Podróże jakich oczekujesz

Wycieczki fakultatywne Dominikana

Vida Dominicana Adventure
Vida Dominicana Adventure - Dominikana
Vida Dominicana Adventure - Dominikana
Vida Dominicana Adventure - Dominikana
Najwyższa jakość

Wycieczka przygotowana szczególnie dla miłośników kontaktów z dziką przyrodą.

Vida Dominicana Adventure, drzewa chlebowe, Tropical SunW pierwszej części, podobnie jak klasyczna wycieczka Vida! Dominicana, koncentrujemy się na pokazaniu zwykłego życia Dominikańczyków. Pierwszym punktem programu jest przejazd przez wioskę La Seiba – autentyczną osadę dominikańską z charakterystycznymi kolorowymi domkami w pastelowych barwach. Następnie zmierzamy do podnóża Kordyliery Wschodniej wzdłuż gajów kokosowych i palm o rodzimej nazwie „Real”. Następnym punktem programu jest niezapomniany dla zmysłów pobyt na niewielkim rancho z dziko rosnącymi drzewami chlebowymi, owocami cytrusowymi, mango, marakui, kakaowcami czy kawowcami. W powietrzu unosi się również aromat wanilii i cynamonu... Na miejscu mamy możliwość spróbowania wszystkich rosnących tam owoców czy zakup wytwarzanych z nich przetworów. Następnie udajemy się do miasta Higuey, gdzie czekają nas takie atrakcje jak zwiedzanie Bazyliki (najsłynniejszego miejsca pielgrzymek dominikańskich katolików) czy typowego targu dominikańskiego. Później trasa wycieczki prowadzi na południe w kierunku rzeki Chavon. Po dotarciu nad rzekę, przesiadamy się na egzotyczną tratwę lub katamaran (zależy od ilości uczestników wycieczki). Tu się zaczyna prawdziwa przygoda na łonie dzikiej przyrody. Rozpoczynamy rejs pięknym kanionem rzeki Chavon. Na zboczach kanionu porasta bardzo zróżnicowana roślinność. Znajdziemy tu typowych przedstawicieli lasów wilgotnych, ale też (na południowych brzegach) nie są rzadkością rośliny wymagające suchszego klimatu. Obiektywami swoich aparatów możemy ustrzelić wielu przedstawicieli ptaków, gadów i ryb. Po 40 minutach docieramy do rancha, gdzie możemy bardzo blisko obcować ze zgromadzonymi tam w doskonałych warunkach papugami, iguanami, wężami czy sępami. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy niezwykły spektakl, który zapewnią nam kolibry przy pobieraniu nektaru z kwiatów lub specjalnych poideł. Moc wrażeń w naszej pamięci pozostawi zwiedzanie hodowli pięknych motyli.
Dla miłośników kąpieli, rancho zapewnia możliwość schłodzenia swojego ciała w jacuzzi lub bezpośrednio w chłodnej i czystej wodzie rzeki Chavon. Najodważniejsi nie pogardzą możliwością skoków na lianach wprost w nurt tej wyjątkowo pięknej rzeki. Na terenie rancho będzie przygotowany dla nas tradycyjny dominikański lunch oraz napoje i drinki w formule open bar. Po kilku godzinach ruszamy w rejs powrotny. W drodze powrotnej do hotelu jeden z najbardziej intrygujących punktów wycieczki, odwiedziny w autentycznej wiosce uchodźców z Haiti, położonej na obrzeżach plantacji trzciny cukrowej. Jest to okazja do spróbowania „słodkiego złota” Dominikany. To naprawdę niezapomniane przeżycie!
W międzyczasie zakupy w lokalnym supermarkecie oraz przystanek w sklepie z cygarami i pamiątkami.

Podczas trwania całej wycieczki drinki, zimne napoje, woda w cenie.

W rejonie Punta Cana, Uvero Alto odbiór bezpośrednio z hotelu w cenie. Wycieczka realizowana jest wraz z polskim porzewodnikiem Tropical Sun Tours

Powrót do hotelu ok. godz. 19.30

Oblicza DominikanyVida Dominicana Adventure, dzika przyroda, życie Dominikańczyków, Tropical Sun

Uwaga!

Wymienione czasy są szacowane i mogą się różnić w zależności od natężenia ruchu i warunków pogodowych oraz niespodziewanego wydarzenia.
Proponowany program wycieczki może nieznacznie różnić się od powyższego opisu - szczegóły u sprzedawcy.

Wycieczka odbywa się 1 raz w tygodniu.

Ceny wycieczki

CENA ONLINE:
Dorośli:
12700   USD
 43452 PLN
Dzieci:
7500   USD
 25661 PLN
Niemowlęta:
000   USD
 000 PLN
Przedpłata:
Dorośli:
2500   USD
 8554 PLN
Dzieci:
2500   USD
 8554 PLN
Niemowlęta:
000   USD
 000 PLN

Rezerwuj
Wszystkie wycieczki


+
-

+
-

* pola obowiązkowe

Nurkowanie z Tropical Sun
Rezerwacja telefoniczna
Rezerwacja telefoniczna

Jeżeli jesteś zainteresowany rezerwacją wycieczki podaj nam swój numer telefonu, oddzwonimy do Ciebie.

lub zadzwoń na numer:

+48 533 661 661

* Wysłanie numeru oznacza wyrażenie zgody na kontakt.