Podróże jakich oczekujesz

Wycieczki fakultatywne - Dominikana

Santo Domingo
Santo Domingo
Santo Domingo
Santo Domingo
Najwyższa jakość

Podwaliny europejskiej kultury – gratka dla fanów historii.

Dominikana, Santo Domingo, Tropical Sun Tours, Krzysztof Kolumb

Santo Domingo - stolica państwa to najstarsze miasto w obu Amerykach. Założone zostało przez brata Krzysztofa Kolumba, Bartolomeo w 1496 r. Od tego czasu zyskało sobie miano głównego centrum administracyjnego Hiszpanów na półkuli zachodniej. Podczas wycieczki będzie okazja, by zobaczyć dzielnicę kolonialną Santo Domingo pochodzącą jeszcze z czasów Kolumba.

Zwiedzanie rozpoczynamy od jaskiń Tres Ojos położonych w centrum miasta. gdzie kręcono ujęcia do Parku Jurajskiego. Są to prześliczne trzy podziemne jeziora ze słodką wodą. Następnie krótki dojazd do słynnego Faro a Colon - (Mauzoleum Krzysztofa Kolumba) - potężna budowla zbudowana w kształcie krzyża, gdzie w centralnej części znajduje się grób słynnego odkrywcy.

Kolejno docieramy do Starego Miasta, gdzie w klimatycznej restauracji czeka na nas obiad w formie bufetu oraz kawa i napoje. Po krótkim odpoczynku rozpoczynamy zwiedzanie starówki - Zona Colonial, kolebki kultury europejskiej dla obydwu Ameryk z pierwszą katedrą i pierwszą ulicą miejską Calle Damas. Tu również zobaczymy Fortaleza Ozama, Panteon Narodowy i muzeum z czasów epoki kolonialnej w słynnym Casa Real, byłej siedzibie wszystkich gubernatorów Santo Domingo. W programie wycieczki zwiedzamy także Alcazar - dom Diego Kolumba (syna Krzysztofa), który zachował się w doskonałym stanie. Potem spacer po ulicach kolonialnej starówki wpisanej przez UNESCO na listę światowego dziedzictwa kulturowego aż do słynnej ulicy El Conde. Tam czas wolny na drobne zakupy czy filiżankę wspaniałej kawy Santo Domingo.

Podczas trwania całej wycieczki i przejazdów zimne napoje i woda w cenie. Wycieczka realizowana jest wraz z polskim porzewodnikiem Tropical Sun Tours

w rejonie Punta Cana, Uvero Alto, odbiór bezpośrednio z hotelu w cenie.

Powrót do hotelu ok. godz. 20.00

Uwaga:

Wymienione czasy są szacowane i mogą się różnić w zależności od natężenia ruchu i warunków pogodowych oraz niespodziewanego wydarzenia.
Proponowany program wycieczki może nieznacznie różnić się od powyższego opisu - szczegóły u sprzedawcy.

Zarezerwuj wycieczkę

Wycieczka odbywa się 1 raz w tygodniu w niedziele.

Rezerwuj

Ceny wycieczki

Cena standardowa:
Dorośli:
10500 USD
37675 PLN
Dzieci:
6000 USD
21529 PLN
Niemowlęta:
000 USD
000 PLN
Cena:
Dorośli:
7999 USD
28701 PLN
Dzieci:
4999 USD
17937 PLN
Niemowlęta:
000 USD
000 PLN
Rezerwacja tylko:
Dorośli:
1999 USD
7173 PLN
Dzieci:
1999 USD
7173 PLN
Niemowlęta:
000 USD
000 PLN

Rezerwuj


+
-

+
-

* pola obowiązkowe