przedzieramy się wzdłuż szczytów nabrzeżnych wzgórz, maleńkich wysepek (cayos) i wapiennych formacji sklanych (mogotes).

Wycieczki fakultatywne, Dominikana, Samana, lasy namorzynowe, Tropical Sun
Wycieczki fakultatywne, Dominikana, wyspa Bacardi, Cayo Levantado, Tropical Sun

Wypływając z mangrowców kierujemy się na tajemniczą plażę, wciśniętą w skały, skąd udamy się w głąb jaskini Cueva de la Arena z autentycznymi inskrypcjami i rzeźbami Indian Taino. Po drodze ukazują nam się zapierające dech widoki niesamowitych dzikich plaż i bezludnych wybrzeży. W porcie Samana mamy okazję zobaczyć kolorową zabudowę jakże charakterystyczną dla kolonialnej atmosfery Karaibów. Następnie zatrzymamy się przy wysepce Calle Linare. Przepiękny widok na most Napoleona, który nazywają "mostem donikąd". Po tych wszystkich atrakcjach wyruszymy w drogę powrotną. Będzie to jeden z najbardziej ekscytujących podróżniczych dni w Waszym życiu!

Wycieczka realizowana jest wraz z polskim przewodnikiem Tropical Sun Tours.


Wieloryby w zatoce Samana, Dominikana, wycieczki fakultatywne, humbaki, Tropical Sun

Wycieczka odbywa się od 11.01.2023 do 31.03.2023 w poniedziałki, środy.

Ceny wycieczki

PROMOCJA ONLINE

CENA ONLINE:
Dorośli:
14500   USD
12999   USD
63464   PLN
 56894 PLN
Dzieci:
8499   USD
 37198 PLN
Niemowlęta:
000   USD
 000 PLN
Przedpłata:
Dorośli:
4999   USD
 21880 PLN
Dzieci:
4999   USD
 21880 PLN
Niemowlęta:
000   USD
 000 PLN

Rezerwuj
Wszystkie wycieczki


+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Kod bezpieczeństwa Odśwież
Nurkowanie z Tropical Sun